A világbajnok Harland győzött a budapesti fedett pályás versenyen
Simóka Nóra bronzérmes

A Steffl-kupáért kiírt nemzetközi fedett pályás viadal harmadik napján, szombaton, a nők egyéni versenyét rendezték meg. A rajthoz állók sorából betegség miatt hiányzott a világ- és Európa-bajnok Vörös Zsuzsanna, ugyanezen okból lépett vissza és az úszásnál már nem jelent meg a két szám után az első helyen álló Simóka Bea. Bár Simóka Bea nem ugrott a medencébe, az olimpiai bronzérmes és többszörös világbajnok Kate Allenby annál inkább: jóval előbb rajtolt, a többiek pedig ugrottak utána. Egyedül Füri Csilla állt egy darabig töprengve a rajtkövön, de végül ő is a mezőny után indult és a negyedik legjobb időt úszta. A futam után Allenbyt korai rajt miatt negyven pont levonással büntették.

Három szám után a német Reiche, az egyéni csúcsot úszó junior Európa-bajnok Simóka Nóra és brit Harland osztozott az első három helyen, azonban a lovaglás, mint már oly sokszor, átrendezte a sorokat. A versenyzők elmondása szerint több helyen túl mély volt a pálya talaja, az egyik fordulóban szinte mindegyik ló megcsúszott. Ennek esett áldozatul Füri Csilla Hologram nevű lova is, ám miután mindketten fel tudtak állni, a versenyző még visszaült lova nyergébe. Még egy bukás következett, és ekkor a honvédos versenyző feladta a további küzdelmet, a befejező futásra már nem állt ki. A lovaglás során egyébként többen estek, köztük sajátos módon a tavalyi junior-váltóvilágbajnok Máthé Vivien is. A székesfehérvári tehetség, miután köszöntötte a versenybíróságot, leesett Rebellisről, de visszaült és hibátlanul teljesítette a pályát. Az élen állók közül Simóka Nórának sikerült leginkább a kritikus szám, és ezzel át is vette a vezetést. Hátra volt azonban a futás, amelyben a britek szinte legyőzhetetlennek számítanak. A világ- és Európa-bajnok Harland nemcsak hogy ledolgozta hátrányát, de remek teljesítménnyel a mezőny fölé kerekedett és megnyerte a versenyt. A dobogóra magyar versenyző is felállhatott, Simóka Nóra bronzérmes lett.

"Míg a lövészet jól sikerült, a vívás elkeserített, mert görcsös voltam és peches. Az úszás jól ment, egyéni rekordot úsztam, még ha 25 méteres medencében is. Szerencsére jó lovat húztam, a kedvencemet, és jó teljesítményt tudtam nyújtani. A futóidőm lehetett volna jobb is" - vélekedett a legelőkelőbb helyen végzett magyar hölgy.

Steffl-kupa, fedett pályás öttusaverseny, Budapest

Női döntő: 1. Georgina Harland (brit) 5524 (lövészet: 178 kör/1072 pont, vívás: 808 pont, úszás: 2:12.78/1328 pont, lovaglás: 1144 pont, futás: 10:37.75/1172 pont), 2. Elena Reiche (német) 5432 (177/1060, 1000, 2:19.75/1244, 1116, 11:17.64/1012), 3. Simóka Nóra (magyar) 5384 (182/1120, 904, 2:21.31/1228, 1172, 11:30.41/ 960), 4. Edyta Maloszyc (lengyel) 5364 (171/988, 904, 2:27.30/1156, 1172, 10:44.18/1144), 5. Elena Rublevska (lett) 5316 (170/976, 936, 2:30.3/ 1120, 1144, 10:45.57/ 1140), 6. Vojtkó Edit (magyar) 5308 (175/1036, 872, 2:22.88/1208, 1064, 10:48.33/1128)

Deák Krisztina, Nemzeti Sport 2002.02.24.