Kupadöntőben a BVSC

Izgalmas, időnként túlfűtött hangulatú mérkőzésen, 24 órán belül a második győzelmét aratva simán jutott a vízilabda Magyar Kupa március 15-i döntőjébe a BVSC.

FTC-Thomas Jeans - BVSC-Brendon 7-12 (2-4, 2-3, 1-2, 2-3)
Népliget, 300 néző, V. Császár, Kosztolánczy
gól: Székely 3, Kiss 2, Balogh, Steinmetz 1-1, illetve Tóth, Madaras, Pepik, Varjas, Németh 2-2, Fülöp, Ibolya 1-1

Alig több mint hat perc alatt (1-4) megduplázta a szombati első találkozón szerzett előnyét (9-6) a vendégcsapat. Ennek ellenére néha hisztérikus volt a légkör vízben és vízparton egyaránt.

A 3. negyed 6. percében, 8-5-ös vasutas-vezetésnél Hesz (FTC) - miután Märcz után Dalát is "kiütötte" - a partra mászva még Gerendás Györgynek, a BVSC edzőjének is nekirontott. Csere nélküli kiállítás volt a büntetése, ettől kezdve már edzőmérkőzés jellegű lett a játék, a BVSC "gyakorolta" az emberelőnyt.

A vasutasok a március 15-i döntőben a Vasas - BEAC párharc továbbjutójával találkoznak, ebből az elődöntőből még hátra van a visszavágó (hétfő, 18 ó, Szőnyi út), az első találkozót szombaton 11-5-re nyerte a Vasas.