--------------------------------------------------------------------------------

BVSC-Brendon-ZF Hungária Eger 12-3 (3-1, 3-1, 3-1, 3-0)
Szőnyi út, 100 néző. V: Horváth S., Móni
BVSC: Nagy V. - Gulyás 1, VINCZE 3, Gór-Nagy, Kis G. 2, Fülöp 1, CSÁSZÁR 2. Cs: Péter 1, Dabrowski, Nitsovits, Zoufal 1, Ibolya 1. Edző: Gerendás György
EGER: Jászberényi - Bálint, Hegedűs 1, Szabolcsi, Ágner, Kiss L., Gott 2. Cs: Bial, Kiss Sz., Tóth, Veréb, Németh. Edző: Vidumanszky László
Gól - emberelőnyből: 5/2, ill. 3/0

"Jó ebédhez szól a nóta!" És valóban: a délidőben kezdődő partit egy bő negyedórás zenei összeállítás vezette fel. Aztán a labda került előtérbe: a BVSC csikócsapata kezdett a vízben - persze, Vincze Balázszsal megtoldva. Így sem ment rosszul a hazaiaknak, de az "első sor" vízbe szállása sokat lendített a vendéglátók ügyén: három 3-1-es negyeddel sínre tették a meccset Péterék. A látogatók igen szerény produkcióval rukkoltak elő a kissé hangulattalan találkozón, s a zárórész 3-0-s gálája is csak a vasutasszimpatizánsokat derítette jó kedvre. A BVSC tehát hozta a kötelezőt - könnyedén -, míg az Eger elkezdhet gondolkodni a hogyan továbbon.

Gerendás György: - Ez szép óévbúcsúztató volt.
Vidumanszky László: - Sajnos, sikertelenül próbálkoztunk, és nagyon sok gólt kaptunk.

Tabán Trafik Szeged-UTE-Taxi 2000 10-5 (2-1, 4-2, 2-0, 2-2)
Szeged, 400 néző. V: Császár, Madarasi
SZEGED: BARÁT - Varga I., Varga P. 1, Samuels 1, Kittredge, Weszelovszky 1, MOLNÁR P. 2. Cs: MÓD 2, TÖRÖK 2, Éles, Fábry, Balla, Kozma 1. Edző: Horváth Viktor
UTE: Bóta - Kovács R., Létay 1, Kéri, SUTI 4, Süveges, Ferkó. Cs: Benczúr, Zentai, Ferenczi, Varga D. Edző: Csapó Gábor
Gól emberelőnyből: 8/6, ill. 10/3
Négyméteresből: -, ill. 1/1
Az egyik legkiválóbb honi játékvezető, Császár György utolsó OB I-es mérkőzésére készülődött. Juhász György, a Tabán Trafik szakosztály-igazgatója ebből az alkalomból emléktárggyal kedveskedett a búcsúzó sípmesternek, aki az elmúlt 25 évben több mint ezer meccset dirigált.
A forduló rangadójának számító találkozó első góljára pontosan négy percet kellett várni, ekkor Suti juttatta vezetéshez az UTE-t, méghozzá négyméteresből. Válaszként Mód Péter kíméletlenül bevarrt két emberelőnyös helyzetet. A Suti-Mód gólpárbaj a második felvonásban már csak az újpesti bombázó jóvoltából folytatódott. Ez a negyed mégis elsősorban a Szegedről szólt, elsősorban a bravúrt bravúrra halmozó Barátnak, és az előnyöket kifogástalanul értékesítő Molnár Péternek köszönhetően. A csapatok 6-3-as állásnál cseréltek térfelet, s a lila-fehérek vesszőfutása még korántsem ért véget. Török és Varga Péter akciógóljaira a vendégek részéről nem érkezett válasz, Létayék ugyanis egymás után négy emberelőnyt is kihasználatlanul hagytak. Az utolsó negyedre Csapó mester tanítványai teljesen hitehagyottá váltak, sorban elpuskázták helyzeteiket, saját kapujuk előtt pedig Török 12 méterről eleresztett felsősarkos bombájához asszisztáltak. 9-3-as állásnál Létaynak sikerült megtörnie csapata tíz és fél perce tartó gólcsendjét, később Suti is betalált. A zsinórban hatodik mérkőzését megnyerő Tabán-Trafik Szeged kiforrott játékkal rukkolt elő, a fővárosi együttes viszont csalódást keltett.

Horváth Viktor: - Éreztem, hogy a mai nap rólunk fog szólni.
Csapó Gábor: - Emberelőnyben mi rosszul, a Szeged pedig nagyon jól játszott.

Kecskemét-Cegléd-Geosaurus 8-8 (2-1, 3-3, 2-3, 1-1)
Kecskemét, 300 néző. V: Horváth, Bors
KECSKEMÉT: HARKAI - Hasas 1, Plézer, Márton, KONRÁD 2, SZABÓ G. 2, MARTINOVICS 2. Cs: Hajós 1, Orosz, Hyc. Edző: Kovács Róbert
CEGLÉD: Kuna - ZSURKÓ 3, Békés, Mráz, Kedró, DONKÓ 1, DONGÓ 2. Cs: Cagalinec, Dani 1, Molnár Á. 1, Pieskó, Gáti (kapus). Edző: Bóbis Károly
Gól - emberelőnyből: 10/8, ill. 11/6
Kipontozódott: Dani (16. p.), Békés (23. p.)
Kiállítva: Bóbis edző a 28. percben, cserével Kuna a 28. percben
Az utolsó negyedben fizikálisan teljesen felülmúlta ellenfelét a hazai gárda, de ezt az előnyét nem sikerült gólra váltania, így mindkét félnek meg kellett elégednie egy ponttal az igen izgalmasra sikeredett csatában. A mérkőzés utolsó percében, 8-8-nál négy a három elleni hazai leúszásnál a játékvezetők félbeszakították az akciót a ceglédi edző viselkedése miatt.

Kovács Róbert: - A centerünket kiütötték, pankrációban jobb volt a Cegléd.
Bóbis Károly: - A hazai pálya előnye jócskán érezhető volt, érdekes, hogy ilyesmit Cegléden nem szoktunk érezni.

Kontavill-Szentesi VK-Domino BHSE 5-12 (1-3, 1-3, 0-3, 3-3)
Szeged, 200 néző. V: Báthori, Székely B.
SZENTES: HORVÁTH T. - Biltsik, Dormin, Juhász, Kis I., SZABÓ N. 3, Szebeni. Cs: Berki 1, Hyc 1, Vígh, Momot, Szabó T. Edző: Kádár József
HONVÉD: Gergely - KISS G. 2, Szívós, MOLNÁR T. 2, VÁRI 2, Kovács O., BIROS 3. Cs: Bereczki, BÁRÁNY 3, Frikk, Sugár. Edző: Kovács István
Gól - emberelőnyből: 7/2,ill. 6/3
Négyméteresből: 1/1, ill. 3/3
Kipontozódott: Bereczki (19. p.), Momot (23. p.), Szívós (24. p.)
A csapatok bemutatásakor érthetően az exszegedi Molnár Tamás kapta a legnagyobb tapsot. A Domino olimpiai bajnoka rögvest góllal hálálta meg a szívélyes fogadtatást, majd az emberelőnyök kiharcolásában jeleskedett. Az első negyed mégis egy másik sydneyi hősről, Biros Péterről szólt, aki előnyből és akcióból is betalált. A másik kapunál Berki klasszikus centergólja ment élményszámba. Az első negyedhez hasonlóan a második játékrészt is 3-1-re nyerte a bajnokcsapat, és ezúttal egy újabb olimpiai bajnok, a két találatot jegyző Kiss Gergő vitte a prímet. A térfélcsere után Biros pontos ejtése, majd Vári fórból szerzett találata nyomán nőtt tovább a vendégelőny. A zárónegyedet Bárány Attila és Szabó Nándor gólpárbaja tette emlékezetessé, mely során a piros-fehérek válogatottja mesterhármast ért el, míg a szentesiek ifjú tehetsége kétszer talált a kapuba.

Kádár József: - Mostoha körülményeinkhez képest tisztességgel helytálltunk.
Kovács István: - Kellemes évzáró volt, örülünk a szünetnek.

OSC-British Knights-FTC-VMAX 3-8 (0-4, 2-3, 0-1, 1-0)
Hajós Alfréd u. 100 néző.
V: Németh A., Vojvoda
OSC: Kardos - Mányai 1, Tiba, Békési, Berezvai 2, Ofner, Keszthelyi B. Cs: Hábetler, Lutter, Ürögi, Alibán, Tory (kapus). Edző: Keszthelyi Tibor
FTC: PELLE - NYÉKI 2, Katonás 1, Kádár 1, Hosnyánszky 1, SZÉKELY 3, Tóth L. Cs: Szirányi, Paján. Edző: Gyöngyösi András
Gól - emberelőnyből: 8/2, ill. 9/3
Kipontozódott: Békési (25. p.)
Az első negyed igen nagy vendégfölényben telt. A második részben kicsit többet bírtak a hazaiak, sőt a harmadikban sem nagyon változott az eredmény - köszönhetően a fradistákra múlt héten rátelepedő Szolnok-sokknak. A játékvezetők már karácsonyi hangulatban voltak, mert egy háromméteres, terebélyes lucfenyő alatt sem fér el annyi ajándék, mint amennyit ők kiállítás címén kiosztottak.

Keszthelyi Tibor: - Kár volt az első negyedért...
Gyöngyösi András: - Örülök, hogy túl tudtunk lépni kudarcunkon

Vasas-Plaket-Szolnoki VSC12-4 (3-0, 2-1, 4-2, 3-1)
Komjádi uszoda, 100 néző.
V: Marjai, Vajda
VASAS: KÓSZ - Hesz 1, Varga T. 1, Steinmetz 1, Binder 1, Vindisch 2, Madaras. Cs: VARGA II ZS. 2, Tóth F., Varga D., Gombos 1, MÁTYÁS 3. Mb. edző: Földi László
SZOLNOK: Kiss T. - Lukács 1, Cseh, Pataki, Boros, Mohi, Krasznai 1. Cs: Hidasi, Broome 1, Munkácsy, Hangay, Kenéz 1. Edző: Urbán Lajos
Gól - emberelőnyből: 11/6, ill. 5/1
Kipontozódott: Pataki (16. p.)
Az előző héten nyújtott teljesítménye alapján várható lett volna, hogy a Szolnok méltó ellenfele lesz a Vasasnak. Ez azonban nem így történt, mivel Steinmetz centerből, Vindisch emberelőnyből és Varga II Zsolt pedig megúszásból zörgette meg Kiss hálóját, így 3-0-lal indult a mérkőzés. Az első szolnoki gólra tíz percet kellett várni, ekkor Krasznai járt túl Kósz eszén (4-1), a vendégtámadások zöme azonban nem zárult kapura lövéssel. A térfélcsere után úgy tűnt, magára talált a vendégcsapat (két gólt lőttek zsinórban), de emberhátrányban gyengén védekeztek, a Vasas pedig van olyan jó csapat, hogy ezeket a hibákat kihasználja.

Földi László: - Jól játszottunk, egységes volt a csapat.
Urbán Lajos: - A Vasas jobb csapat, de valójában ennyire nem nagy a különbség a csapatok között.