• 2 szeres világbajnoki ezüstérmes (CI 500 - 1994, CII 500 - 1999)
  • világbajnoki bronzérmes (CI 500 - 1995)
  • nyolcszoros magyar bajnok
  • 1995-ben az Év sportolója
A Sumák becenevet viselő két méter magas sportoló 1979-ben kezdte pályafutását. Már huszonegy évesen kiharcolta az olimpiai indulás jogát, és a kenu egyesben 1000 méteren hatodik helyezést ért el Szöul-ban.

Pályafutása során sokféle jelzőt ráaggattak Pulai Imrére, olyanokat, mint másfél- szeres életnagyságú görög szobor vagy a hórihorgas örök vesztes. Ez utóbbi szerencsére mára már a múlté.

Évekig úgy tűnt, hogy Imrét balszerencse üldözi, és vitathatatlan adottságai és az elvégzett munka ellenére nem tudja ezeket világversenyeken elért győzelmekre váltani. Az 1993-ban és 1994-ben négyesben elért világbajnoki első hely azonban már jelezte, hogy a rossz széria végetérőben van, és valóban 1995-ben a magyar versenyzők számára oly sikeres duisburgi világbajnokságon a csúcsra ért, 500- on bronzérmes, míg 1000 méteren aranyérmes lett! Ugyanebben az évben idehaza az Év Sportolójának válsztották.

Atlanta előtt, a válogatóversenyek során ismét méltó ellenfelére akadt Zala György személyében, így a centenáriumi olimpián csak 500-on indulhatott. A rajt nem kimondottan az ő műfaja, és az 500 méter elvileg a gyengébbik távja, mindezek ellenére féltávnál már a harmadik helyen volt, és a befutónál az aranytól is csak nagyon kevés választotta el, a második helye pedig csak egy hajszálon múlott. Végül a cseh Martin Doktor és és a szlovák Slavomir Knazovicsky mögött a harmadik helyen ért célba.

A csúcsra azonban 2000-ben, a sydney-i ötkarikás játékokon ért fel: 500 méteres távon Novák Ferenccel olimpiai aranyérmet nyert. Vállalkozóként sem szakad el a sporttól, egy barátjával közösen tulajdonosai egy fővárosi fitness-klubnak, de elmondása szerint szívesen foglalkozna a divattal is, például elegáns öltönyök forgalmazásával. A népszerű sikersportoló hibáját sem takargatja: "Nagyon önfejű vagyok. Minden tekintetben. Sokszor például úgy kell rám parancsolni, hogy ne hajtsam magam halálra, fejezzem már be az edzést." A Sydneyben elért páros aranyérmet követően ugrásszerűen megnőtt "Sumák" népszerűsége. Szerinte annak ellenére, hogy Novák Ferenccel párosban szerezték az aranyat, ő az abszolút első, hisz a célvonalon ő haladt át először, s csak utána jött a társa.