Várfürdő-kupa, nemzetközi férfi juniortorna, Gyula

Városi uszoda, 250 néző. V: Reemnet (holland), Gorikov (orosz)

MAGYARORSZÁG: NAGY V. - HOSNYÁNSZKY 3, Szilágyi, Létay 1, Szabó N. 1, Süveges, Tóth M. 1. Cs: Decker, Varga Dénes 1, Gulyás, Gór-Nagy, Hegedűs, Czigány. Edző: Godova Gábor
OLASZORSZÁG. Gólszerzők: Galló, Angelone, Rizzo, Foresti
Gól - emberelőnyből: 7/3, ill. 4/1

Spanyolország-Németország 11-6. G: Aguiran 2, Marsal 2, R. Gárcia 2, Hernández, Espano, Galego, Gárcia G., Ciutac, ill. Langhoff 4, Grade 2. Jugoszlávia-Horvátország 10-8. G: D. Filipovics 2, Cvepulja 2, Pietrovics 2, Obradovics, Janovics, F. Filipovics, Jubenovic, ill. Boskovic 4, Latic, Antoniovic, Brlecic, Jutic

A hatos torna első mérkőzésén a spanyolok és a németek játszottak egymással, ezt követte az ünnepélyes megnyitó, ahol a felvonult csapatokat Csépán Lajos, a Várfürdő igazgatója üdvözölte. Elmondta, hogy a 42 éves múltra visszatekintő gyulai Várfürdő ebben az évben teljes komplexumában megújul, és ezzel a megújulással fogadja szeretettel a torna résztvevőit. Ezt követően elkezdődött a magyar csapat első mérkőzése, amelyen rögtön bebizonyosodott, hogy Godova Gábor tanítványainak nem könnyű ellenféllel kell megbirkózniuk.
Az első játékrészben minimális előnyre tettek szert a mieink, a második és a harmadik negyed azonban kiegyenlített eredményt hozott. A záró játékrészben sikerült a magyar csapatnak igazán fölénybe kerülnie. A mérkőzés egész időtartama alatt igen kemény, harcos küzdelem és sok birkózás volt a csapatok között, ennek eredménye több kettős kiállítás volt, de négyméterest nem kellett a játékvezetőknek ítélni. Nagyon nagy bravúrokat láthattunk Nagy Viktortól, a magyar csapat kapusától, de nem elhanyagolható Hosnyánszky Norbert három gyönyörű gólja sem.

Mestermérleg
Godova Gábor: - Kemény, küzdelmes, sportszerű mérkőzést játszottunk, de sok volt a hiba.
Ferdinando Pesci: - Nagyon sok hibával játszottunk.