Férfibajnokság a Dreher-kupáért, A-csoport, az 1-6. helyért

Vasas-Plaket-FTC-Thomas Jeans 4-9 (0-3, 1-2, 2-1, 1-3)

Komjádi uszoda, 400 néző. V: Szentgyörgyi, Juhász

VASAS: Kovács Z. - Katonás, Vindisch, Varga T., Kovács R., Vári 2, Steinmetz Á. Cs: Czirok 1, Rex-Kiss B. 1. Edző: Somossy József

FTC: KÓSZ - SZÉKELY 2, NYÉKI 2, MATAJSZ 2, HESZ 2, Tiba, Vogel. Cs: Takács A., Paján 1, Haufe, Boyd. Edző: Vad Lajos

Gól - emberelőnyből: 8/1, ill. 9/2

Hol van már az őszi vízicirkusz, ott, a népligeti fürdőkádban? Hol van már a szétesett 0-6-nál mentőövért, úszómesterért kiáltó Ferencváros, és legfőképpen hol van a magabiztos, emberelőnyöket könyörtelenül kihasználó Vasas?

Sehol. Minden és mindenki megváltozott ezen a szombaton. Rangadóra, rájátszásra gyülekezett a nép, már persze ha néhány száz ember csöndes ücsörgését gyülekezésnek lehet nevezni. Hiába az olimpiai arany, hiába a világverő magyar póló, mégsem voltak szavalókórusok, csupán néhány kósza "Hajrá Fradi!" biztatta Kószékat és egy-két "Mindent bele, Vasas" bekiabálás várta Váriékat. Csendes derbi volt ez, és a Fradi később még csendesebbre hangolta...

Pedig az előjelek mást ígértek. Először is a két csapat legutóbbi meccse a Népligetben rendkívül sima ügy volt. Azon a derbin már hattal is ment a Vasas, szórakozva, játszadozva. Igaz, akkoriban még vad szelek fújták a Vad-csapatot. Kisebbfajta vihar tombolt a zöld-fehéreknél, akkora vihar, hogy eltüntette a pénztárost, a pénzzel együtt - a tavalyi bajnok játékosai szegényebbek voltak a legszegényebb vízimolnároknál is. Aztán rendeződött az anyagi zűrzavar, ám a sors valamiért haragudhatott a Ferencvárosra, mert egymás után sérültek meg havi lebontásban a játékosok. Kósz térde, Vogel keze, Szebeni bokája és Kardos ujja fájt. Így lettek egyre kevesebben a zöldek.

Eközben Angyalföldön a nyugalom hullámain ringatózott az egyre jobb formába lendülő Somossy-csapat, amely vereséget szenvedett ugyan legutóbb az örök mumus BVSC-től, ám nem is a zakó, hanem Vári szólásmondáson alapuló eltiltása okozott igazi zavart. Ám jött az amnesztia, így Vári megúszta.

A meccsen, ezen a nyugalmas szombat estén Székely úszott meg, méghozzá utolérhetetlenül. Szegény Vindischt úgy hagyta ott Székely, mint egy gyorsnaszád drága jó Matula bácsi ladikját. Szinte a kezdéstől fürdött, lubickolt a Ferencváros, örömpólót játszva, miközben szenvedett és vicsorgott a Vasas. A nézők nem hittek a szemüknek, amíg az angyalföldiek csak lóbáltak, addig a ferencvárosiak akciógólokat lőttek. Volt ezek között svédcsavar, magyar finesz, kínai figura. A másik oldalon viszont csak Kósz volt, de ő nagyon. Lőhettek neki a Batthyány térről vagy éppen a gólvonalról, mindent védett. Szinte játszott a Vasas-fiúkkal, előbb szemmel verte őket, mintha biztatta volna Várit és a többieket: "Gyertek, gyerekek, durrantsatok a szemem közé!", aztán a Guinness-rekord méretű jobb és bal kezével blokkolta a lövéseket. Nagy része volt abban, hogy a rangadó afféle edzőmeccsé változott. Lazán intézte el a Ferencváros nagy riválisát, éppen olyan lazán, mint az ősszel az angyalföldiek éppen őket. Csak hát akkor volt magyarázat a Fradi kínlódására és súlyos vereségére. Most viszont alaposan magukba kell nézniük az angyalföldieknek, hogy legalábbb ők tudják, mi is történt velük ezen a szombaton. Mert ha csupán ennyire képesek, erre a lóbálóversenyre, akkor az bizony édeskevés. Ha Tiba vagy később Matajsz a biztosnál is biztosabb ziccereket nem rontja el, az eredményjelző táblán állhatott volna akár 0-7 vagy 0-8 is. Meg ha nincs az amnesztia és Vári nem kap helyet a Vasasban, nem vágja be a szokásos két nagy dugóját a jobb és bal felsőbe, még jobban pironkodhatnának a Somossy-fiúk.

Amilyen csendben indult, olyan csendben fejeződött be a várva várt összecsapás. Néhány boldog ferencvárosi szurkoló tapsolt, éltette csapatát, hogy aztán ők is, akárcsak a lehajtott fejű angyalföldiek, otthagyják a tett színhelyét, ahol meglepő dolgok történtek ezen az estén.

Hol van már az ősz, a szétesett Ferencváros és a magabiztos Vasas?

Aki látta ezt a meccset, pontosan tudja a választ.

(sinkovics)

A MECCS...

...DÖBBENETE a Vasas-játékosok helyzetkihasználása. Egymás után kapták az első negyedben az emberelőnyöket, de hiába. Semmi figura, semmi ötletesség, mint egy riadt úttörőcsapat, úgy passzolgatták egymásnak a labdát vagy lőttek bele a blokkba. Érthetetlen volt mindez, hiszen a Vasas eddig arról volt híres, hogy könyörtelen a ziccereknél.

... HŐSE. A volt angyalföldi Kósz Zoltán megmutatta, újból megmutatta, hogy mekkora hiba volt nem szerződtetni őt Angyalföldön, amikor hazatért külföldről. Kivédte a Vasas-játékosok szemét, és még csak nem is kellett különösen izgulnia.

...TANULSÁGA. Ez a Fradi - történt, ami történt - újra bajnok lehet. Főleg ha úgy játszik, mint most a Vasas ellen. A Vad-csapat megint bebizonyította, hogy minden pénzt megér, ha nincsenek ügyek, bajok. Képes akár parádés játékra is.

Somossy József: - Öt játékos érdemtelen meghívása a válogatottba szétejtette az eddig végzett csapatépítési munkát.

Vad Lajos: - A taktika tökéletes betartása meghozta az eredményt.

Hajtottak az újpesti tinik

BVSC-Brendon-UTE-Taxi 2000 6-6 (2-1, 2-3, 2-1, 0-1)

Szőnyi út, 200 néző. V: Császár, Németh A.

BVSC: SZÉCSI - Madaras 1, FÜLÖP, Ibolya, TROMLER 3, Zoufal, NÉMETH ZS. 1. Cs: Csányi, Dabrowski, Petik, Szűcs L., Varjas 1, Kis G. Edző: Gerendás György

UTE: ÁTS - Benczúr, Povázai, Létay, Molnár P. 1, VARGA Z., VARGA D. 2. Cs: Suti 1, MÁTYÁS, Ambrus 1, Maklári 1, Kollár, Keszthelyi. Edző: Godova Gábor

Gól - emberelőnyből: 8/3, ill. 8/3

Négyméteresből: -, ill. 1/0

A várakozásokkal ellentétben a főszponzorát elveszítő UTE szerezte meg a vezetést. Hárompercnyi unalmas, sok hibával tarkított játék után Varga Dániel úszott fel saját kapuja elől, a centerben üresen álló Molnárhoz továbbított, aki gond nélkül lőtt a kapuba. A BVSC azonban még ebben a negyedben fordítani tudott, méghozzá Tromler két emberelőnyből szerzett találatával. A második hét percet sem a BVSC kezdte jobban: Varga Dániel körülbelül hat méterről úgy vágta a bal felsőbe a labdát, hogy az még a kapufát is érintette. Sokáig nem örülhetett, mivel Varjas szintén távoli lövéssel még ugyanabban a percben ismét vezetést szerzett a hazaiaknak. A lilák legjobbja azonban nem adta fel, előnyből ismét betalált. A BVSC-nek az újbóli vezetést újfent Tromler szerezte meg, méghozzá pazar találattal: tiszta helyzetben találta magát az ellenfél kapuja előtt, megvárta, míg ráúszik két védő és amikor mindenki passzra várt, gyönyörűen ejtett Áts fölött a kapuba. Az UTE akár előnnyel is fordulhatott volna, azonban a remekül játszó Varga Dániel kihagyta a Szécsi ellen megítélt négyméterest, így Maklári találata "csak" az egyenlítéshez volt elég. A csapatok 4-4-es állásnál cseréltek térfelet. A harmadik negyed derekán úgy nézett ki, a hazaiak megnyugtató előnyt szereznek: előbb Madaras lőtte be Áts hóna alatt a labdát előnyből, majd Németh hétméteres lövése pókhálózta ki az újpesti kapu bal felső sarkát.

Ezután a hazaiak sok lehetőséget eltékozoltak és ez megbosszulta magát. Suti bombájával az Újpest egy gólra zárkózott fel, így soványka előnnyel várhatták a Vasutasok az utolsó felvonást. Az UTE-n nem látszott meg a külföldre igazoló Bene András és Szabó Gábor, valamint a balesete után még pihenő Berezvai Ferenc hiánya. A fiatal csapat küzdött, hajtott, aminek meg is lett az eredménye. Godova Gábor időkérése után Ambrus előnyből egyenlített. Habár az utolsó percbenTromler hatalmas helyzetben csak a kapussal állt szemben, az eredmény változatlan maradt, megérdemelte a döntetlent az UTE. A mérkőzés krónikájához tartozik még, hogy az utolsó negyed negyedik percében egy néző nem tudta feldolgozni az izgalmakat, a lilák drukkere Császár játékvezetőn kérte számon az egyik kiállítást, és addig nem mehetett tovább a játék, amíg ki nem kísérték a bírót és a mérkőzést zavaró szurkolót.

Gerendás György: - Január 13-ai forma.

Godova Gábor: - Végre kihajtottuk magunkat, küzdöttünk, úgy érzem, megérdemeltük a döntetlent.

(kalinowski)

Honvéd-Domino-Tabán Trafik Szeged 8-5 (2-1, 3-1, 2-2, 1-1)

Kőér u., 300 néző. V: Kosztolánczy, Marjay

HONVÉD: PELLE - Gombos 1, Jäger 1, VARGA II Zs. 2, BÁRÁNY 2, Szívós, Sugár. Cs: Bereczki, Kovács O. 1, Ofner 1, Péter, Tóth I. Edző: Kovács István

SZEGED: BARÁTH - Krnács 1, VARGA P. 2, Mód P., Weszelovszky 1, Szabó Z., Nitsovits. Cs: Balla, Kresák, Török, Németh Z., Éles 1. Edző: Horváth Viktor

Gól - emberelőnyből: 4/1, ill. 7/2

Négyméteresből: 1/1, ill. 0

Már az első támadásból gyönyörű góllal vezethetett volna a Honvéd, de Bárány kezéről Nitsovits elhalászta a labdát. Büntetésül három percen keresztül még a kapuig sem jutottak el a hazaiak - egészen Gombos nyitótalálatáig. Nem sokkal ezután Krnács távolról egyenlített, majd Bárány büntetőből szerzett újra vezetést csapatának. A második negyedet két Varga-gól nyitotta: előbb a honvédos Zsolt a vízen csúsztatta a labdát a hálóba, majd a szegedi Péter csavart a másik kapuba. A játékrész végén Ofner percei következtek: hatalmas gólja után (amibe már beleért Baráth, de túl erős volt a löket) nem tudta átejteni a vendégek kapusát, viszont passzából Kovács Olivérnek sikerült a hálóba ívelnie. A térfélcserét követően Nitsovitsék összekapták magukat, Varga Péter és Éles találatával 5-4-re fel is zárkóztak, de ezt leginkább a Honvéd átmeneti gyengélkedésének köszönhették. Ekkor nem volt sok fantázia Bárányék támadásában, hosszú ideig nem is tudtak kibújni a Szeged szorításából, és két támadáson keresztül Péter és Jäger kénytelen volt - jobb híján - egymásnak passzolgatni a labdát. Utóbbi később azért a kapuba is betalált, majd Bárány egy gyönyörű góllal (Sugár passzolt neki fenomenálisan) már a záró negyed előtt bebiztosította a Domino-győzelmet. Végül Weszelovszky és Varga II Zsolt (mindketten előnyből) állította be a végeredményt, az utolsó percekben ugyanis képtelenség volt bevenni a jól védő Pelle kapuját.

Kovács István: - A védekezésünk jó volt, támadásban viszont akadtak problémák, lőhettünk volna több gólt is.

Horváth Viktor: - Rutintalanságunk okozta vesztünket.