Komjádi uszoda, 50 néző. V: Puskás, Erdős

VASAS: SOÓS - CSERVENÁK, Gál 1, TÓTH A. 3, Császári 1, Ipacs, Bódi. Cs: Hamza, Hári, Szabó. Edző: Pálinkás Tamás

BVSC: Györe Zs. - Hőnig, Dancsa, Györe A., ÁDÁM 4, Kisteleki, Kovács G. Cs: Durda, Pivon. Edző: Györe Lajos

Gól - emberelőnyből: 7/2 (1/0 2/1, 3/0, 1/1), ill. 2/0 (0/0, 0/0, 1/0, 1/0)

Piros lap: Györe Lajos a 24. percben (reklamálásért)

A védelmek rangadóján, ezen a meglepetésekben gazdag mérkőzésen a szerencsésebb csapat diadalmaskodott.

A végig szoros találkozón az első gólt a hazai csapat szerezte négy és fél perc után. A választ a következő percben Ádám adta meg, aki hat méterről bombázott a felső sarokba. A BVSC ásza volt egyébként a mezőny legeredményesebb játékosa (csapata mind a négy gólját ő dobta). A második negyedben távoli lövésekkel próbálkoztak a lányok, és talán pont ezért sokszor szállt kapu mellé labda. Mindkét csapat igazán jól védekezett, a vasutasok rengeteteg lövést blokkoltak, a hazaiak pedig eredményesen szorították ki ellenfelüket a támadásoknál. A 3. negyedben egyetlen árva gól született, amellyel a Vasas egyenlített. Az utolsó felvonásnak hatalmas elánnal vágtak neki a csapatok. Az első találat ismét a vendéglátóké volt, csakhogy Ádám ismét egyenlített (4-4). Az izgalmak csúcspontja következett: körülbelül egy perc volt még hátra, amikor a BVSC támadott, de az időkérését kihasználva sem ért el találatot. Ekkor a Vasas is kikérte a maga idejét (már csak 8 másodperc maradt a végéig), ám senki sem gondolta volna, hogy itt még bármi változhat. Tóth Andrea viszont az utolsó pillanatban "elengedte" a labdát, amely óriási meglepetésre a kapuban landolt.

A hazaiak örömkiáltása a dudát is túlharsogta.

Pálinkás Tamás: - Ez a hétvége több volt mint négy pont.

Györe Lajos: - A döntetlen reálisabb lett volna.

Villanó Fókák 2

ELTE DSK 9

(0-3, 1-3, 1-1, 0-2)

Kecskemét, 50 néző. V: Székely D., Németh

KECSKEMÉT: Tamaskovics - Gazdag E., Budai, KIRA 2, Csáki, Hajdó, Csikós. Cs: Tóth B., Mártonfi, Arató, Mester. Edző: Valkay Ferenc

ELTE: SZÉP - Vígh, FERENCZ 3, Miklósfalvi, VARGA D. 2, Jászberényi 1, Szentkereszti. Cs: Gál 2, Butuza 1, Szaniszló. Edző: Tóth Zoltán

Gól - emberelőnyből: 5/1 (2/0, 0/0, 2/1, 1/0), ill. 5/1 (1/0, 2/1, 1/0, 1/0)

Négyméteresből: 0, ill. 1/1

Amikor vízbe ugrottak a két csapat játékosai, már sejteni lehetett, hogy ki lesz a győztes, mert a jelentős fizikai fölényben lévő egyetemisták ellen úgyszólván semmi esélyük sem volt a kecskeméti tinilányoknak a labda birtoklásáért vívott harcban. Valkay Ferenc tanítványainak a "tartását" dicséri az a tény, hogy az első két negyed jelentős hátránya után sem adták fel a küzdelmet, s így tíz kapott gól alatt "úszták meg" az ELTE "pólóoktatását" a medencében.

Valkay Ferenc: - Serdülőkorú játékosaim igyekeztek ugyan, de ma csak ennyire futotta az erejükből a rutinos pólósokból álló egyetemista csapat ellen.

Tóth Zoltán: - A győzelmünk, úgy érzem, megérdemelt, de nagyon remélem, hogy lesz még Kecskeméten jó vízilabdacsapat, mert az megemelné a bajnokság erősen visszaesett színvonalát. Végezetül köszönetet mondok Faragó Tamásnak, aki kölcsönadta csapatunknak az autóját, és így elutazhattunk Kecskemétre.

UVMK-Szabóker-Eger 12

OSC Hungaropharma 5

(2-0, 1-2, 5-2, 4-1)

Eger, 600 néző. V: ifj. Juhász, Szentgyörgyi

EGER: SERFŐZŐ - Denk 3, KOVÁCS J. 3, SZARVAS M. 3, THUMMERER 2, Erdélyi, Sallai. Cs: Magyar, Kovács A., Karanyicz, Szarvas Zs. 1, Csernóczky, Rai. Edző: Nagyné Kovács Judit

OSC: PÁPAI - Porvay, Konrád 1, Csillaghy, Németh 1, Báthori, KOVÁCS J. 2. Cs: Wolf 1, Kenéz, Péteri, Szegedi. Edző: Psota László

Gól - emberelőnyből: 3/2 (0, 1/0, 1/1, 1/1), ill. 9/4 (1/0, 3/1, 3/2, 2/1)

Négyméteresből: 1/1, ill. 0

Kipontozódott: Denk a 21. percben

A Bitskey fedett uszoda avatásának napján érthetően nagy érdekődés mutatkozott a mérkőzés iránt, feltehetően sokan először láttak női vízilabdameccset, amelyen az egriek szereztek vezetést. A vendégek kapufákkal válaszoltak, az újabb hazai találat pedig sokat váratott magára: néhány kihagyott ziccer után az OSC Kovács Jusztina révén szorossá tette az eredményt. A harmadik játékrészben elhúzott az Eger, és fölényes győzelmét Denk kipontozódása sem veszélyeztette. A hazai együttes kiegyensúlyozott, jó teljesítményt nyújtott.

Nagyné Kovács Judit: - A csapat játéka a meccs végéhez közeledve fokozatosan feljavult.

Psota László: - Túlságosan elbűvölte a lányokat ez a gyönyörű uszoda.

Dunaújvárosi VSE-Green System 18

Szentesi VK 4

(4-1, 7-1, 3-2, 4-0)

Dunaújváros, 200 néző. V: Lakatos, Bátori

DUNAÚJVÁROS: KARDOS - TIBA 4, Benkő N. 2, PRIMÁSZ 7, Kovács A., Zantleitner, BENKŐ T. 2. Cs: Zsámbok 1, ERDŐS 1, Varga, Erdősi, Baráth 1. Edző: Mihók Attila

SZENTES: VARGA Z. - Győri 1, Vér, SZABÓ B. 1, Molnár A. 1, Pengő 1, Waszlavszky. Cs: Tari, Makra, Szabó X., Rozgonyi, Hegedűs, Döme (kapus). Edző: Csányi László

Gól - emberelőnyből: 8/4 (3/1, 4/2, 0/0, 1/1), ill. 2/2 (0/0, 0/0, 2/2, 0/0)

Szabó B. góljával a szentesiek szerezték meg a vezetést, majd az újvárosiak Primász vezérletével már az első negyedben felülkerekedtek. A második negyed elején Tiba, a Duna-parti center és a szentesi kapus vétlen ütközésénél Varga Zita olyan súlyosan megsérült, hogy kórházba kellett szállítani. Az enyhe agyrázkódást szenvedő portás helyére beállított 14 esztendős Dömével a kapuban a vendégek lélekben ekkor már fel is adták a találkozót. A dunaújvárosiak pedig, fizikai és technikai fölényüket kihasználva, tetszés szerint ontották a góljaikat.

Mihók Attila: - Ajánlom ezt a győzelmet Dunaújváros lakóinak, bízva abban, hogy mostantól még nagyobb támogatást kapunk tőlük.

Csányi László: - Gratulálok a Dunaújvárosnak, amely pillanatnyilag az ország legjobb női vízilabdacsapata.