--------------------------------------------------------------------------------
forrás: Szélpál László, Délmagyarország 2002.10.08.
  • 1. forduló

A férfi vízilabda OB I/B-ben mindkét Csongrád megyei csapat idegenben kapott ki nagy csatában.

Békéscsaba-Vakesz Pólósuli 11-10 (4-3, 3-2, 1-1, 3-4)

Békéscsaba, 150 néző. Vezette: Rubos, Madarasi.

Vakesz: Kovács I. - Vékony 2, Bugyi, NAGYMIHÁLY 4, Mérai, Fehér 1, Rácz T. Csere: Szabó K. 1, Nyári, Lele, Lőrincz 1, Herczeg, Hegedűs 1, Könyves (kapus). Edző: Szabó László.

Gól - emberelőnyből: 7/2, ill. 11/3.

A kiesési rangadó remekül kezdődött a vásárhelyiek számára: az első negyed közepén már 3-1-re vezettek. A folytatásban már nem ment minden úgy, ahogy azt eltervezték, hátul potyagólokat kaptak, elöl pedig katasztrofálisan használták ki a helyzeteket. Ennek következtében nem volt meglepő, hogy a záró hét percben 11-6-ra elhúztak a csabaiak. Nagy hajrába fogott a Vakesz, fel is jött 11-10-re.

Szabó László: - Sajnálom, hogy nem szereztünk pontot, pedig közel álltunk hozzá.

Tatabánya-Bertók SC Szentes 12-10 (3-3, 3-4, 2-1, 4-2)

Tatabánya, 50 néző. Vezette: Bors, Kiszelly.

Bertók SC: Bús - Zentai Á., OROSZ R. 2, MATAJSZ 3, Czirok 1, LUDÁNYI 4, dr. Bertók. Csere: Újszászi, Szabó Róbert, Szabó Roland. Megbízott edző: dr. Bertók Gyula.

Gól - emberelőnyből: 7/5, ill. 12/7.

A szentesi szemszögből jól induló mérkőzésen a második negyedben, 1.25-nél Bús kapust reklamálásért cserével végleg kiállították. Helyére a mezőnyjátékos Szabó Roland állt be. A bajt tetézte, hogy Matajsz a harmadik játékrészben kipontozódott, Cziroknak pedig, egy ütés következtében, szétnyílt a szemöldökén a bőr. Ennek ellenére jól tartotta magát a Bertók SC, de hiába játszott fegyelmezetten, a "rövid" kispad, valamint a kihagyott helyzetek a végén visszaütöttek.

Dr. Bertók Gyula: - Kapus nélkül nem megy.