MILÁNÓ 2015 VB
IDÕ/JÁRÁS

FÉRFIAK
  KAJAK
  Dudás Miklós
  Hufnágel Tibor
  Kugler Attila
  Ceiner Benjámin
  Tótka Sándor
  Molnár Péter
  Somorácz Tamás
  Hérics Dávid
  Boros Gergely
  Nádas Bence
  Kammerer Zoltán
  Tóth Dávid
  Kulifai Tamás
  Pauman Dániel
  KENU
  Hajdu Jonatán
  Korisánszky Dávid
  Vajda Attila
  Lantos Ádám
  Nagy Péter
  Sarudi Pál
  Forgó Christopher
  Mike Róbert
  Vasbányai Henrik
  Vass András
  Kiss Tamás
  Varga Dávid

NÕK
  KAJAK
  Vad Ninetta
  Kárász Anna
  Medveczky Erika
  Homonnai Luca
  Douchev-Janics Natasa
  Szabó Gabriella
  Kozák Danuta
  Sarudi Alíz
  Bodonyi Dóra
  Fazekas-Zur Krisztina
  KENU
  Takács Kincsõ
  Lakatos Zsanett

LINKEK
  hivatalos honlap
  eredmények

ÉREMTÁBLÁZAT
országAEB
1GER425
2BLR422
3AUS421
4BRA405
5HUN366
 
KATACAhome
OLIMPIA
VÍZILABDA
ÚSZÁS
MÛÚSZÁS
MÛUGRÁS
KAJAK-KENU

HOME / SPORT / KAJAK-KENU / MILÁNÓ 2015 VB





@planetcanoe


#ICFsprint

MILÁNÓ 2015 KAJAK-KENU VB

A photo posted by Planet Canoe (@planetcanoe) on

A photo posted by Planet Canoe (@planetcanoe) on

A photo posted by Planet Canoe (@planetcanoe) on


K1 200m KL3 férfi selejtezõ Fábián István 19.
K1 200m KL1 férfi selejtezõ Suba Róbert 14.
V1 200m VL2 férfi selejtezõ Suha Miklós 4.
K1 200m KL2 nõi selejtezõ Varga Katalin 12.
K1 200m KL2 férfi selejtezõ Rozbora András 10, Bencze János 11, Juhász Tamás 25.
K1 200m KL3 nõi selejtezõ
V1 200m VL3 férfi selejtezõ Geri Dániel 4.
K1 200m KL1 nõi selejtezõ Váczi Anita 6.
V1 200m VL2 férfi középdöntõ
K1 200m KL3 férfi középdöntõ Fábián István 28.
K1 200m KL2 nõi középdöntõ Varga Katalin 4.
K1 200m KL1 férfi középdöntõ Suba Róbert 9.
K1 200m KL2 férfi középdöntõ Bencze János 6., Rozbora András 15.
V1 200m VL3 férfi középdöntõ Horváth Gyula
K1 200m KL3 nõi középdöntõ
K1 200m KL1 nõi középdöntõ Váczi Anita 2.
V1 200m VL1 férfi döntõ 1. CARDOSO DA SILVA Luis C. BRA
3. Suba Róbert
K1 200m KL2 nõi döntõ 1. WIGGS Emma GBR
V1 200m VL3 férfi döntõ 1. RIBEIRO DE CARVALHO Caio
3. Geri Dániel
V1 200m VL1 nõi döntõ 1. LESKIEWICZ Katarzyna POL
V1 200m VL3 nõi döntõ 1. PIERCE Anja USA
C2 500m nõi selejtezõ Takács Kincsõ - Lakatos Zsanett 2.
K1 500m nõi selejtezõ Kárász Anna 6.
C2 500m férfi selejtezõ Sarudi Pál - Forgó Christopher 4.
K1 1000m férfi selejtezõ Kugler Attila 23.
C1 1000m férfi selejtezõ Vajda Attila 1.
K2 200m férfi selejtezõ Tótka Sándor - Molnár Péter 4.
C1 200m férfi selejtezõ Hajdú Jonatán 11.
K2 500m nõi selejtezõ Szabó Gabriella - Kozák Danuta 1.
K2 1000m férfi selejtezõ Nádas Bence - Boros Gergely 14.
K1 200m KL2 férfi A döntõ 1. SWOBODA Markus Mendy AUT
8. Bencze János
K1 200m KL2 férfi B döntõ Rozbora András 5.
K1 200m KL3 nõi döntõ 1. REYNOLDS Amanda AUS
K1 200m KL1 férfi B döntõ Suba Róbert 3.
K1 200m KL1 férfi A döntõ 1. CARDOSO DA SILVA Luis C. BRA
V1 200m VL2 férfi döntõ 1. MCGRATH Curtis AUS
5. Suha Miklós
C2 500m nõi középdöntõ
K1 500m nõi középdöntõ Kárász Anna 1.
C2 500m férfi középdöntõ Sarudi Pál - Forgó Christopher 2.
K1 1000m férfi középdöntõ Kugler Attila 27.
C1 1000m férfi középdöntõ Vajda Attila 2.
K2 200m férfi középdöntõ Tótka Sándor - Molnár Péter 2.
C1 200m férfi középdöntõ Hajdú Jonatán 13.
K2 500m nõi középdöntõ Szabó Gabriella - Kozák Danuta 1.
K2 1000m férfi középdöntõ Nádas Bence - Boros Gergely 13.
K1 200m nõi selejtezõ Vad Ninetta 16.
K1 200m férfi selejtezõ Dudás Miklós 6.
C1 200m nõi selejtezõ Takács Kincsõ 3.
C2 200m férfi selejtezõ Lantos Ádám - Nagy Péter 4.
K2 200m nõi selejtezõ Dusev-Janics Natasa - Homonnai Luca 1.
C2 1000m férfi selejtezõ Vasbányai Erik - Mike Róbert 1.
K4 1000m férfi selejtezõ Kammerer Zoltan - Tóth Dávid - Kulifai Tamás - Pauman Dániel 3.
K4 500m nõi selejtezõ Szabó Gabriella - Kozák Danuta - Fazekas-Zur Krisztina - Kárász Anna 2.
C1 500m férfi selejtezõ Korisánszky Dávid 7.
K1 500m férfi selejtezõ Hufnágel Tibor 4.
K2 500m férfi selejtezõ Hérics Dávid - Somorácz Tamás 4.
K1 1000m nõi selejtezõ Medveczky Erika 1.
K1 200m KL3 férfi C döntõ 8. Fábián István
K1 200m KL3 férfi A döntõ 1. KIEREY Tom GER
K1 200m KL1 nõi döntõ 1. CHIPPINGTON Jeanette GBR
5. Váczi Anita
K1 200m VL2 nõi döntõ 1. SEIPEL Susan AUS
6. Molnárné Tóth Julianna
C1 500m férfi középdöntõ Korisánszky Dávid 9.
K1 500m férfi középdöntõ Hufnágel Tibor 3.
K2 500m férfi középdöntõ Hérics Dávid - Somorácz Tamás 3.
K1 1000m nõi középdöntõ
K2 1000m férfi B döntõ 5. Nádas Bence - Boros Gergely
C2 500m nõi A döntõ 1. BLR
3. Takács Kincsõ - Lakatos Zsanett
K1 500m nõi A döntõ
1. CARRINGTON Lisa NZL
2. Kárász Anna
C2 500m férfi A döntõ 1. RUS
4. Sarudi Pál - Forgó Christopher
K1 1000m férfi A döntõ
1. POULSEN Rene' Holten DEN
C1 1000m férfi A döntõ
1. BRENDEL Sebastian GER
7. Vajda Attila
K2 200m férfi A döntõ
1. Tótka Sándor - Molnár Péter
C1 200m férfi A döntõ
1. KOZYR Artsem BLR
7. Hajdú Jonatán
K2 500m nõi A döntõ
1. Szabó Gabriella - Kozák Danuta
K2 1000m nõi A döntõ 1. GER
3. Sarudi Alíz - Bodonyi Dóra
K2 1000m férfi A döntõ
1. GER
K1 200m nõi középdöntõ Vad Ninetta 5.
K1 200m férfi középdöntõ Dudás Miklós 18.
C1 200m nõi középdöntõ Takács Kincsõ 5.
C2 200m férfi középdöntõ Lantos Ádám - Nagy Péter 1.
K2 200m nõi középdöntõ
C2 1000m férfi középdöntõ Vasbányai Erik - Mike Róbert 7.
K4 1000m férfi középdöntõ
K4 500m nõi középdöntõ
K1 200m férfi B döntõ 2. Dudás Miklós
K1 200m férfi A döntõ
1. DE JONGE Mark CAN
K1 200m nõi A döntõ
1. CARRINGTON Lisa NZL
9. Vad Ninetta
C1 200m nõi A döntõ 1. STAMENOVA Staniliya BUL
2. Takács Kincsõ
C2 200m férfi A döntõ 1. RUS
4. Lantos Ádám - Nagy Péter
K2 200m nõi A döntõ 1. BLR
2. Dusev-Janics Natasa - Homonnai Luca
C4 1000m férfi A döntõ 1. ROM
3. Sarudi Pál - Kiss Tamás - Vass András - Varga Dávid
K1 1000m nõi A döntõ 1. Medveczky Erika
K4 500m nõi A döntõ
1. BLR
2. Szabó Gabriella - Kozák Danuta - Fazekas-Zur Krisztina - Kárász Anna
C1 500m férfi A döntõ 1. FUKSA Martin CZE
7. Korisánszky David
K1 500m férfi A döntõ 1. POULSEN Rene' Holten DEN
7. Hufnágel Tibor
K2 500m férfi A döntõ 1. AUS
3. Hérics Dávid - Somorácz Tamás
C2 1000m férfi A döntõ
1. BRA
2. Vasbányai Erik - Mike Róbert
K4 1000m férfi A döntõ
1. SVK
2. Kammerer Zoltan - Tóth Dávid - Kulifai Tamás - Pauman Dániel
C1 5000m férfi döntõ 1. BRENDEL Sebastian GER
11. Vajda Attila
K1 5000m nõi döntõ 1. LITVINCHUK Maryna BLR
4. Medveczky Erika
K1 5000m férfi döntõ 1. WALLACE Kenny AUS
22. Ceiner Benjámin
2015.08.24
Aranyra lehet csiszolni a kajakvébé ezüstjeit
Kajak-kenu: jobbak vagyunk, mint négy éve
Ha ma lenne a futam, talán megnyernék

2015.08.23
Váratlanul legyõzték a nõi kajak négyest 500 méteren
Hat közös edzéssel már nem verjük a világot
Szórtuk az érmeket, Medveczky iskolázott a vb-n
Dudás második lett a B döntõben, nincs újabb kvóta

2015.08.22
Ha nem kerül hajszál a levesbe, együtt maradunk
Kétszer kellett megnyerni, hogy egyszer odaadják a vb-aranyat

2015.08.21
Két kajaknégyesünk is döntõs a vébén

2015.08.20
Méltatlanok a körülmények a vb-n
A vb-n is elbuktunk az elátkozott számban
Nem botlottak a magyarok

2015.08.19
Magyar címvédõkkel indul a kajak-kenu vb
Két magyar vb-bronz parakenuban

2015.08.18
Az éremnél most sokkal fontosabb az olimpiai kvóta

A vb programja
  200 500 1000 5000
K1 N F N F N F N F
K2 N F N F N F    
K4     N     F    
C1 N F   F   F   F
C2   F N F   F    
C4           F    
olimpiai szám
A sportágban a kvalifikáció nem versenyzõre vonatkozik, hanem hajóra és nemzetre. A riói kajak-kenu keretet a 2016-os válogatók után hirdeti ki majd a hazai szövetség. Amelyik magyar hajóegység, versenyzõ Milánóban nem tud Rióra indulási jogot szerezni, számára a jövõ májusi, duisburgi pótkvalifikációs verseny jelenthet még lehetõséget. A riói ötkarikás játékokra maximum 18 indulási jogot szerezhet egy nemzet, a magyarok ugyanakkor – a nõi kajakos csapat összetétele miatt – legfeljebb 17-et gyûjthettek Milánóban - ebbõl lett 15. Egy versenyzõ csak egy kvótára jogosult akkor is, ha több számban végez indulási jogot jelentõ helyen.

A magyar csapat, férfiak:
K-1: Dudás Miklós (200 m), Hufnágel Tibor (500 m), Kugler Attila (1000 m), Ceiner Benjámin (5000 m)
K-2: Tótka Sándor, Molnár Péter (200 m), Somorácz Tamás, Hérics Dávid (500 m), Boros Gergely, Nádas Bence (1000 m)
K-4: Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel (1000 m)
C-1: Hajdu Jonatán (200 m), Korisánszky Dávid (500 m), Vajda Attila (1000 és 5000 m)
C-2: Lantos Ádám, Nagy Péter (200 m), Sarudi Pál, Forgó Christopher (500 m), Mike Róbert, Vasbányai Henrik (1000 m)
C-4: Vass András, Kiss Tamás, Sarudi Pál, Varga Dávid (1000 m)

nõk:
K-1: Vad Ninetta (200 m), Kárász Anna (500 m), Medveczky Erika (1000 és 5000 m)
K-2: Homonnai Luca, Douchev-Janics Natasa (200 m), Szabó Gabriella, Kozák Danuta (500 m), Sarudi Alíz, Bodonyi Dóra (1000 m)
K-4: Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Kárász Anna, Fazekas-Zur Krisztina (500 m)
C-1: Takács Kincsõ (200 m)
C-2: Lakatos Zsanett, Takács Kincsõ (500 m)

#katacahu
 
@kataca.hu



Terepszemle

OLD KATACA.HU
Az elsõ magyar nyelvû vizes sportál. First hungarian watersport portal since 1996
Kiötlötte, megalkotta és fenntartja (ha van kedve+ideje)
: [Kataca] © 1996 óta
A KATACA.HU vízjellel ellátott fotókra minden jog fenntartva!