CSERE: Cichero, del Giudice, Scotti 1, Caliogna, Lapenna 1

Kanada-Mexikó 12-2, Törökország-Kuvait 18-2

3. Olaszország 2 1 - 1 31-8 2
4. Mexikó 2 - - 2 6-25 0
5. Kanada 2 1 - 1 16-21 2
6. Kuvait 2 - - 2 2-43 0

A-csoport: Egyesült Államok-Argentína x-x, Egyiptom-Venezuela 5-3, Jugoszlávia-Kazahsztán 24-1

6. Egyesült Államok 1 - - 1 1-14 0

B-csoport: Horvátország-Oroszország 12-8, Németország-Dél-Afrikai Köztársaság 18-3, Spanyolország-Új-Zéland 9-6

5. Szíria 2 - - 2 3-36 0

Szomorú reggelre ébredt a társaság. Mint jónéhány tengerentúli válogatottat (főleg a vizet otthon a patakból kortyolgató új-zélandiakat, akik szervezete sehogyan sem akarja megszokni az itteni étel-ital választékot), úgy a mieinket is elért a kór. Két játékosunk, Bánhidy András és Haufe Tamás kialvatlan szemekkel ült az étkezőasztalnál, elmesélésük szerint rosszabb éjszakát még az ellenségüknek - ha esetleg volna ilyen - sem kívánnának... "Amit vízzel moshatnak, azt nem ehettek! Még gyümölcsöt sem!" - jött sokadszorra az utasítás a másik asztaltól, magától a kapitánytól. Merész Andrásnak el is ment a kedve a falatozástól - még jó hogy nem látta, amint kicsit arrébb Varga Dániel is a hasát fogta. Kell-e mondani: nem a nevetéstől...

Nos, ezek után el lehet képzelni, milyen nyomasztó hangulatban indult a délelőtti tréning, amely Merész lelki prédikációja után (még az uszoda mögött épül? új futballstadion is beleremegett néha...) pörgött fel.

Ez a ritmus aztán kitartott egészen a késő esti meccsig, amely előtt az immáron szokásossá váló szertartásra jött össze a csapat az egyik szobában. Ott méginkább t?zbe jöttek Pajánék (bár lehet, ezzel a szóval a reggeli lázas betegek miatt nem kellene kisérteni a sorsot), így amikor a derbin az olasz nagyválogatottban is játszó Felugo "megetette" a bírót, s a fórt Fiorentini bevágta, egyáltalán nem esett kétségbe az együttes. Varga Dani bődületes gólt ragasztott a kapuba, miképp Kis Gábor egyéni akciója is sikerrel járt. Az olaszok a centerjátékot erőltették, kapták is sorra a kiállításokat, de válogatottunk remekül védekezett, Baráth Ferenc pedig betakarta a kaput, s bár az ellenfél kihasználta egy hibánkat, Varga Dani - meg az ő csodacsuklója tett arról, hogy előnnyel zárjon a csapat hét perc után.

A folytatásban sem változott a játék képe: olasz egyenlítés, magyar vezetés. Weszelovszky László váltotta gólra az első előnyt, Kis pedig ezúttal nem középről, az ő igazi helyéről, hanem szélről lőtt. Jól tette. Juniorok ide vagy oda, a meccs keménysége egy igazi felnőtt rangadóét idézte, látszott, a csoportelsőséget eldöntő, és a további út meredekségéről határozó összecsapás zajlik a medencében. "Vannak csúcsok, mint a Mount Everest. Fel lehet rá kapaszkodni délről, igaz északról is. Más kérdés, hogy utóbbi jóval nehezebb feladat" - jellemezte a találkozó tétjét a maga stílusában Merész András, utalva végül is arra, hogy a D-csoport éléről könnyebben lehet révbe érni, mint másodikként startolva.

Jelentem, dél felé indulhatunk!

A zöld jelzésre Baráth jóvoltából kanyarodhat rá a magyar "hegymászó-különítmény". A szegedi srác nagyon elkapta a fonalat, ziccereket védett, emberhátrányban egymás után ütötte ki a feléje érkező lövéseket. És miután 2-0-val zártuk az oly fontos harmadik negyedet (Kis kilóbált helyzetét Varga vágta be fórban, majd Weszelovszky duplázta meg góljai számát), nem maradt sok kérdés a záró hét percre. Kimagasló emberhátrányos védekezéssel és kapusteljesítménnyel, rendkívül érett támadójátékkal a néha felettébb elfogult bíráskodás ellenére is biztosan győzte le a magyar csapat egyik legnagyobb riválisát, így a hátralévő csoportmeccseken nyugodtan készülhet a "déli" ágra. Elvégre Kuvait, Mexikó és Törökország ellen biztosan nem fog elhasalni.

Apropó, has: egy ilyen győzelemnél aligha kell jobb orvosság gyomorbetegeinknek.