RITeK-kupa, nemzetközi férfi juniortorna, Szeged
Parádés délelőtt

A RITeK-kupa nemzetközi férfi juniortornán pénteken, délelőtt és délután is rendeztek fordulót a szegedi Sportuszodában. A délelőtti olaszok elleni mérkőzését azért nyerte fölényesen együttesünk, mert egyrészt a gyors lefordulás műfajában toronymagasan ellenfele fölé nőtt, másrészt mert a Barát, Szívós, Weszelovszky hármas parádés teljesítménnyel rukkolt ki. A kora esti órákban a spanyolok ellen Hauféék ott folytatták, ahol korábban abbahagyták. Valamivel több mint két negyeden át tartott a lendület, aztán 10-4-es állásnál megtorpant a csapat. A bajt tetézte, hogy a negyedik negyed első percében 10-9-es állásnál Samli játékvezető Kis Gábort ütésért csere nélkül végleg kiállította. A spanyolok zsinórban lőtt hét góllal átvették a vezetést. A mieink emberhátrányban is derekasan küzdöttek, esélyük volt az egyenlítésre, ám a lefújás pillanatában Szívós lövését Sulla hárította.

Merész Andrásedző így kommentálta tanítványai pénteki produkcióját: "Az olaszok elleni mérkőzés előtt a gyors lefordulások fontosságára hívtam fel a fiúk figyelmét, s ezt a feladatot jól megoldották. De sajnos csupán ezt, mert például az emberelőnyös helyzetek kihasználása változatlanul döcög, azonkívül a védekezésünkkel sem voltam elégedett. A spanyolok elleni összecsapást nehéz értékelni, mert azt tönkretette a török játékvezető. Szívós orrcsonttörést szenvedett, mégis közel egy negyeden át mi játszottunk emberhátrányban. Figyelembe véve a körülményeket, elégedett vagyok játékosaim teljesítményével."

Magyarország-Olaszország 11-7 (3-2, 3-0, 2-3, 3-2)

Szeged, 200 néző. V: Vekerdy (román), Vojevodin (orosz)
Gól - emberelőnyből: 7/3, ill. 6/2

MAGYARORSZÁG: BARÁT - Bánhidy, Szűcs, Kis G. 1, Kovács O., Zoufal 1, Paján 1. Cs: WESZELOVSZKY 5, Ferkó, SZÍVÓS 3, Suti, Haufe. Edző: Merész András

OLASZORSZÁG: Mina - Delgiutice 1, Sabato 1, Scotti, Napolitano 1, FIORENTINI 4, Carippo. Cs: Cichero, Barbuscia, Barranco, Vuolo. Edző: Ferdinand Pesci

Magyarország-Spanyolország 12-13 (4-3, 5-1, 1-2, 2-7)

Szeged 200 néző. V: Vekerdy (román), Samli (török)
Gól - emberelőnyből: 14/7, ill. 13/7

MAGYARORSZÁG: Jászberényi - Bánhidy, Szűcs 2, Kis G. 1, KOVÁCS O. 2, HAUFE 3, Paján. Cs: SZÍVÓS 2, Weszelovszky 1, Suti 1, Ferkó, Zoufal, Áts (kapus). Edző: Merész András

SPANYOLORSZÁG: Sulla - Gonzales 1, HERNANDO 3, Pajuelo, M. Garcia 2, X. Garcia 1, Ciudat 1. Cs: OLLE 2, Gallego 1, Marsal, HERNANDEZ 2, Aragones. Edző: Rafael Aguilar

További eredmények: Horvátország-Németország 12-5 (3-2, 4-1, 4-1, 1-1), Jugoszlávia-Spanyolország 8-5 (2-1, 3-1, 1-0, 2-3), Horvátország-Jugoszlávia 6-5 (1-1, 3-1, 1-1, 1-2), Németország-Olaszország 10-9 (2-1, 2-4, 3-0, 3-4).