UTE-Taxi2000-Vasas-Plaket 4-7 (0-1, 1-3, 2-1, 1-2)

Komjádi uszoda, 600 néző. V: Horváth Cs., Marjay

UTE: ÁTS, DÁVID 2, Kovács R., Benczúr, Bene, Suti 1, Létay 1
Edző: Csapó Gábor

Vasas-Plaket: KÓSZ, Varga II Zs. 1, Vindisch, VÁRI 1, Varga T. 1, Hesz, SZÉKELY 2
Csere: Madaras 1, Mátyás, Steinmetz Á., Varga D. 1
Edző: Somossy József

Bene doktor ott kezdte, ahol Egerben abbahagyta: védővel a nyakában, a kirobbanó kapust megelőzve ballal megpróbálta a víz színéről betenni a labdát, ám a jobbkezes centernek nem jött be a trükk (amivel egy hete eldöntötte a meccset) - a labda megállt a gólvonal előtt. Az első perc történése a következő huszonhetet szimbolizálta: az Újpest, akárcsak eddig, különösebb skrupulusok nélkül, olykor kockáztatva megpróbált játszani, ám az angyalföldi klasszisok falanxa túlzottan masszívnak bizonyult.

Mondhatni, különösebb megerőltetés nélkül nyert a Vasas, amely az első negyedben csupán kereste a ritmust (ekkor 8-4 volt a kapura lövések aránya a lilák javára), a másodikban viszont megtalálta (3-6 a lövőindex) - ekkortájt három perc leforgása alatt négyfásra hizlalta előnyét. Az első részben Székely emberelőnnyé "alakított" megúszásos ziccere jelentett eseményt az eredményjelzőn, a másodikban aztán Varga Tamás végre beleállt úgy egy lövésbe, ahogy az tőle megszokott, nem sokkal később öccse, Zsolt vágta be kapásból egy lefordulás végén Székely keresztpasszát, utána meg - egy ugyancsak eleminek tetsző UTE-hibát kihasználva - Madaras lógott meg, és pattintott a hosszúba (0-4).

A piros-kékek lendületét Dávid fékezte le valamelyest, aki még a negyed vége előtt brusztolta magát helyzetbe a szélen, és lőtt látványos kapufás gólt - a fordulást követően pedig maga Varga Tamás, aki kiharcolta, majd elvállalta a négyméterest, Áts azonban odaért jobb alsóra. És lett szinte azonnal 1-5 helyett 2-4, elvégre a túloldalon Dávid is kiverekedett egy büntetőt, Suti nem tévesztett - amivel kezdetét vette az őrület. Mármint az UTE részéről, lévén a Vasas pólósai valahogy nem tudták legalább "hármasba" tenni magukat. Létay egy gólra hozta fel az övéit, sőt nemsokára elsőrangú egyenlítési lehetőségek adódtak. Fórba kerültek az újpestiek, de jól blokkoltak Heszék, pillanatokkal később aztán Kószon volt a világ szeme, hiszen Kovács pazarul szerelte a megúszó Székelyt, Dávid üresen maradt, csakhogy a héten "kétszeres" apává vált hálóőr szédületes bravúrral hárított. És hogy az erőviszonyok helyreálljanak valamelyest, arról Székely gondoskodott: ugyan az előnyt elpuskázták a társak, ő azonban a sarokdobást követően régről ismert szemtelenségével becsippentette a labdát a rövid sarokba.

A lilák tüzét a negyedik negyed elején a másik olimpiai bajnok, Vári oltotta tovább: a szinte végig hiba nélkül játszó bekk irdatlan erejű átlövésével eldőlt a meccs - alkalmasint másodszor (3-6). Noha Dávidék nem adták fel, három fórjukból csupán egyet tudtak gólig vinni, míg a másik oldalon olyan egyedül hagyták Varga Dánielt, mintha az ifjú tizenéves még mindig náluk játszana (4-7).

Mondhatni, ez is jelkép volt a maga nemében: miközben az utolsó negyedben ismét a lilák lőttek többet (7-4), mégis a Vasas növelte előnyét. Avagy az angyalföldi szupergárda tagjai méltóságteljesen tették a dolgukat, tudva azt, túlzottan nagy baj nem érheti őket ezen a délelőttön. Ámbátor akadt olyan szemlélődő, aki nagy mellényt emlegetett, ám amondóak volnánk: inkább arról a magabiztosságról lehet szó, amit a vértezet vastagsága kölcsönöz a remek harcosoknak.

Csurka Gergely

Csapó Gábor: - Két lehetőségünk is volt az egyenlítésre azok után, hogy két lefordulásból kapott góllal elment a Vasas, holott direkt azt kértem a fiúktól, ne hagyják, hogy lekontrázzanak minket. Érdekes, hogy a harmadik negyedtől jobban bírtuk az úszást, a Vasas nem tudott úgy felérni, mint rendesen - igaz, az ellenfél felőrlésében mi is felőrlődtünk.

Somossy József: - Négy-nulla után indokolatlanul lesüllyedtünk az UTE szintjére.