Csapatban is hazai győzelem
Vörös negyedszer is bajnok

-- Mit mondjak? Egyáltalán nem könnyítették meg a versenyzők a dolgomat -- sóhajtott fel Kulcsár Antal női szövetségi kapitány pénteken kora délelőtt, az országos bajnokság nyitószáma, a lövészet eredménylistáját tanulmányozva. A számot remek, férfiaknak is becsületére váló 186 körös eredménnyel a mindössze tizenhat éves Stefanovits Nikola nyerte, és dobogós helyen zárt a KSI két versenyzője, Sasvári Éva és Andrejkovics Andrea. Természetesen a kapitány nem a fiatalok jó szereplése miatt volt gondterhelt, hanem néhány rutinos versenyző gyengébb produkciója miatt, mert ugye közelegnek a világversenyek, egy hónap múlva például az Európa-bajnokság és a kapitánynak nemsokára csapatot kell hirdetnie. Szóval lövészet... ahol elsősorban a biztos kez? Simóka Bea 170 körös teljesítményén kapták fel a fejüket a sportág ismerői. Hát igen, a válogatott stabil tagja ennél jóval többre képes. Füri Csilla mindössze 153 körig jutott --de hát neki nem ez a szám az erőssége. A világ- és Európa-bajnok Vörös Zsuzsannában is benne maradt néhány kör, ám ő a páston javított, megnyerte a vívást és két szám után összetettben már az élen állt. Simóka Bea viszont az itt mutatott teljesítményével sem volt elégedett, csóválta is a fejét, és az asszók után kislánya, a már totyogó Nóri vigasztalta a mamát.

A lovaglás több hibátlan, 1200 pontos és sok jó teljesítményt hozott -- meglepetésre Simóka Nóra ezúttal gyengén szerepelt, 928 ponttal zárt. Amikor a bajnokság résztvevői átvonultak a záró szám, a futás gyönyörűen kialakított helyszínére, az Alba Volán sporttelepére, a pályát gyerekzsivaj töltötte be. A felnőttek versenyével párhuzamosan rendezték ugyanis az öttusa utánpótlás több korosztályának Magyar Kupa-fordulóját.

A futás előtt nem kellett nagy jóstehetség azt kijelenteni, hogy Vörös Zsuzsanna 1997, 2000 és 2001 után ismét a dobogó tetejére állhat, ugyanis jelentős, hatvan pont volt az előnye klubtársa, Máthé Vivien előtt. Valóban nem borult fel a papírforma, Vörös biztosan győzött, csupán a további helyezések sorsa volt kérdéses. Máthé Vivien lett az ezüstérmes, a fiatal Sasvári a harmadik és Füri Csilla a tőle megszokott remek futással a tizedik helyről a negyedikre jött föl. Összességében tehát Vörös Zsuzsanna és az Alba Volán csapata is megvédte bajnoki címét. Az immár négyszeres bajnoknő nyilatkozata újabb győzelme után:

-- A bajnokságra nem készültem annyira, mint a három hete rendezett székesfehérvári Világkupára, amit sikerült megnyernem, és ez érződött is a teljesítményemen. A lövészettel nem voltam teljesen kibékülve, jó első tízre rossz második tízet lőttem. A vívást megnyertem, érzésre is jól ment. Úszásban kicsit visszafogottabb volt az eredményem, köszönhetően annak, hogy mint mondtam, nem készültem külön a versenyre. A lovaglással egyáltalán nem voltam elégedett, három akadályt vertem, és ezek az én hibáim voltak -- ismerte el Vörös.

Női országos bajnokság, a Thorn-kupáért, Székesfehérvár

Egyéni (15 induló). Bajnok: Vörös Zsuzsanna (Alba Volán, edzői: Kulcsár Antal, Komlódy Zsolt, Varga Domokos, Korponai István, Mészöly Gábor) 5460 (lövészet: 179/1084, vívás: 1000, úszás: 2:19.54/1248, lovaglás: 1096, futás: 11:12.92/1032), 2. Máthé Vivien (Alba Volán) 5392 (171/988, 936, 2:19.78/1244, 1200, 11:14.60/1024), 3. Sasvári Éva (KSI Tailor Made ) 5308 (185/1156, 808, 2:33.07/1084, 1200, 11:05.90/1060. 4. Füri Csilla (Honvéd-Steffl) 5260 (153/772, 840, 2:17.04/1276, 1200, 10:37.08/1172), 5. Simóka Bea (Honvéd-Steffl) 5232 (170/976, 872, 2:24.00/1192, 1200, 11:22.38/992), 6. Szatmári Adrienn (Alba Volán) 5048 (160/856, 680, 2:17.88/1268, 1200, 11:09.71/1044)

Csapat (4). B: Alba Volán A (Vörös Zsuzsanna, Máthé Vivien, Szatmári Adrienn, edzők: Kulcsár Antal, Korponai István, Varga Zoltán, Komlódy Zsolt, Varga Domokos, Mészöly Gábor) 15900, 2. Honvéd-Steffl (Füri Csilla, Simóka Bea, Simóka Nóra) 15504, 3. KSI Tailor Made (Sasvári Éva, Kling Réka, Andrejkovics Andrea) 15336, 4. Alba Volán B 14524