Kovács István szerint csapata botrányosan játszott a Fradi ellen
Erre nem kaphatnak nívódíjat

--------------------------------------------------------------------------------
forrás: CSG, Nemzeti Sport 2003.03.21

Kiss Gergely két, önmagához némiképp méltatlan megmozdulásával indult a parti, előbb emberelőnyben adott egy szörnyű passzt, majd egy ziccert törült mellé - átellenben két helyzetféleségnél védett Gergely, nagyjából ezzel, továbbá nem túl jó centerbejátszásokkal telt a nyitó rész első fele. Később Kiss elpattintott még egy előnyt, majd Biros közelről nyomta fölé a Domino harmadik fórját - minimum megérdemelt volt, hogy Katonás távolijával a Fradi megszerezze a vezetést hat másodperccel a duda előtt (0-1).

A második rész elején Fodor a lécet találta telibe (negyedik előny), míg Vári bombája bevágódott Pelle kezéről (az ötödiknél - 1-1). Eközben a "bal négyes páholy", azaz a Fradi-vezérkar folyvást az öt-nullás fórarányt vetette a játékvezetők szemére, akik eztán végre adtak egyet a zöldeknek is, ám a vendégek nem adogadtak valami meggyőzően. A másodiknál sem, ekkor kétszer is jól blokkolt a hazai védelem - igaz, a szögletet követően Hosnyánszky megoldotta a nehezebbik feladatot, és sikeresen átlőtte a zónát (1-2). A Dominónál viszont megint nem működött az előnymegjátszás, ezúttal Birost blokkolták.
A harmadik rész kivételesen Fradi-fórral indult, mindjárt kettővel is: az elsőnél hárított a védelem, Hosnyánszky felsősarkosához ugyanakkor senki sem tudott hozzászagolni. Pelle rajta volt Szívós kapáslövésén, ám már az érintés is bravúr volt, avagy hamar jött a Domino válasza (2-3). Átellenben Gergely piszkált bele bravúrral Hosnyánszky bombájába (ez is fór volt), majd Pelle nyúlt rá remekül Molnáréra (meg ez is). A zóna megfejtésével mindkét oldal hadilábon állt, a bajnok olyannyira, hogy egy akciónál ötször tüzelt, de egyszer sem járt sikerrel. Fontos Fradi-fór halt el Fodor blokkján - Katonás lóbált s lőtt hiába -, avagy az utolsó rész előtt "csak" eggyel vezettek a vendégek, mondani sem kell, nem kis meglepetésre.

Ez egészen vízilabdára hasonlító jelenet - Molnár (balra) és Kádár gyűri egymást -, maga a meccs viszont nem volt túl szép
A szünetben az örökkön jókedvű Fradi-szakosztályvezető Wiesner Tamás "Ébresztő!"-t kiabált az előtte vonuló hazai játékosoknak, amire a sajtópáholyban helyet foglaló BVSC-edző, Gerendás György nevetve annyit mondott: "Jó poén, de ha egyszer nekem mondanád meccs közben, nem tudom, mit csinálnék veled!" Abban ugyanakkor egyetértett a két régi játékostárs, hogy Tóth László kiállítása a Domino kapuja előtt jogos volt - és az egyenlítést jelentette (Kiss jóvoltából). Szívósnak ugyanez kétszer sem sikerült, a zöldek - szintén fórban - lövésig sem jutottak, majd a Domino előnyéből nem lett hovatovább szokás szerint semmi. Később Bereczki orra vére eredt el, az eset konzultációt igényelt - nem orvosit -, miután a cserék elég rendszertelenül jöttek be a hazaiaknál, végül a játékvezetők továbbengedték a partit. Az utolsó perc kezdetén megint kimaradt egy honvédos fór, hogy aztán két, nem túl acélos támadással le is pörögjön az idő e nívóját tekintve meglepően gyatra összecsapáson. Hogy ezért ki milyen mértékben felelős, azon elgondolkodhatnak a résztvevők. Különösen a hazai oldalon. Molnár és Fodor mindenesetre elég sokáig üldögélt még lábát a vízbe lógatva, míg az edzői szobában méla cigarettafüstbe burkolózva duzzogott a szakmai stáb. Érthető: bizonyos szint alá nem illik lesüllyednie egy ilyen együttesnek.

Kovács István:
- Három gólt lőni egy ilyen meccsen ... Ez botrányos.
Gyöngyösi András: - Pelle Balázst a válogatottba, békét a világnak!

Félpályás gól a Hajósban
A Vasas beérte a Dominót

forrás: , Nemzeti Sport 2003.03.23
Kecskeméti VSC-Vasas-Plaket-Euroleasing 6-15 (2-2, 2-5, 2-4 0-4)
Kecskemét, 400 néző. V: Bors, Füzesi
KECSKEMÉT: Harkai - HAJÓS, Márton, Plézer, Hyc Z., SZABÓ G. 4, MARTINOVICS 2. Cs: Orosz, Matajsz, Adorján (kapus). Edző: Kovács Róbert
VASAS: Németh Zs. - Madaras 2, Vindisch 2, Varga T. 2, Varga D. 1, Binder 1. Varga Zs. Cs: Mátyás 1. STEINMETZ Á. 4, Tóth F. 1, Hesz, Gombos 1, Csintalan. Edző: Földi László
Gól - emberelőnyből: 8/2, ill. 3/1
Négyméteresből: 1/1, ill. -
Kiállítva végleg, cserével: Binder (5. p.)
Sokáig meglepően jól tartotta magát a KVSC, kétszer vezetett is. Később elfáradt a hazai csapat, a harmadik negyedben már könnyedén lőtte a gólokat a Vasas. A mérkőzés talán Adorján Lászlónak lesz a legemlékezetesebb, ő ugyanis először őrizte élvonalbeli meccsen a kecskemétiek kapuját.

Kovács Róbert:
- Tisztességesen helytálltunk. Heti egy edzéssel nem várhatok többet a csapattól.
Földi László: - Nehezen indult be a játékunk, de a harmadik-negyedik negyedben már sikerült lefordulnunk az ellenfél játékosairól, és ez döntően meghatározta a játék képét.

BVSC-Brendon-Ceglédi VSE-Geosaurus 14-3 (2-1, 3-0, 4-1, 5-1)
Szőnyi út, 100 néző. V: Vajda, Móni
BVSC: NAGY V. - GULYÁS 2, VARJAS 2, Gór-Nagy 1, Fülöp 1, Császár 1, Kis G. 1. Cs: PÉTER 2, Dabrowski, Nitsovits 1, Zoufal 1, Ibolya 1, Decker 1. Edző: Gerendás Gyögy
CEGLÉD: Gáti - Donkó, Molnár, Zsarkó, PIESKÓ 2, Dani, Mráz. Cs: Békés 1, Cagalinec, Kedró, Egedi F., Egedi G., Kovács R. (kapus). Edző: Bóbis Károly
Gól - emberelőnyből: 8/5, ill 7/1
Négyméteresből: 2/2, ill. -
Kipontozódott: Dani (15. p.)
A déli derbiről hiányzott néhány nagyágyú a hazaiaktól, például az olimpiai bajnok Szécsi Zoltán, akit beneveztek ugyan a mérkőzésre, de végig a pad végén ücsörgott, s tevékenysége a félidei köpenycipelésre korlátozódott - Németh Zsoltot és Vincze Balázst pedig még az átöltözés terhétől is megkímélte Gerendás György. Ennek ellenére nem volt sok esélyük a vendégeknek, hiszen a "bemelegítő“ 2-1 után, egy sima 3-0-val rendet tettek a vasutasok -, a többi már csak ráadás volt. A második félidőbe a többi mellett belefért egy gyönyörű Kis-csavar, egy kapufás Nitsovits-találat, és az is, hogy egy kósza lepattanó jól fejbe vágja a bámészkodó Pieskót. Mindent egybevetve könnyed ebédidei szórakozás volt ez a meccs az újdonsült kupagyőztesnek.

Gerendás György:
- Cegléden nehezebb volt.
Bóbis Károly: - Jó kétkapuzás volt, amelynek során, remélem, megfelelő edzőpartnerek voltunk.

Kontavill-Szentes-UTE TAXI 2000 10-15 (3-6, 1-4, 2-2, 4-3)
Szentes, 300 néző. V: Székely Z., Schlosser
SZENTES: Horváth - SOMOGYI 2, Biltsik, Juhász E. SZABÓ 2, SZEBENI 3, Hyc T. 1. Cs: Momot 1, Pellei, Szabó T., Sarusi, Döbrössy 1, UJHÁZI (kapus). Edző: Kádár József
UTE: ÁTS - KOVÁCS R. 6, DÁVID 4, LÉTAY 2, Kéri 1, Suti 1, Ferkó 1. Cs: Benczúr, Kotszidisz, Zentai, Süveges, Ferenczi. Edző: Csapó Gábor
Gól - emberelőnyből: 12/3, ill. 12/9
Négyméteres: 1/1, ill. -
Kipontozódott: Biltsik (17. p.), Süveges (22. p.)

Kovács Róbert szenved - bár inkább ô okozott szenvedést a szentesieknek: az újpestiek ásza hat gólt lôtt a Kurca partján
A kezdés gólzáporosra sikeredett, a betegségektől is tizedelt hazaiak csak szépíteni tudtak a villámgyors támadásokkal és pontos lövésekkel operáló fővárosiak ellen. Dávid és Kovács Róbert feltartózhatatlannak bizonyult, Szabó Nándor hiába szerzett tapsot érdemlő centergólt, a félidőben kapust cseréltek a hazaiak. Úgy látszik, ez használt, vagy a vendégek fékeztek, mindenesetre a második félidőt már a Kontavill nyerte meg.

Kádár József :
- Ennyivel jobb volt az Újpest.
Csapó Gábor: - A hihetetlen sok fiatal tehetséggel felálló Szentes ellen biztosan nyertünk.

Szeged-Beton VE-Szolnoki VSC 13-4 (3-0, 3-1, 4-0, 3-3)
Szeged, 150 néző. V: Horváth Cs., Madarasi
SZEGED: BARÁTH - Varga I., Samuels 1, Kittredge 1, WESZELOVSZKY 4, Molnár P. 2, Éles 1. Cs: Varga P., MÓD 2, dr. Török 1, Palla, Fábry 1, Várhegyi. Edző: Horváth Viktor
SZOLNOK: Kiss T. - Körmendi, Mohi, Boros, Hangay 1, Pataki 1, Krasznai B. 1. Cs: Vargyas 1, Balog, Broome, Munkácsy, Pintér, Sűrű (kapus). Edző: Urbán Lajos
Gól - emberelőnyből: 10/5, ill. 8/1
Négyméteresből: -, ill. 1/1
Kiállítva - végleg, cserével: Kiss T. (12. p.), Pataki (21. p.), mindkettő reklamálásért
Villámrajtot vett az esélyesebb Szeged, amely gyorsaságban, erőben, pontosságban is jóval a Szolnok fölé nőtt. A hazaiak kapujában Baráth bravúros dolgokat művelt, elöl pedig Weszelovszky volt tarthatatlan. A záró negyedben ugyan egy kicsit kiengedtek a házigazdák, de a vendégek így sem tudták elkerülni a kiütéses vereséget.

Horváth Viktor:
- Bár csináltunk butaságokat, de így is erőtől duzzadóan játszottunk.
Urbán Lajos: - Nem tudtunk a körülményekhez alkalmazkodni.

OSC-British Knights-ZF Hungária-Egri VK 11-9 (4-3, 1-1, 3-3, 3-2)
Hajós Alfréd uszoda, 50 néző. V: Juhász Gy., Vojvoda
OSC: KARDOS - Ürögi, Békési, MÁNYAI 3, Keszthelyi B. 2, Ofner 1, Tiba 1. Cs: Ludányi 1, Hábetler, Szollár, Alibán 1, BEREZVAI 2. Edző: Keszthelyi Tibor, Ürögi Zsolt
EGER: Jászberényi - Hegedűs 1, Szabolcsi, Gott, Polacek 1, ÁGNER 4, KISS L. 3. Cs: Szabó G., Bálint, Kiss Sz., Bial, Veréb. Edző: Vidumanszky László
Gól - emberelőnyből: 11/6, ill. 14/7
Négyméteresből: 1/1, ill. 2/1
Kipontozódott: Békési (13. p.), Hábetler (27. p.), Szabó G. (28. p.)
Annak ellenére, hogy mindkét csapat a tabella alsó harmadában posztol, egészen izgalmas meccset játszottak egymással. Az első negyedben felváltva estek a gólok, úgy tűnt, 3-3 lesz a vége, ám Mányai másképp gondolta, és félpályáról bevarrta Jászberényi kapujába a labdát. A pihenő után az Eger tábort vert az OSC kapujánál, de gólt csak négyméteresből ért el, Kardos ugyanis remekelt a hazai háló előtt. A térfélcserét követően hullottak a személyi hibák, de a gólok is ... Vendég részről Ágner vágott be három fórt, a túloldalon Mányai, Berezvai és Keszthelyi Balázs volt eredményes, így megmaradt az egy lépés különbség az OSC javára. Ez hamarosan kettőre, majd háromra nőtt (10-7), és ebből a legvégére kettő meg is maradt, így a fővárosiak megérdemelten zsebelték be a két pontot.

Keszthelyi Tibor:
- Jobban bírtuk, több akciógólt lőttünk, ezzel tudtunk nyerni.
Vidumanszky László: - A válogatott formában védő Kardosnak nem tudtunk gólt lőni.