Ismét alaposan kitett magáért a BVSC
Így lett kacagásból ordítozás

--------------------------------------------------------------------------------
forrás: CSG, Nemzeti Sport 2003.03.12

A sorsolásnak köszönhetően Gerendás György egyheti munkája mégsem veszett kárba: a BVSC-Brendon mestere a múlt heti kupaelődöntő előtt még a Dominóra készült gőzerővel, ám a sors - pontosabban a Vasas - másként akarta, azaz a fináléra afféle rapidtaktikát kellett kidolgoznia az angyalföldiek ellen, míg a bajnok játékának részletes boncolgatása egy ideig fiókba került.

Hétfőig legalábbis, elvégre a bajnokság folytatásában rögvest a Honvéddal kezdett a friss kupagyőztes, amely meccs egyrészt az őszi "nagy verés" miatt ígérkezett izgalmasnak, másfelől azért, mert a tabella jelen állása mellett egyetlen elődöntő-variáció sem záható ki, azaz előfordulhatott, hogy az itteni eredmény "ponttá alakul" a rájátszásban.
A meccs mindenesetre kedélyes röhörészéssel indult, minthogy az első Domino-fór kezdetén megfagyott az óra, s beletelt néhány percbe, míg újraindították. A játékosok vigyorogva beszélgettek egymással, Gerendás pedig részben arról értekezett, hogy "akkor legalább jelentsük ki, nem csak a Szőnyi úton rossz az óra", másrészt nevetve javasolta: "előbb megvárjuk a Fradi-Vasas végét, aztán kezdjük".
Végül elektronikus úton nem sikerült félórán keresztül feltartani a történéseket, azaz lassan csak megindult a játék. Egy-egy elrontott fórt követően Fodor Vinczét lerázva szerzett gólt a kapu elé törve, később Gór-Nagy átlövése vágódott a kapufáról Gergely fejére, majd a hálóba. Vári aztán létszámfölényben is bombázott egy egészségeset, majd ugyanezt tette Fodor is.
A második negyed Kis Gábor erőszakos, ámde gólt érő centerezésével indult, majd egy BVSC-előnnyel folytatódott, ám Császár lövésére a keresztező Bereczki ért oda. A Domino boltját Bátori játékvezető dúlta fel, előbb fújt a kelleténél, így Bárány gólba szálló csavarja helyett emberelőny következett, ami az alkalmi felállás okán ki is maradt - átellenben Németh viszont szépen eltalálta a hosszú alsót. Nem igazán lelte a játék ritmusát a Domino, igaz, a Molnár által összebrusztolt - mi tagadás, néha éppenséggel kontragyanús - fórokból Vári egyet bevágott, ám ez is csak a soványka vezetéshez volt elég a kupagyőzelem mámorából részben a keménykedő vetélytárs, részben a játékvezetők által kizökkentett és ismét harapó vendégek ellen.

Fodor Rajmund volt az egyetlen, aki klasszis teljesítményt nyújtott a bajnok soraiban
A folytatásban előny-hátrány párharccá kezdett változni a parti, amely egyre durvábbá is vált (Bereczki és Ibolya is ütésért került végleg partra). A BVSC kettőből kettőt vágott be a negyed elején (Németh, Vincze), a hazaiak ugyanakkor Bárány gólját követően egymás után két fórnál is Szécsibe verték a labdát, majd blokkba a negyedik alkalommal. Ezek után talán ők sem csodálkoztak, amikor Németh lefordulásból (!), szélről (!) a vezetést is megszerezte övéinek (5-6). Kisvártatva a vasutasok labdaszerzését egy vasutaskiállítás követte (állítólag Nitsovits szabadult túl keményen), amit Gerendás végképp nem állhatott: trikóját levéve csapkodta a rajtkövet, ennek csakis piros lap lehetett a vége. Korántsem mellesleg Kiss Gergely eltalálta a hosszú felsőt, így az utolsó részre döntetlennel fordultak a felek, ám várható volt, munkában lesznek a hangszalagok a záró hét perc során.
Gergely mindenesetre kifejelte Vincze létszámfölényben leadott lövését, igaz, ugyanezt megtette Fodor is. Később Kis Gábor remek ejtése a gólvonalig libegett, míg másodjára kiállítást harcolt ki az Ibolya szárazra űzését követően szingliben maradt, épp ezért hihetetlen munkát végző ifjú center. Az időkérés gyümölcsöt hozott: hiába védekezett az öt olimpiai bajnok a hátrány során, Vincze megtalálta Nitsovits kezét a kapu előtt, ő pedig a rést Gergely és a felső léc között, így két és fél perccel a duda előtt megint a vendégek vezettek, és ha Zoufal higgadtabb egy tiszta megúszásnál ... Ám a kapufát találta telibe az ifjú villámember, így egy előnyből Fodor 80 másodperccel a befejezés előtt egyenlített. Vári szerelte Kist, átellenben viszont még egy labda nélküli kiállítást nem adtak meg a játékvezetők - ugyanakkor a BVSC-nek sikerült bejuttatnia a labdát centerbe, így időkérést követően fórban adogathatott az utolsó hat másodpercben. Vincze megpróbált egy hirtelen bejátszást, ám erre készültek Szívósék, elütötték a labdát Gór-Nagy elől, azaz maradt az iksz, ami mindazonáltal a vasutasok dicsőségére szolgál. A kupagyőztes után a bajnok skalpja is kevés híján az övék lett, s ez, valljuk meg, bárkit hosszas kalaplengetésre késztethet.

Kovács István:
- Ismét egy sor emberelőnyt kihagytunk, ez megint döntőnek bizonyult. Fizikálisan már bírtuk, fejben azonban továbbra sem ment úgy, ahogy kellene. Bár ez szerintem törvényszerű.
Gerendás György: - Ha a gyerekeim játszanak, és én a tízévest támogatom az ötévessel szemben, akkor rossz apuka vagyok.

Németh Zsolt csupán két gólt engedélyezett a Ferencvárosnak
Vasas: a tartalékokkal is megy

forrás: SZA, Nemzeti Sport 2003.03.12

Úgy kezdődött, hogy Steinmetz négy ember "alól" lőtt gólt. Majd két pocsék zöld támadás után, a vendégek sem jutottak lövéshez, így leginkább csak úsztak és "gyilkoltak" a játékosok. Hanem aztán Varga Dániel mutatott valamit a játék szépségéből is: nyolcról szaggatott - 0-2, hideg zuhany. Mi több, rögtön duplázott is, közben megbújt a bal felsőben Nyéki előnygólja - így a hét perc utáni 1-4, - hideg zuhany a bő tízfős zöld-fehér kemény magnak.

Majd Katonás szinte letörte a léc tetejét, Binder kapufás gólt dobott, és a Fradi elszórakozott egy előnyt, ekkor már nem énekeltek a drukkerek, hanem inkább "állati" hasonlatokat kerestek a bírók minősítésére ...
Pedig ők nem tehetnek semmiről: egy-szerűen nem ment Székelyéknek, míg a túloldalon jószerével még az is bement, amit nem is a kapu felé dobtak ...
Habár, kapufák tekintetében 7-2-re "ment" az FTC, az eredmény három rész után is 2-5 volt. A záró felvonásban még egyik bombázójukat is elvesztették a vendéglátók, hiszen Hosnyánszkynak felrepedt az arcbőre - végül a szükség mégis visszaparancsolta a vízbe a nehéztüzért.
Az utolsó negyedben egyedül Binder fórból lőtt gólja miatt nem merült mély álomba a nézőtér, amúgy semmi sem történt.

Gyöngyösi András:
- Szégyellem magam, remélem, mások is.
Somossy József: - Az influenza megtizedelte sorainkat. Ezt a meccset még túléltük, de a KEK-döntő veszélyben van.

Kiütés után kiütés

forrás: , Nemzeti Sport 2003.03.16

Kontavill-Szentesi VK-Szeged-Beton VE 5-11 (1-4, 0-2, 1-3, 3-2)
Szentes, 300 néző. Vezette: Juhász, Kisszely
SZENTES: Horváth - Somogyi 1, Pellei, Szabó N. 1, Szebeni, Hyc 1, Szénászky 1. Cs: Biltsik, Momot, Juhász, Szabó T., Döbrössy 1, Vígh, Újházi (kapus). Edző: Kádár József
SZEGED: BARÁT - VARGA I. 3, Samuels 1, Varga P., Kittradge 1, WESZELOVSZKI 2, Molnár P. Cs: Mód 1, dr. Török, Balla, Fábry, Várhegyi, ÉLES 3. Edző: Horváth Viktor
Gól - emberlőnyből: 11/1, ill. 8/4

Kádár József:
- Az emberelőnyök nagyon nem mentek, és ezért nem tudtunk szoros mérkőzést játszani.
Hováth Viktor: - Varga Péter második percben történt kiütése után a csapat hihetetlen tartásról tett tanúbizonyságot.

UTE Taxi 2000-Cegléd-GEosaurus 13-4 (3-1, 3-2, 1-1, 6-0)
Hajós Alfréd uszoda, 100 néző. V: Vojvoda, Horváth S.
ÚJPEST: ÁTS - DÁVID 4, KOVÁCS R. 3, Kéri 1, SUTI 3, Létay, Ferkó 1. Cs: Zentai, Süveges 1, Benczúr, Kotszidisz, Ferenczi. Edző: Csapó Gábor
CEGLÉD: Gáti - Zsarkó 1, Kedró, Dani, Pieskó 1, Egedi 1, Mráz 1. Cs: Cagalinek, Molnár, Ványi, Békés, Donkó. Edző: Bóbis Károly
Gól - emberelőnyből: 9/5, ill. 8/4
Kipontozódott: Suti (27. p.), ill. Békés (23. p.)

Csapó Gábor:
- Az elején sok hibával, aztán szépen játszottunk.
Bóbis Károly: - Papírforma-eredmény született.

ZF Hungária-Egri VK-Szolnoki VSC 7-7 (2-0, 1-2, 3-3, 1-2)
Eger, Bitskey-uszoda, 200 néző. V: Székely Z., Vajda
EGER: Jászberényi - Szabolcsi, POLACIK 2, Ágner 2, HEGEDŰS 2, Gott, Kiss L. 1. Cs: Kiss Sz., Bálint. Edző: Vidumanszky László
SZOLNOK: Kiss - Körmendi 1, Mohi, LUKÁCS 1, BOROS 2, Hangay 1, Krasznai B. Cs: Balogh 1., Broome, Pataki, Kenéz, Munkácsy 1, Cseh. Edző: Urbán Lajos
Gól - emberelőnyből: 13/6, ill 10/3
Négyméteresből: -, ill. 1/1
Kipontozódott: Mohi (17. p.), Gott (21. p.), Körmendi (23. p.), Boross (28. p.) percben
Hiába vezetett kétszer is három góllal az Eger, az is kevés volt a remekül küzdő Szolnok legyőzéséhez. A sok pontatlanság miatt hiúsult meg leginkább a hazai siker, noha az emberelőnyhelyzetek kihasználásában a vendégek sem jeleskedtek. A szlovák válogatott Roman Polacik, aki először pólózott a Bitskey-uszodában, csak a találkozó második felében tudott felvillantani valamit a képességeiből, noha kétségtelen, hogy végig nehezen tudták őt tartani a szolnokiak. A döntetlen egri szempontból feltétlenül újabb csalódás, a régen óhajtott győzelemre továbbra is várniuk kell Jászberényi Gáboréknak.

Vidumanszky László:
- Alaphibákkal nem lehet meccset nyerni.
Urbán Lajos: - Igazságosnak tartom a döntetlent.

OSC-British Knights-Kecskeméti VSC 11-5 (2-1, 1-1, 3-2, 5-1)
Hajós Alfréd uszoda, 50 néző. V: Horváth Csaba, Pásztor
OSC: Tory - Ürögi 1, MÁNYAI 2, Békési, Ofner 2, TIBA 2, KESZTHELYI B. 2. Cs: Hábetler, Ludányi 1, Alibán, Szollár 1. Edző: Keszthelyi Tibor
KECSKEMÉT: Harkai - Hajós, Plézer, Martinovics 1, Márton, Czirok 1, SZABÓ G. 3. Cs: Orosz, Hyc. Edző: Kovács Róbert
Gól - emberelőnyből: 7/6, ill. 8/3
Négyméteresből: 1/1, ill. -
Kipontozódott: Békési (24. p.), Hábetler (25. p.), ill. Plézet (24. p.), Szabó G. (25. p.), Czirok (26. p.)
Cserével végleg kiállítva: Szollár (22. p.)
Miután a Duna túlpartján dúlt a KEK-döntő, a Hajósba csak azok jöttek ki, akiknek ez hivatali kötelességük volt. Mindenki szükséges rossznak tekintette ezt az összecsapást, még a résztvevők bemutatása is kimerült a vízbeni pacsizásban. Aztán a meccs is elkezdődött, és a jegyzőkönyvhöz képest merőben más sapkaszámmal játszó hazaiak megnyerték az első negyedet. Meg a harmadikat is, ezzel alapozván meg végső sikerüket. A záró felvonás egy gálához hasonlított, a vége: fölényes OSC-siker.