A franciák ellen kell kiharcolni az elődöntőt, és azt is tudni fogjuk, mennyivel kell győzni
Elpackáztuk, de még belefér

Elpuskáztuk.

Egy percig sem kérdéses, ezt a meccset mi engedtük ki a kezünkből. A lányok közül volt aki pityergett, pedig ha jobban belegondolunk, nem is olyan biztos, hogy tragédia ez a pontvesztés.

Furcsának tűnhet a kijelentés, ám higgyék el, van benne ráció. Először is: ha minden a terveink szerint alakul az iksz ellenére is egyenes ágon jut női válogatottunk a legjobb négy közé. Ehhez "mindössze" annyi kell, hogy hétfő délután legalább ugyanolyan arányban győzze le a Faragó-csapat a franciákat, mint a hollandok előttük a spanyolokat. Sőt, egyet még hozhatnak is a tulipánosok a mieinken, lévén jelen pillanatban kettővel Stieberék gólaránya jobb... A franciák mellesleg gyengébbek, mint a spanyolok, úgyhogy bizakodjunk!

Meg különben is, százszor jobban jártunk, hogy most jöttek elő azok a hibák, amelyek a négy között már végzetesnek bizonyulhatnak. Elvégre három nap alatt sok mindent át lehet beszélni, ki lehet javítani.

Harmadrészt, ha csak a tényeket nézzük, az eredmény kifejezett bíztató a rendkívül erős hollandok ellen. Azok ellen a hollandok ellen, akiknél a nagycsapatukból hírmondónak maradt de Bruijn feltartóztathatatlan volt a mérkőzésen. A narancsárga mezekben feszítő németalföldi szurkolók örömére a medence minden szegletében feltűnt, mindenhonnan életveszélyes volt, és sajnos szinte mindenhonnan betalált a, valljuk be, ezúttal gyengébb napot kifogó Sós Ildi kapujába. Főleg neki köszönhette a rivális, hogy a fergetegesen kezdő mieinkkel 1-3 után is tartani tudta a lépést, mi több, hogy a második negyedben 6-4-re fordítani tudott.

Szerencsére válogatottunk ekkor sem ijedt meg, Sipos Edit bombagóljaival egyenlített, majd a harmadik játékrészben Tiba előnygóljával visszavette a vezetést. Innentől kezdve indult be a henger: a két Ági, Valkay és Primász szebbnél szebb gólokat lőtt, és már három találattal, 12-9-re vezettünk.

Na, innen lett végül 12-12...

Pedig fórban is voltunk, sőt, 58 másodperccel a vége előtt négymétereshez is jutottunk. Stieber lövése sajnos nem járt sikerrel, mint ahogy Pelle Anikó öt másodperccel a vége előtt is csupán a kapufát trafálta telibe.

Szóval, kiengedték a lányok a kezükből a meccset, de sebaj, semmi sincs veszve. Sőt, elszántságukat látva bátran kijelenthetjük: szép napok várnak ránk.

MAGYARORSZÁG-HOLLANDIA 12-12 (4-4, 3-3, 3-1, 2-4)

2000 néző. V: Lehn (német), Petrovics (jugoszláv)
A mérkőzés osztályzata: 3

MAGYARORSZÁG: Sós, Tiba 1, Stieber 1, Rédei 1, Drávucz 1, Valkay E., Pelle
CSERE: Szremkó 1, PRIMÁSZ 3, VALKAY Á. 2, SIPOS 2, Dancsa, Szép (kapus)
Szövetségi kapitány: Faragó Tamás

HOLLANDIA: Ars, Verbug, Sijbring, KAPPEN 3, Van den Berg, Van den Sloot, DE BRUIJN 5
CSERE: Roodenhuis, Guichelaar 1, Wekdam, Oostendorp 3, Pleunis
Szövetségi kapitány: Paul Metz

Gól - emberelőnyből: 8/4, ill. 8/5
Négyméteresből: 2/1, ill. 2/2

MESTERMÉRLEG

Faragó Tamás: - Közönségszórakoztató mérkőzést játszottak a lányok, igaz, nekik nem ez volt az elsődleges feladatuk...Ha csak a lőtt gólok számát nézzük, akkor parádés teljesítményről beszélhetnénk, elvégre ennek a holland csapatnak tucatnyi gólt lőnni nem semmi. Ám a kapott tizenkettő rendkívül sok, erről jobb nem beszélni...

Paul Metz: - Videón még egyszer meg kell néznem a mérkőzést, hogy egyértelműen eldöntsem, ki is állt közelebb a győzelemhez. Egy biztos: nekünk is sok gólhelyzetünk volt, és a magyarok is rengetegszer kerültek helyzetbe. Ez alapján mondhatjuk, igazságos a végeredmény. A bírók korrekten fújtak.

***

A-csoport

Oroszország--Németország 14--5 (5--1, 4--2, 1--1, 4--1)

Olaszország--Görögország 5--3 (0--1, 2--0, 1--0, 2--2)

Az állás
1. Oroszország 2 - - 21-11 4
2. Olaszország 2 - - 14-10 4
3. Görögország - - 2 9-12 -
4. Németország - - 2 12-23 -

B-csoport

Magyarország--Hollandia 12-12 (4-4, 3-3, 3-1, 2-4)

Spanyolország--Franciaország 9--5 (2--2, 3--0, 2--1, 2--2)

Könnyed parti a láthatáron

Legjobb eredményei. Olimpiai játék: még nem szerepelt. Világbajnokság: 9. hely (1991). Európa-bajnokság: 3. hely (1987, 1989). Az utolsó négy világverseny eredménye: 1998, vb: nem kvalifikálta magát. 1999, Eb: 8. hely. 1999, Vk: nem kvalifikálta magát. 2000, olimpia: nem kvalifikálta magát

Eb-mérleg ellene:
7 7 - - 86-25

A francia válogatott nincs egy súlycsoportban a mieinkkel, ezt bátran kijelenthetjük. A nyolcvanas évek végén tartozott a világ élvonalába, manapság viszont messze van ettől. Mind lövőerőben, mind fizikálisan elmaradnak a francia hölgyek a legjobbaktól, és taktikai téren is rengeteg behoznivalójuk van még. Azaz könnyed, közönségszórakoztató meccs vár lányainkra a pihenőnap előtt.

Nők. Június 18., hétfő. Csoportmérkőzések, 3. forduló. A-csoport: Németország-Görögország 13.45, Olaszország-Oroszország 15. B-csoport: Spanyolország-Hollandia 12.30, Magyarország-Franciaország 16.15