Kikapott a Mladost Zagreb!
Splitska, BVSC: fej fej mellett

A Bajnokok Ligája Kék csoportjában (itt szerepel a magyar bajnok BVSC-Brendon együttese is, amely szombaton este 5-4-re nyert a francia Olympic Nice otthonában) a címvédő Splitska Banka idegenbeli győzelmmel kezdett. A horvátok 7-6-ra győzték le az Olympiakosz Pireuszt, úgy, hogy a 12. percben már 5-0-ra vezettek. A találkozó után Dragan Matutinovics , a splitiek edzője a mérkőzés után a következőképpen összegzett: "Bátran játszottunk, minden úgy működött, ahogy elképzeltük, mindaddig, amíg a bírók nem kezdtek furcsán ítélkezni. A győzelemmel óriási lépést tettünk a továbbjutás felé".

A Piros-csoportban a horvát bajnok Mladost Zagreb - nagy meglepetésre - 9-6-ra kikapott Óbecsén, a kiválóan szereplő jugoszláv bajnok Naftagas-Becsejtől (Kásás Zoltán az utóbbi gárda edzője). A hazaiak soraibanTóth László egy találattal járult hozzá a győzelemhez,Vincze Balázs ellenben nem volt eredményes. A Mladostnál Varga Zsolt - bár voltak lehetőségei - szintén nem lőtt gólt. A csoport másik mérkőzése is meglepetést hozott, a német Spandau 04 7-6-ra legyőzte az esélyesebbnek vélt orosz Lukoil Volgográdot.

Bajnokok Ligája, 1. forduló. Kék csoport: Olympiakosz Pireusz (görög)-Splitska Banka (horvát) 6-7 (0-1, 2-4, 1-0, 3-2). Az állás: 1. Splitska Banka 2 pont (7-6), 2. BVSC-Brendon 2 (5-4), 3. Olympiakosz Pireusz 0 (6-7), 4. Olympic Nice (francia) 0 (4-5). Következik: BVSC-Olympiakosz, Nice-Splitska (február 12.). Piros csoport: Naftagas Becsej (jugoszláv)-Mladost Zagreb (horvát) 9-6 (2-2, 2-3, 3-0, 2-1), Spandau 04 (német)-Lukoil Volgográd (orosz) 7-6 (2-0, 1-2, 1-2, 3-2). Az állás: 1. Naftagas Becsej 2 (9-6), 2. Spandau 04 2 (7-6), 3. Lukoil Volgográd 0 (6-7), 4. Mladost Zagreb 0 (6-9). Következik: Mladost-Spandau, Becsej-Volgograd (február 12.)

*

A LEN-kupában dr. Molnár Tamás együttese, a horvát Jug Dubrovnik ötgólos győzelmet aratott a jugoszláv Primorac Kotor ellen. A montenegróiak a találkozó előtt háromgólos vereséggel kiegyeztek volna, de ez sem sikerült elérniük. A kiváló formában játszó Jug a félidőben 9-2-re vezetett, ám ekkor Molnárék kissé kiengedtek. A Jug soraiban Molnár egy gólt szerzett. A másik találkozón a Primorje Rijeka 7-5-re kapott ki az olasz Conad Pescara otthonában. A rijekaiGál András egy gólt lőtt, Biros Péter nem volt eredményes.

LEN-kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés: Jug Dubrovnik (horvát)-Primorac Kotor (jugoszláv) 11-6 (6-2, 3-0, 1-2, 1-2), Conad Pescara (olasz)-Primorje Rijeka (horvát) 7-5 (1-1, 3-1, 1-0, 2-3)