--------------------------------------------------------------------------------
forrás: , Nemzeti Sport 2002.10.20

Domino-BHSE-ZF Hungária Egri VK 20-3 (3-1, 5-0, 6-1, 6-1)
Kőér utca, 200 néző. V: Juhász, Schlosser
DOMINO: Kovács Z. - Frikk, FODOR 3, KISS G. 5, MOLNÁR 5, VÁRI 2, Sugár 1. Cs: BERECZKI 3, Szívós, Kovács O., Tóth I. 1. Edző: Kovács István
EGER: Jászberényi - Bial, Kiss Sz., Szabolcsi, Petik, Ágner 1, Bíró. Cs: Pászti (kapus), Hegedűs, Tóth P., Veréb, Kiss L., Németh 2, Bálint. Edző: Vidumanszky László
Gól - emberelőnyből: 9/6, ill. 7/1
Négyméteresből: 2/2, ill. -

Elég hamar kiderült, hogy az Eger nem tudja felvenni a lépést a hazaiakkal, ennek ellenére vagy tán épp emiatt gyönyörű mozdulatokban és szép gólokban nem volt hiány. Például a második negyedben, amikor is Molnár egy kontra végén a kissé mögé érkező labdát egy pazar svédcsavarral vágta a kapu sarkába. Olimpiai bajnok társa, Vári sem maradt el tőle: egy gyönyörű támadás végén az ujja hegyével pöccintette be Jászberényi mögé a labdát. Fodor pedig az utolsó negyedre szolgáltatott némi látnivalót, amikor megúszását követően magabiztosan mattolta az egriek cserekapusát. A vendégek becsületére váljék, hogy mindent megpróbáltak, küzdöttek, nagyon komolyan vették az utolsó másodpercig a mérkőzést, ám nem volt és nem lehetett esélyük a világklasszisokkal teletűzdelt bajnokcsapat ellen.

Kovács István: - Örülök, hogy komolyan vették az egriek a mérkőzést.
Vidumanszky László: - Gyenge partnerei voltunk a bajnokcsapatnak.

UTE-Taxi 2000-Tabán Trafik Szeged 9-8 (2-2, 2-0, 2-4, 3-2)
Hajós A. uszoda, 200 néző. V: Székely, Bors
UTE: Áts - Kovács R. 1, Dávid 1, SUTI 3, KÉRI 1, Létay 1, Ferkó 1. Cs: Zentai, Süveges 1, Benczúr. Edző: Csapó Gábor, Petrovics Mátyás
SZEGED: Barát - WESZELOVSZKY 3, Kozma, Varga I. 1, Varga P. 1, Molnár, Kittredge 2. Cs: Samuels, Mód 1, Török, Éles. Edző: Horváth Viktor
Gól - emberelőnyből: 11/5, ill. 8/1
Kiállítva cserével: Zentai (10. p.)
Kipontozódott: Török (23. p.), Molnár P. (27.)
Izgalmas mérkőzésen, drámai küzdelemben győzött az Újpest. Az első negyedben fej fej mellett haladtak a csapatok, míg a második játékrészben Suti két góljával 4-2-re elmentek a lilák. A térfélcsere után Weszelovszky két távoli bombájával felzárkóztatta a Szegedet, így további két-két gólt követően 6-6-tal fordultak az utolsó játékrészre a felek. Ebben megint két góllal meglépett az Újpest, ám két perccel a vége előtt újra együtt volt a két gárda. Végül rendkívüli körülmények közepette dőlt el a két pont sorsa: 1.4 másodperccel a mérkőzés lefújása előtt emberelőnyhöz jutott az Újpest, amit Süveges a duda pillanatában értékesített. A gólt megadták, a vendégcsapat tagjai hiába reklamáltak.

Csapó Gábor: - Izgalmas, szép gólokkal tarkított mérkőzésen tisztességes győzelem született.
Horváth Viktor: - Nem nyilatkozom.

Vasas-Plaket-Kecskeméti VSC 24-3 (6-1, 5-1, 6-1, 7-0)
Komjádi uszoda, 400 néző. V: Németh A., Móni
VASAS: Németh - VARGA D. 2, Gombos 2, MADARAS 5, Vindisch 2, Csintalan 1, STEINMETZ Á. 4. Cs: TÓTH F. 3, Máthé 1, Bánhidy 1, BINDER 3.Mb. edző: Méhes Jenő
KECSKEMÉT: Harkai - Boruzs, Szabó 1, Kléver 1, Hyc 1, Hasas, Márton. Cs: Orosz, Szlaterica, Matajsz. Edző: Kovács Róbert
Gól - emberelőnyből: 7/5, ill. 4/0
Négyméteresből: -, ill. 1/1
Kicsit álmosan kezdődött a mérkőzés, aztán Varga Dániel egy szép átlövéssel megtörte a csendet. Az 6-1-es kezdés kicsit letaglózta a vendégeket, hát még a 11-2-es félidei Vasas-vezetés ... A mérkőzés a harmadik negyedre már-már mészárlásba torkollott, az utolsó játékrészben még gólt sem szereztek a kecskemétiek, viszont Madaras háttal a kapunak nyolc méterről is betalált! Az edzőjét, Somossy Józsefet és eltiltott pólósait nélkülöző Vasas végül egy 24-3-as gálával örvendeztette meg a mellette örökkön kitartó szurkolóit.

Méhes Jenő: - Gratulálok a mieinknek, hogy ilyen komolyan vették a meccset.
Kovács Róbert: - Sokkal jobb csapat a Vasas, de erre azért nem számítottam. Ilyen fegyelmezetlenül nem lehet játszani.

Kontavill-Szentes-FTC-VMAX 3-10 (0-1, 0-4, 2-3, 1-2)
Szentes, 400 néző. V: Marjai, Vojvoda
SZENTES: Horváth - Biltsik, Dornin, Juhász, KISS 1, Szabó N., Szebeni 1. Cs: Somogyi, Berki, Döbrössy, Víg, Hyc 1, Szabó T. Edző: Kádár József
FTC: PELLE - Székely 1, LEHMANN 2, Nyéki, Szirányi 1, KATONÁS 4, Kádár. Cs: Takács, Seres, Balatoni 1, Tóth L., Paján, Hosnyánszky 1, Bíró (kapus). Edző: Gyöngyösi András
Gól - emberelőnyből: 4/1, ill. 6/2
Négyméteresből: 2/0, ill. 1/1
Az első játékrészben a szentesi helyzetek sorra kimaradtak, a hazaiak például Szebeni és Szabó révén két büntetőt is elhibáztak, míg a másik oldalon Katonás ontotta a gólokat. A harmadik részben Lehmann távoli bombájával már 0-7-re is vezettek a vendégek, az első hazai gólra a játékrész közepéig kellett várniuk a lelkes nézőknek, amikor Szebeni talált a remekül védő Pelle hálójába. A hajrában a fegyelmezetten védekező fővárosiak sorra hiúsították meg a hazaiak kísérleteit, akik kicsit el is kedvetlenedtek a végére.

Kádár József: - Csak azt a második negyedet felejthetném.
Gyöngyösi András: - Örülök, hogy Pelle Balázs egyre jobb formában véd. Egyébként Szentesen ilyen eredményt elérni mindig nagy büszkeség.

OSC British Knights-Szolnok 11-7 (3-1, 2-2, 3-2, 3-2)
Hajós A. Uszoda, 100 néző. V: Horváth, Vajda
OSC: Tory - Ofner 2, Mányai 2, Berezvai, BÉKÉSI 3, TIBA 2, Keszthelyi B. Cs: Hábetler 1, Ürögi, Ludányi 1, Lutter. Edző: Keszthelyi Tibor, Ürögi Zsolt
SZOLNOK: Kiss - MOHI 2, Lukács 1, Boros 1, Dávid, Krasznai 1, Cseh 2. Cs: Balogh, Hidasi, Kenéz, Pataki, Hangay. Edző: Urbán Lajos
Gól - emberelőnyből: 10/3, ill. 6/3
Négyméteresből: 1/1, ill. 1/1
Az OSC a vezetést megszerzését követően csak növelte a különbséget, amely olykor három-négy gólra rúgott. A végén még egyszer feltámadt a Szolnok, de nem tudott közelebb férkőzni.

Keszthelyi Tibor: - Higgadt játékkal, több akciógólt lőve, úgy érzem, megérdemelten nyertünk.
Urbán Lajos: - Sajnos, fegyelmezetlen játékunknak köszönhetjük a vereséget.

forrás: Ungureán László, Nemzeti Sport 2002.10.19

Ceglédi Geosaurus-BVSC-Brendon 4-7 (3-0, 1-4, 0-2, 0-1)
Cegléd, 300 néző. V: Báthori, Kun
CEGLÉD: KUNA - Zsarkó, Dani, Donkó, Dongó, Szalma 1, Pieskó 1. Cs: Gáti (kapus), MRÁZ 2, Békés, Molnár Á., Egedi G., Egedi F., Ványi. Edző: Bóbis Károly
BVSC: Nagy V. - Nitsovits 1, Dabrowski, Vincze, Zoufal 1, Kis G., Gulyás. Cs: Bajnógel (kapus), Császár 2, Decker, IBOLYA 3, FÜLÖP, Péter, Czigány. Edző: Gerendás György
Gól - emberelőnyből: 3/0, ill. 5/3
Kipontozódott: Dani (26. perc)

Nem kis meglepetésre Pieskó, Szalma és Mráz révén az első negyedben csak ceglédi gól született, míg az első vendégtalálatra - melyet Zoufal emberelőnyből dobott - csaknem tíz percet kellett várni. Habár meg kell hagyni: a hazaiak lelkes csupaszív és helyenként jó játéka sokáig szerencsével is párosult - a fővárosiak például 4-1-ig négy alkalommal a kapufát találták telibe -, míg a másik oldalon Szalma egy lepattanót értékesített lelkesen. A vendéglátók megbecsülték a labdát, igyekeztek a támadóidőt rendre kihasználni, így a BVSC - amelyben most a nevelő egyesülete ellen mutatkozott be az OB I-ben az ifjú tehetség, Czigány Károly - nem is tudott igazán játékba lendülni. Félidőben egyenlő volt az állás, ám már ekkor lehetet látni, hogy a teljes sort cserélő, és egyre szorosabban védekező vendégek erőfölénybe kerülnek. Ennek is köszönhetik, hogy 4-1 után már csak ők dobtak gólt, egymás után hatot. A harmadik negyedben Császár két emberelőnyt értékesített, majd a befejező játékrészben Ibolya négyméteresből talált be a ceglédiek kapujába, és biztosította be csapatának a vártnál jóval nehezebben megszerzett győzelmét.

Bóbis Károly: - Erre a biztató és fegyelmezett játékra lehet építeni a jövőben.
Gerendás György: - Nehéz értékelni ezt a meccset, mert borzasztóan játszottunk.

Szívós triplája
Keményen küzdő ceglédiek

forrás: Ungureán László, Nemzeti Sport 2002.10.21

Ceglédi Geosaurus-Domino-BHSE 3-10
(0-1, 2-5, 1-2, 0-2)
Cegléd, 300 néző. V: Vajda, Füredi
CEGLÉD: Kuna - ZSARKÓ 2, Dani, Dongó, Pieskó, Szalma, Donkó 1. Cs: Kovács R. (kapus), Mráz, Egedi G., Egedi F., Békés, Molnár Á., Ványi. Edző: Bóbis Károly
DOMINO: Kovács Z. - Kiss G. 1, Vári, Sugár 1, Frikk, MOLNÁR T. 1, Fodor. Cs: Bereczki 1, KOVÁCS O. 3, SZÍVÓS 3, Tóth I. Edző: Kovács István
Gól - emberelőnyből: 2/1, ill. 8/5

Az első negyedben csak a vendégek dolgoztak ki helyzeteket a 9. fordulóból előrehozott mérkőzésen, de vagy célt tévesztettek a lövések, vagy Kuna védett bravúrosan - az egyetlen gólt az 5. percben Sugár szerezte. A pihenőt követően Kovács O. kétszer ugyancsak emberfórból talált be, majd Zsarkó dobta az első akciógólt. Később Szívós duplázott, s hizlalta ezzel négy gólra csapata előnyét. Fordulás után előbb Egedi G. lövését, majd az ismétlést is védte Kovács Z., aztán Donkó váltotta gólra a vendéglátó első emberelőnyét. Válaszként érkezett a találkozó leglátványosabb találata: a bajnokcsapat tagjai - emberelőnyben - magasan a levegőben, gyorsan járatták körbe a labdát, és mielőtt az megszáradt volna, Molnár landoltatta a gólvonalon túl. A Cegléd a játék lassítására törekedett, ami azzal is járt, hogy pólósai a szigorú védőőrizet mellett ritkán jutottak lövésig, gólhelyzetbe pedig alig. A hazaiak tudásuk legjavát nyújtották, így sikerült megakadályozniuk a Domino kiütéses győzelmét, jóllehet ebben közrejátszott az is, hogy a fővárosiak nem a maximális koncentrálással játszottak.

Bóbis Károly: - Örülök, hogy szurkolóink testközelből is láthatták a bajnokcsapatot, soraiban olimpiai bajnokainkat. Mi megpróbáltuk megnehezíteni a dolgukat.
Kovács István: - Jól küzdő és játszó Cegléddel találkoztunk. Támadásban sok hibát vétettünk, a védekezésünkkel viszont elégedett voltam.