SPORTESEMÉNYEK
  KAZAN 2015, VIZES VB
  MILÁNÓ 2015, kajak vb
  Kajak-kenu elõolimpia
 
  Rövidpályás úszó Eb
 
  BELGRÁD 2016, pólós Eb
 
  RIO 2016
 
  BUDAPEST 2017, vizes vb
 
  PYEONGCHANG 2018
 
  TOKYO 2020
 
  BEIJING 2022
 

MILÁNÓ 2015 VB
KÉPRIPORT

  
   Pólós Eb Budapest 2014
   .. további képsorok >>

KAZAN 2015
BELGRÁD 2016


RIO 2016
BUDAPEST 2017
 
KATACAhome
OLIMPIA
VÍZILABDA
ÚSZÁS
MÛÚSZÁS
MÛUGRÁS
KAJAK-KENU





@planetcanoe


#ICFsprint

MILÁNÓ 2015 KAJAK-KENU VB

A photo posted by Planet Canoe (@planetcanoe) on

A photo posted by Planet Canoe (@planetcanoe) on

A photo posted by Planet Canoe (@planetcanoe) on


K1 200m KL3 férfi selejtezõ Fábián István 19.
K1 200m KL1 férfi selejtezõ Suba Róbert 14.
V1 200m VL2 férfi selejtezõ Suha Miklós 4.
K1 200m KL2 nõi selejtezõ Varga Katalin 12.
K1 200m KL2 férfi selejtezõ Rozbora András 10, Bencze János 11, Juhász Tamás 25.
K1 200m KL3 nõi selejtezõ
V1 200m VL3 férfi selejtezõ Geri Dániel 4.
K1 200m KL1 nõi selejtezõ Váczi Anita 6.
V1 200m VL2 férfi középdöntõ
K1 200m KL3 férfi középdöntõ Fábián István 28.
K1 200m KL2 nõi középdöntõ Varga Katalin 4.
K1 200m KL1 férfi középdöntõ Suba Róbert 9.
K1 200m KL2 férfi középdöntõ Bencze János 6., Rozbora András 15.
V1 200m VL3 férfi középdöntõ Horváth Gyula
K1 200m KL3 nõi középdöntõ
K1 200m KL1 nõi középdöntõ Váczi Anita 2.
V1 200m VL1 férfi döntõ 1. CARDOSO DA SILVA Luis C. BRA
3. Suba Róbert
K1 200m KL2 nõi döntõ 1. WIGGS Emma GBR
V1 200m VL3 férfi döntõ 1. RIBEIRO DE CARVALHO Caio
3. Geri Dániel
V1 200m VL1 nõi döntõ 1. LESKIEWICZ Katarzyna POL
V1 200m VL3 nõi döntõ 1. PIERCE Anja USA
C2 500m nõi selejtezõ Takács Kincsõ - Lakatos Zsanett 2.
K1 500m nõi selejtezõ Kárász Anna 6.
C2 500m férfi selejtezõ Sarudi Pál - Forgó Christopher 4.
K1 1000m férfi selejtezõ Kugler Attila 23.
C1 1000m férfi selejtezõ Vajda Attila 1.
K2 200m férfi selejtezõ Tótka Sándor - Molnár Péter 4.
C1 200m férfi selejtezõ Hajdú Jonatán 11.
K2 500m nõi selejtezõ Szabó Gabriella - Kozák Danuta 1.
K2 1000m férfi selejtezõ Nádas Bence - Boros Gergely 14.
K1 200m KL2 férfi A döntõ 1. SWOBODA Markus Mendy AUT
8. Bencze János
K1 200m KL2 férfi B döntõ Rozbora András 5.
K1 200m KL3 nõi döntõ 1. REYNOLDS Amanda AUS
K1 200m KL1 férfi B döntõ Suba Róbert 3.
K1 200m KL1 férfi A döntõ 1. CARDOSO DA SILVA Luis C. BRA
V1 200m VL2 férfi döntõ 1. MCGRATH Curtis AUS
5. Suha Miklós
C2 500m nõi középdöntõ
K1 500m nõi középdöntõ Kárász Anna 1.
C2 500m férfi középdöntõ Sarudi Pál - Forgó Christopher 2.
K1 1000m férfi középdöntõ Kugler Attila 27.
C1 1000m férfi középdöntõ Vajda Attila 2.
K2 200m férfi középdöntõ Tótka Sándor - Molnár Péter 2.
C1 200m férfi középdöntõ Hajdú Jonatán 13.
K2 500m nõi középdöntõ Szabó Gabriella - Kozák Danuta 1.
K2 1000m férfi középdöntõ Nádas Bence - Boros Gergely 13.
K1 200m nõi selejtezõ Vad Ninetta 16.
K1 200m férfi selejtezõ Dudás Miklós 6.
C1 200m nõi selejtezõ Takács Kincsõ 3.
C2 200m férfi selejtezõ Lantos Ádám - Nagy Péter 4.
K2 200m nõi selejtezõ Dusev-Janics Natasa - Homonnai Luca 1.
C2 1000m férfi selejtezõ Vasbányai Erik - Mike Róbert 1.
K4 1000m férfi selejtezõ Kammerer Zoltan - Tóth Dávid - Kulifai Tamás - Pauman Dániel 3.
K4 500m nõi selejtezõ Szabó Gabriella - Kozák Danuta - Fazekas-Zur Krisztina - Kárász Anna 2.
C1 500m férfi selejtezõ Korisánszky Dávid 7.
K1 500m férfi selejtezõ Hufnágel Tibor 4.
K2 500m férfi selejtezõ Hérics Dávid - Somorácz Tamás 4.
K1 1000m nõi selejtezõ Medveczky Erika 1.
K1 200m KL3 férfi C döntõ 8. Fábián István
K1 200m KL3 férfi A döntõ 1. KIEREY Tom GER
K1 200m KL1 nõi döntõ 1. CHIPPINGTON Jeanette GBR
5. Váczi Anita
K1 200m VL2 nõi döntõ 1. SEIPEL Susan AUS
6. Molnárné Tóth Julianna
C1 500m férfi középdöntõ Korisánszky Dávid 9.
K1 500m férfi középdöntõ Hufnágel Tibor 3.
K2 500m férfi középdöntõ Hérics Dávid - Somorácz Tamás 3.
K1 1000m nõi középdöntõ
K2 1000m férfi B döntõ 5. Nádas Bence - Boros Gergely
C2 500m nõi A döntõ 1. BLR
3. Takács Kincsõ - Lakatos Zsanett
K1 500m nõi A döntõ
1. CARRINGTON Lisa NZL
2. Kárász Anna
C2 500m férfi A döntõ 1. RUS
4. Sarudi Pál - Forgó Christopher
K1 1000m férfi A döntõ
1. POULSEN Rene' Holten DEN
C1 1000m férfi A döntõ
1. BRENDEL Sebastian GER
7. Vajda Attila
K2 200m férfi A döntõ
1. Tótka Sándor - Molnár Péter
C1 200m férfi A döntõ
1. KOZYR Artsem BLR
7. Hajdú Jonatán
K2 500m nõi A döntõ
1. Szabó Gabriella - Kozák Danuta
K2 1000m nõi A döntõ 1. GER
3. Sarudi Alíz - Bodonyi Dóra
K2 1000m férfi A döntõ
1. GER
K1 200m nõi középdöntõ Vad Ninetta 5.
K1 200m férfi középdöntõ Dudás Miklós 18.
C1 200m nõi középdöntõ Takács Kincsõ 5.
C2 200m férfi középdöntõ Lantos Ádám - Nagy Péter 1.
K2 200m nõi középdöntõ
C2 1000m férfi középdöntõ Vasbányai Erik - Mike Róbert 7.
K4 1000m férfi középdöntõ
K4 500m nõi középdöntõ
K1 200m férfi B döntõ 2. Dudás Miklós
K1 200m férfi A döntõ
1. DE JONGE Mark CAN
K1 200m nõi A döntõ
1. CARRINGTON Lisa NZL
9. Vad Ninetta
C1 200m nõi A döntõ 1. STAMENOVA Staniliya BUL
2. Takács Kincsõ
C2 200m férfi A döntõ 1. RUS
4. Lantos Ádám - Nagy Péter
K2 200m nõi A döntõ 1. BLR
2. Dusev-Janics Natasa - Homonnai Luca
C4 1000m férfi A döntõ 1. ROM
3. Sarudi Pál - Kiss Tamás - Vass András - Varga Dávid
K1 1000m nõi A döntõ 1. Medveczky Erika
K4 500m nõi A döntõ
1. BLR
2. Szabó Gabriella - Kozák Danuta - Fazekas-Zur Krisztina - Kárász Anna
C1 500m férfi A döntõ 1. FUKSA Martin CZE
7. Korisánszky David
K1 500m férfi A döntõ 1. POULSEN Rene' Holten DEN
7. Hufnágel Tibor
K2 500m férfi A döntõ 1. AUS
3. Hérics Dávid - Somorácz Tamás
C2 1000m férfi A döntõ
1. BRA
2. Vasbányai Erik - Mike Róbert
K4 1000m férfi A döntõ
1. SVK
2. Kammerer Zoltan - Tóth Dávid - Kulifai Tamás - Pauman Dániel
C1 5000m férfi döntõ 1. BRENDEL Sebastian GER
11. Vajda Attila
K1 5000m nõi döntõ 1. LITVINCHUK Maryna BLR
4. Medveczky Erika
K1 5000m férfi döntõ 1. WALLACE Kenny AUS
22. Ceiner Benjámin
2015.08.24
Aranyra lehet csiszolni a kajakvébé ezüstjeit
Kajak-kenu: jobbak vagyunk, mint négy éve
Ha ma lenne a futam, talán megnyernék

2015.08.23
Váratlanul legyõzték a nõi kajak négyest 500 méteren
Hat közös edzéssel már nem verjük a világot
Szórtuk az érmeket, Medveczky iskolázott a vb-n
Dudás második lett a B döntõben, nincs újabb kvóta

2015.08.22
Ha nem kerül hajszál a levesbe, együtt maradunk
Kétszer kellett megnyerni, hogy egyszer odaadják a vb-aranyat

2015.08.21
Két kajaknégyesünk is döntõs a vébén

2015.08.20
Méltatlanok a körülmények a vb-n
A vb-n is elbuktunk az elátkozott számban
Nem botlottak a magyarok

2015.08.19
Magyar címvédõkkel indul a kajak-kenu vb
Két magyar vb-bronz parakenuban

2015.08.18
Az éremnél most sokkal fontosabb az olimpiai kvóta

A vb programja
  200 500 1000 5000
K1 N F N F N F N F
K2 N F N F N F    
K4     N     F    
C1 N F   F   F   F
C2   F N F   F    
C4           F    
olimpiai szám
A sportágban a kvalifikáció nem versenyzõre vonatkozik, hanem hajóra és nemzetre. A riói kajak-kenu keretet a 2016-os válogatók után hirdeti ki majd a hazai szövetség. Amelyik magyar hajóegység, versenyzõ Milánóban nem tud Rióra indulási jogot szerezni, számára a jövõ májusi, duisburgi pótkvalifikációs verseny jelenthet még lehetõséget. A riói ötkarikás játékokra maximum 18 indulási jogot szerezhet egy nemzet, a magyarok ugyanakkor – a nõi kajakos csapat összetétele miatt – legfeljebb 17-et gyûjthettek Milánóban - ebbõl lett 15. Egy versenyzõ csak egy kvótára jogosult akkor is, ha több számban végez indulási jogot jelentõ helyen.

A magyar csapat, férfiak:
K-1: Dudás Miklós (200 m), Hufnágel Tibor (500 m), Kugler Attila (1000 m), Ceiner Benjámin (5000 m)
K-2: Tótka Sándor, Molnár Péter (200 m), Somorácz Tamás, Hérics Dávid (500 m), Boros Gergely, Nádas Bence (1000 m)
K-4: Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel (1000 m)
C-1: Hajdu Jonatán (200 m), Korisánszky Dávid (500 m), Vajda Attila (1000 és 5000 m)
C-2: Lantos Ádám, Nagy Péter (200 m), Sarudi Pál, Forgó Christopher (500 m), Mike Róbert, Vasbányai Henrik (1000 m)
C-4: Vass András, Kiss Tamás, Sarudi Pál, Varga Dávid (1000 m)

nõk:
K-1: Vad Ninetta (200 m), Kárász Anna (500 m), Medveczky Erika (1000 és 5000 m)
K-2: Homonnai Luca, Douchev-Janics Natasa (200 m), Szabó Gabriella, Kozák Danuta (500 m), Sarudi Alíz, Bodonyi Dóra (1000 m)
K-4: Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Kárász Anna, Fazekas-Zur Krisztina (500 m)
C-1: Takács Kincsõ (200 m)
C-2: Lakatos Zsanett, Takács Kincsõ (500 m)



Férfi vizilabda OBI 2015

2x8 csapatos lesz a 2015-16-os élvonalbeli férfibajnokság, azaz két nyolcas csoportban zajlik a bajnokság első szakasza. A nyolc-nyolc csapat oda-vissza játszik egymással az alapszakaszban, ezt követően az A csoport első négy helyezettje játszik a B csoport első négy csapatával oda-vissza, ahol a csapatok viszik magukkal az egymás ellen elért pontokat, hasonlóan az alsóházban. Ennek a szakasznak a végén az első két helyezett játssza a bajnoki döntőt három nyert mérkőzésig, lefelé pedig a harmadik a negyedikkel, az ötödik a hatodikkal a helyezések eldöntéséért, így dől el a kiesés sorsa is, a 15. helyezett a 16. helyezettel játszik, két nyert meccsig, egy kieső lesz.

A férfi ob I. csoportbeosztása:
A csoport:
  Szolnoki Dózsa-Közgép          
  ZF-Eger          
  Tiszavirág-Szeged-Diapolo          
  Kaposvári VK          
  BVSC-Wáberer Hungária-Zugló          
  Valdor-Szentes          
  Pannergy Miskolci VLC          
  Tatabányai Vízmű SE          

B csoport:
  A-Híd-OSC-Újbuda          
  Ferencváros          
  RacioNet-Honvéd          
  Vasas-Plaket          
  Debreceni VSE          
  UVSE-Hunguest Hotels          
  KSI SE          
  PVSK-Mecsek Füszért          


1. forduló (09.23)
A csoport
Szolnok MVLC
ZF-Eger TVSE
Szeged Szentes
Kaposvár BVSC
B csoport
OSC PVSK
FTC KSI
Racionet UVSE
Vasas DVSE
2. forduló (09.26)
A csoport
Kaposvár TVSE
ZF-Eger MVLC
Szeged Szolnok
BVSC Szentes
B csoport
DVSE UVSE
Vasas KSI
FTC PVSK
Racionet OSC

Női vizilabda OBI 2015

Felsőház:
  UVSE-Centrál          
  ZF-Eger-EKF          
  Dunaújvárosi Főiskola          
  Szegedi Vízmű Taylor&Nash Universitas          
  BVSC-Wáberer Hungária-Zugló          
  Hungerit-Szentes          

Alsóház:
  KÓPÉ-ÚVSE          
  Kecskeméti Sportiskola          
  Tatabányai Vízmű SE          
  UVSE II          

Férfi vizilabda Magyar Kupa 2015

selejtezők, 2015.10.30-11.01
A (Nagykanizsa)
A-Híd-OSC-Újbuda
Vasas-Plaket
Debreceni VSE
Tatabányai Vízmű SE
Kanizsa VSE
B (Pécs)
Ferencváros
Tiszavirág-Szeged-Diapolo
UVSE-Hunguest Hotels
PVSK-Mecsek Füszért
C (Miskolc)
ZF-Eger
RacioNet-Honvéd
BVSC-Wáberer Hungária-Zugló
Pannergy-Miskolci VLC
Cegléd
D (Kaposvár)
Szolnoki Dózsa-Közgép
Kaposvári VK
Valdor-Szentes
KSI SE
Ybl-WPC
negyeddöntő, 2015.11.21-22
elődöntő, 2015.12.12
döntő, 2015.12.13

Női vizilabda Magyar Kupa 2015

selejtezők, 2015.11.14-15
A csoport (Szentes):
Hungerit-Szentes
Dunaújvárosi Főiskola
BVSC-Wáberer Hungária-Zugló
UVSE II
KÓPÉ-ÚVSE
B csoport (Szeged):
Szegedi Vízmű Taylor&Nash Universitas
UVSE-Centrál
Kecskeméti Sportiskola
Tatabányai Vízmű SE
ZF-Eger-EKF
elődöntő, 2015.11.28
döntő, 2015.11.29





#SwimmingWorldCup


#FinaWorldCup

FINA Úszó Világ Kupa 2015

2015.08.11-12. Moszkva (RUS)

1. nap
100mgyorsférfiLE CLOS Chad (RSA)
200mgyorsnõiHOSSZÚ Katinka 1.
50mmellférfiVAN DER BURGH Cameron (RSA)
100mmellnõiMEILI Katie (USA)
100mpillangónõiDONAHUE Claire (USA)
HOSSZÚ Katinka 8.
100mhátférfiLACOURT Camille (FRA)
50mhátnõiSEEBOHM Emily (AUS)
HOSSZÚ Katinka 4.
200mpillangóférfiBROMER Viktor B (DEN)
200mvegyesnõiHOSSZÚ Katinka 1.
JAKABOS Zsuzsanna 2.
400mgyorsférfiBROWN Myles (RSA)
50mgyorsnõiOTTESEN Jeanette
HOSSZÚ Katinka 4.
200mmellférfiKOCH Marco (GER)
200mhátnõiUSTINOVA Daria K.
HOSSZÚ Katinka 6.
50mpillangóférfiGOVOROV Andrii (UKR)
800mgyorsnõiZHANG Yuhan
HOSSZÚ Katinka 8.
400mvegyesférfiVERRASZTÓ Dávid 1.

2. nap
100mgyorsnõiHOSSZÚ Katinka 1.
200mgyorsférfiIZOTOV Danila (RUS)
50mmellnõiMEILI Katie (USA)
100mmellférfiVAN DER BURGH Cameron (RSA)
100mpillangóférfiSHIELDS Tom (USA)
100mhátnõiSEEBOHM Emily (AUS)
HOSSZÚ Katinka 2.
50mhátférfiLACOURT Camille (FRA)
200mpillangónõiADAMS Cammile
JAKABOS Zsuzsanna 4.
200mvegyesférfiHEINTZ Philip (GER)
400mgyorsnõiSHAO Yiwen (CHN)
HOSSZÚ Katinka 3.
50mgyorsférfiSCHNEIDER Josh
200mmellnõiSIMONOVA Vitalina
200mhátférfiDELANEY Ashley (AUS)
50mpillangónõiOTTESEN Jeanette (DEN)
1500mgyorsférfiPALTRINIERI Gregorio (ITA)
400mvegyesnõiHOSSZÚ Katinka 1.
JAKABOS Zsuzsanna 4.
2015.08.15-16. Paris-Chartres (FRA)

1. nap
100mgyorsférfiMETELLA Mehdy FRA
200mgyorsnõiHOSSZÚ Katinka 1.
50mmellférfiVAN DER BURGH Cameron RSA
100mmellnõiATKINSON Alia JAM
100mpillangónõiGROVES Madeline AUS
VERRASZTO Evelyn 7.
100mhátférfiLACOURT Camille FRA
50mhátnõiCOUGHLIN Natalie USA
HOSSZÚ Katinka 7.
200mpillangóférfiLE CLOS Chad
VERRASZTO David 4.
200mvegyesnõiHOSSZÚ Katinka 1.
JAKABOS Zsuzsanna 2.
400mgyorsférfiMICKA Jan CZE
50mgyorsnõiSANTAMANS Anna FRA
HOSSZÚ Katinka 3.
200mmellférfiFINK Nicolas USA
200mhátnõiUSTINOVA Daria-K RUS
HOSSZÚ Katinka 4.
50mpillangóférfiLE CLOS Chad RSA
800mgyorsnõiBOYLE Lauren NZL
HOSSZÚ Katinka 7.
400mvegyesférfiVERRASZTO David 1.
2. nap
100mgyorsnõiHOSSZÚ Katinka 1.
200mgyorsférfiSMITH Daniel Julian AUS
50mmellnõiATKINSON Alia JAM
100mmellférfiVAN DER BURGH Cameron RSA
100mpillangóférfiLE CLOS Chad RSA
100mhátnõiSEEBOHM Emily
HOSSZÚ Katinka 2.
50mhátférfiLACOURT Camille FRA
200mpillangónõiHENTKE Franziska GER
JAKABOS Zsuzsanna 3.
200mvegyesférfiFUJIMORI Hiromasa JPN
VERRASZTO David 3.
400mgyorsnõiVROOMAN Lindsay
HOSSZÚ Katinka 3.
50mgyorsférfiSCHNEIDER Josh USA
200mmellnõiSIMONOVA Vitilina RUS
200mhátférfiLE CLOS Chad RSA
50mpillangónõiGASTALDELLO Béryl FRA
1500mgyorsférfiPALTRINIERI Gregorio ITA
400mvegyesnõiHOSSZÚ Katinka 1.
JAKABOS Zsuzsanna 2.
2015.09.25-26. Hong Kong (HKG)
2015.09.29.30. Beijing (CHN)

2015.10.03-04. Szingapúr (SIN)

2015.10.28-29.Tokió (JPN)

2015.11.02-03. Doha (QAT)

2015.11.06-07. Dubai (UAE)

# Athlete NF RUS FRA HKG CHN SIN JPN QAT UAE TOTAL

Nõk   Cluster 1 Cluster 2 Cluster 3  
1 HOSSZÚ Katinka HUN 81 81             162
2 SEEBOHM Emily AUS 57 54             111
3 MEILI Katie USA 24 18             42
3
SIMONOVA Vitalina RUS 30 12             42
5 COUGHLIN Natalie
USA
  39
            39
6 JAKABOS Zsuzsanna
HUN
9
24
            33
# Athlete NF RUS FRA HKG CHN SIN JPN QAT UAE TOTAL


  Cluster 1 Cluster 2 Cluster 3  
1 VAN DER BURGH Cameron RSA 48 48             96
2 LE CLOS Chad RSA 21
60             81
3 FINK Nic USA 27 39             54
4 LACOURT Camille FRA 24 24             48
5 MILLER Cody USA 15 27             42
6 BROWN Myles RSA 21 18             39
7
SCHNEIDER Josh
USA
12
21






33
8
KOCH Marco
GER
30







30
8
PHILLIPS Tim
USA
1515






30
8
VERRASZTO David
HUN
12
18






30
  1. First place (Gold Medallist): 12 points (US$ 1,500.-)
  2. Second place (Silver Medallist): 9 points (US$ 1,000.-)
  3. Third place(Bronze Medallist): 6 points (US$ 500.-)
  1. Best performance (highest FINA points table): 24 points
  2. Second best performance: 18 points
  3. Third best performance: 12 points
  • világrekord megdöntése: an extra 20 points (a prize money of US$ 10,000.- )
  • világrekord elérése: an extra 10 points (no prize money will be distributed)
Cluster Prize Money
  1. 1st place: US$ 50,000.-
  2. 2nd place: US$ 35,000.-
  3. 3rd place: US$ 30,000.-
  4. 4th place: US$ 20,000.-
  5. 5th place: US$ 10,000.-
  6. 6th place: US$ 5,000.-
Overall Prize Money
  1. 1st place: US$ 100,000.-
  2. 2nd place: US$ 50,000.-
  3. 3rd place: US$ 30,000.-


 


@kataca.hu


OLD KATACA.HU
Az elsõ magyar nyelvû vizes sportál. First hungarian watersport portal since 1996
Kiötlötte, megalkotta és fenntartja (ha van kedve+ideje)
: [Kataca] © 1996 óta
A KATACA.HU vízjellel ellátott fotókra minden jog fenntartva!