Férfibajnokság a Dreher-kupáért, A-csoport

UTE-Taxi 2000-Domino-BHSE 5-11 (0-2, 2-1, 0-4, 3-4)

Négyméteresből: -, ill. 1/1
Kipontozódott: Dávid Z. (27. p.)

UTE: Áts - Benczúr, KOVÁCS R. 1, Dávid Z. 1, Dala 1, SUTI 2, Zentai. Cs: Kéri, Vargyas. Edző: Csapó Gábor

HONVÉD: PELLE - GOMBOS 1, JÄGER 1, Szívós, BÁRÁNY 2, Kiss G. 1, BIROS 1. Cs: Bereczki, Ofner 2, Molnár T. 1, Takács A., Sugár 1, Kovács O. 1. Edző: Kovács István

Noha az effajta összehasonlításoknak nem szabad túl nagy jelentőséget tulajdonítani, a sportág szerelmesei minden bizonnyal megvizsgálták, hogy a Honvéd vagy a Vasas van jobb formában. A sorsolás ugyanis úgy hozta, hogy az angyalföldiek elleni találkozó után négy nappal az UTE pólósai a Kőér utcában a Dominóval nézhettek farkasszemet. Mivel második félidei játékukkal partnerei voltak Váriéknak a lilák, joggal bízhattak abban, hogy a bajnokcsapat ellen sem vallanak szégyent. Igaz, a "hazai pálya" nem őket segítette, hiszen pályaválasztóként is idegenben ugrottak medencébe... Úgy tűnt, a Honvédot sem hozzák lázba szurkolói, Birosék eleinte hadilábon álltak a pontos célzással. A második játékrészben aztán olyanokat láthattunk, amit ebben a bajnokságban még nem. Először Suti, majd Dávid volt eredményes, sőt utóbbi az UTE felé is billenthette volna a mérleg nyelvét, ha nem hagyja ki a találkozó legnagyobb helyzetét. A Honvéd ezután két kapufával válaszolt, majd mielőtt felforrt volna a medence vize, az ezúttal vezetőként a padon ülő Tóth Imrét zavarták el a bírók. A sluszpoén azonban még hátra volt: a játékrész végét jelző dudaszó előtt Takács saját térfeléről bombázott Áts kapujára, a lövésbe Ofner szúrt bele: micsoda dropler, micsoda gól volt! Ezzel vezetett 3-2-re a Domino a félidőben.

Molnárék ezután esélyt sem adtak Daláéknak, felőrölték az erejüket. A bajnokcsapat végül egy góllal zárt jobban az UTE ellen, mint a Vasas.

Csapó Gábor: - Gratulálok a Dominónak, jól játszott. A második negyedben esélyünk lett volna előnnyel zárni, de elpuskáztuk a helyzeteinket. A harmadik játékrészben szörnyen, majd a negyedikben ismét jól játszottunk.

Kovács István: - Nagyszerű mérkőzést játszottunk a vasárnapi kupameccs előtt.

Siessen, aki jegyet akar a BL-re!

Minden bizonnyal ismét igazi kupahangulat lesz majd vasárnap délelőtt a Kőér utcai uszodában. A Domino-BHSE a Bajnokok Ligája Piros csoportjának második fordulójában ismét egy sztárcsapatot, az oroszok reprezentatív egységét, a Dinamo Moszkvát látja vendégül. Aki a helyszínen akarja végigizgulni az összecsapást, annak sietnie kell, hiszen ha nem is úgy, mint a Posillipo ellen, de gyorsan fogynak a jegyek a derbire. Az 1500 forintos tiketteket 10-20 óráig két helyszínen, a Kőér utcai uszodában és az egyesület címén, a Dózsa György út 53. alatt lehet megvásárolni.

Kontavill-Szentesi VK-BVSC-Brendon 6-4 (3-1, 1-0, 2-1, 0-2)

Szentes, 700 néző. V: ifj. Juhász, Lakatos
Gól - emberelőnyből: 12/4, ill. 7/3
Négyméteresből: 1/1, ill. -
Kipontozódott: Gór-Nagy (20. p.)
Cserével kiállítva : Pellei (23. p.) Szabó N. (26. p.) -mindkettő ütésért

SZENTES: HORVÁTH T. - PELLEI 2, CSÖRGŐ 1, Kis I. 1, SZABÓ N. 1, KAMENECKIJ, SZÉNÁSZKY 1. Cs: Somogyi, Berki, Juhász, Vígh. Edző: Kádár József

BVSC: Szécsi - Zoufal 1, Csányi, Ibolya 1, Gór-Nagy 1, Vincze, Varjas 1. Cs: Szűcs, Petik, Fülöp, Császár, Kis G., Németh I Zs. Edző: Gerendás György

"Ahhoz, hogy az OSC elleni pontszórásunkat feledhessük, ma itt mindenkinek emberfelettit kell teljesítenie!" - mondta Kádár József a meccs előtt. Pellei tízméteres bombagóljára az exszentesi Ibolya válaszolt előnyből, majd a teljes sort cserélő Gerendás-tanítványok még kétszer gyakorolhatták a középkezdést az első hét perc alatt... A második negyed elején az ismét kirobbanó formában védő Horváth már a féltucat százszázalékos ziccer hárításánál tartott, szegény Szécsi a túloldalt a szerencsével is hadilábon állt a negyedik hazai gólnál. Aztán az olimpiai bajnok kapusunk hiába morzsolgatta félreérthetetlen módon az ujjait Lakatos játékvezető felé, a sípmester komolyan vette a büntetőt, amit Szabó Nándor ki is használt. A négygólos vezetés tudatában eufórikus hangulat lett úrrá a parton, a vízben pedig egy ideig még kifogástalanul működött a Kurca-parti retesz. A végére azonban sebesre kapcsoltak a Real elleni főpróbált tartó vasutasok, a szép volt fiúk viszont ezúttal nem nekik szólt...

Kádár József: - Diadalmaskodott az akarat, sok sikert a BVSC-nek a Real Madrid ellen.

Gerendás György: - A Szentes jobb volt. Két megjegyzés: a Honvéd tavaly itt ugyanígy elvérzett és bajnok lett, no és a sikertelen főpróba után szokott általában jól sikerülni az előadás...

OSC-Szeged 5-6
FTC-VMAX-Vasas-Plaket 9-8 (1-1, 2-3, 5-2, 1-2)