Négy között a BVSC

A bajnok BVSC-Brendon kettős győzelemmel jutott a vízilabda Magyar Kupa elődöntőjébe, miután hétfőn a negyeddöntő Szőnyi úti visszavágóján is nyerni tudott az ÚTE-Taxi 2000 ellen.

BVSC-Brendon - ÚTE-Taxi 2000 10-9 (4-2, 3-2, 2-3, 1-2)
továbbjutott: a BVSC, kettős győzelemmel, 17-14-es összesítéssel

A vasutasok a szombati idegenbeli siker után hazai pályán egyértelmű esélyesként szálltak vízbe, és amikor a harmadik negyedben már öt góllal vezettek (9-4), végleg megnyugodhattak. Ezután viszont az újpestiek percei következtek: négy találatot értek el zsinórban (közülük az utolsót már a befejező játékrész elején), és többször - így a legutolsó másodpercekben, 10-9-nél - is csak Szécsi Zoltán kapuson múlt, hogy nem egyenlítettek.

A kevés igazi feszültséget, ám annál több gólt hozó találkozón sok látványos találat született, amiből majdnem mindenki kivette a részét (mindkét oldalon heten-heten voltak eredményesek). Sikerével a BVSC elsőként került be a legjobb négy közés