Férfibajnokság az ING-kupáért – az élen a Domino
Szomorú kecskeméti búcsú a legmagasabb osztálytól
Ez itt a reklamálás helye

--------------------------------------------------------------------------------
forrás: CSG, Nemzeti Sport 2003.04.02

Téves riasztással indult a meccs: Vindisch és Biros egyaránt belehasított a habokba anélkül, hogy síp harsant volna - mehettek még egyszer. Biros nyert, majd 35 másodperc múlva a blokkba törölte a labdát egy kissé zavaros akció végén.

Átellenben az első emberelőnyt Varga Dániel besimította a rövidbe, míg Biros második, veszélyesebb bombájával Kósz "végzett". Egy kettős fór kellett, hogy Kiss a süllyedő védelem fölött egyenlítsen, majd némi úszóversenyt követően Biros harmadszorra próbálkozhatott kiszorított helyzetből: közelebb járt, de a lécek találkozása kifelé dobta a labdát. Gergely is ugyanezt tette Vindisch lövése után, merőben más, prózai okból: rezdült mögötte a háló a pattintás nyomán (1-2). Zárásképp Kósz "ujjhegyezte ki" Fodornak az idő szorításában leadott lövését a jobb alsóból (előny volt, amúgy), megint némi támaszt kapva a kapufától.
Varga Zsolt bal felsőbe cirkáló, pontosan becsapódó rakétája vezette fel a második részt, erre Biros azután válaszolt, hogy Sugár lövését blokkolták a védők hátrányban. Gyilkos csata zajlott amúgy, kőkeményen kapaszkodtak egymásba a játékosok, egy ilyen után Madarast kiküldték Fodorról, aki pedig - Biroshoz hasonlóan - megoldotta a jobb szélen a góllövést úgy, hogy védő és kapus is előtte áll (3-3). Néhány könnyelműen ellőtt labda miatt torpant meg ekkoriban a Vasas elöl (egymás után két pattintás is jócskán fölészállt), míg a Domino hat a hat ellen nem tűnt igazán veszélyesnek. Igaz, előnyt később a piros-kékek is kaptak, s annak ellenére értékesítették, hogy az igazi nehéztüzérek a padon ültek: Varga Dániel káprázatos bejátszását Gombos az egekből húzta be. A következő támadás kulcsfontosságúnak tűnt, legalábbis azért, mert egy Biros-Steinmetz összezörrenésnél az ellenfelét a karszabadítás lendületével orrba könyöklő honvédost végleg kizavarták. E fór során a plusz kettőért adogatott a KEK-döntős, ám a hazaiak ezúttal hatékonyan röpködtek az első letámadástól megzavaradó Heszék között (3-4).
A folytatásban sem lelte a fonalat a bajnokcsapat: két ménkű gyenge centerbejátszását Steinmetz Madaras passzából szerzett akciógólja poentírozta ki még inkább. Egy kivédekezettnek tetsző támadást Varga Tamás kiállítása "tett tönkre" (mondják, fröcskölt), olyannyira, hogy a fórból Vári gond nélkül csökkentette a különbséget (4-5). Ez annak ellenére kulcsmomentumnak tűnt, hogy az akciógólokkal továbbra is hadilábon álltak a hazaiak (Bárány csavarása akadt el Kószban). A fór ugyanis továbbra is működött: kellett hozzá Szívós zsenialitása (lábbal szerezte vissza a már elveszett labdát, majd kiharcolta a kiállítást), valamint Fodor óramű-pontosságú lövése Kósz karja és a kapufa közé (5-5). Nem tett jót a vendéghívek igazságérzetének, hogy Vári amúgy szabályosnak tetsző szerelését elengedték Steinmetzcel szemben, viszont Tóth Frankot labda nélkül küldték ki (9-4 volt a fórarány), s Bárány a hatodik előnygólt is elhelyezte a felső sarokban.

Az urak a pólóval foglalkoztak - Kiss Gergô (balra) és Varga Tamás csatája éppúgy döntetlenre végzôdött, mint maga a találkozó
"Cserébe" Vasas-létszámfölénnyel startolt az utolsó fejezet, melyet Varga Dániel a lehető leggyorsabban befejezett - más kérdés, hogy a Domino is mutatott valamit a régiből, előnyben (Kiss passzát csak Molnár tudta követni). Vindisch lóbája szintúgy követhetetlennek bizonyult (7-7), Fodor átlövése a kapufáról jött ki, egyébként pedig pró és kontra mindenki üvöltve reklamált (a vízilabdának ezen kiadásában bármikor meg lehet találni a bírókat ... ). Kiss jó helyzetből kétszer is igen mérsékelt "lánggal" tüzelt (Kósz csemegézett), közte Varga Zsolt ereje fogyott el egy mutatósnak induló centerezés közben. Később Fodor maradt fenn valószínűtlenül sokáig, s szedte le Madaras keresztpasszát hátrányban, ami azért volt minimum érdekes, mert az egál a Domino alapszakasz-elsőségét jelentette. Negyvenhárom másodperccel a duda előtt szögletet ért, hogy Bereczki lövésébe a védő és a kapus is beleért, 28 volt hátra, amikor Vindisch túlzott keménysége véget vetett a zenének: az ezért ítélt emberelőnyt ugyanis időkérés után végigpasszolgatta a Domino, majd csendben megünnepelte, hogy az iksszel elkerülte a BVSC-t, amely ellen 1-3-ról indult volna (szóról szóra ugyanígy történt tavaly is). Hogy aztán a Vasas tagjai az utolsó, sokat jelentő, elbaltázott fór, majd az azt követő történések (Vindisch elleni ítélet) miatt Nápolyban érezték-e magukat - nos, ez csak gyanítható. Ami biztos: nem irigyeljük az angyalföldieket.

Kovács István:
- Igazi rangadó volt, változatos játékkal. Az előnyöket végre jól használtuk ki, ezért tudtuk elérni célunkat.
Földi László: - Ugyanúgy küzdöttünk, mint Nápolyban.

Kontavill-Szentesi VK-BVSC-Brendon 3-9 (0-1, 1-1, 0-3, 2-4)
Szentes, 100 néző. V: Németh, Schlosser
SZENTES: HORVÁTH T. - Somogyi, Juhász 1, Szabó N., SZEBENI 1, Hyc T., Szénánszky. Cs: Biltsik 1, Momot, Szabó T., Sarusi, Vígh. Edző: Kádár József
BVSC: Szécsi - Császár, Fülöp, Gór-Nagy 1, VINCZE 2, Decker 1, Németh Zs. Cs: Péter 1, Dabrowski, NITSOVITS 2, Zoufal, IBOLYA 2, Varjas, Nagy V. (kapus). Edző: Gerendás György
Gól - emberelőnyből: 9/2, ill. 10/4
Kipontozódott: Szénánszky (10. p.), Szabó N. (17. p.), Fülöp (23. p.)

Szinte két teljes negyeden keresztül egy-egyre állt a mérkőzés, ami a hazaiak szempontjából bravúrosnak mondható, a vendégekre nézve viszont cseppet sem hízelgő. Hogy két játékrész után az eredményjelző mégis 1-2-t mutatott, az egy igencsak vitatott gólnak köszönhető. Vincze dudaszóban lőtt, a labda a szünet második másodpercében landolt a hálóban. A továbbiakban aztán helyreállt a rend: Péter és Ibolya növelte a fővárosiak előnyét. A hajrában Horváth fogta Vincze ziccerét, Szebeni kettőre csökkentette a hátrányt, Ibolya azonban gyorsan lecsillapította a kedélyeket, gyönyörű húzásával, majd később Nitsovits ejtésével végleg eldőlt a mérkőzés. Az utolsó percekben már csak a "Vasút" robogott.

Kádár József:
- Jól küzdöttünk, de nagyokat hibáztunk.
Gerendás György: - Nyertünk, a védekezésünk is jó volt, a rájátszáshoz azonban ez kevés lesz.

Ceglédi VSE-Geosaurus-FTC-VMAX 6-15 (2-5, 1-4, 2-5, 1-1)
Cegléd, 100 néző. V: Vojvoda, Martinovics
CEGLÉD: Gáti - ZSARKÓ 3, Kedro 1, Békés 1, Ványi, Cagalinec, Donkó. Cs: Kuna, Mráz 1, Dongó, Molnár, Egedi G., Egedi F., Jankovics I. Edző: Bóbis Károly
FTC: Bíró - Hosnyánszky 2, Lehmann, Paján 1, SZÉKELY 4, TÓTH L. 4, Katonás. Cs: Szirányi, Takács, Seress 2, Balatoni 2, Horváth M. Edző: Gyöngyösi András
Gól - emberelőnyből: 5/2, ill. 7/5
Négyméteresből: 1/1, ill. -

Alaposan belekezdtek a vendégek, akik gyors egymásutánban dobták góljaikat. Ekkor különösen Székely volt elemében, aki az első negyedben csapata öt góljából egymaga hármat szerzett. A hazaiak 0-4 után Kedro révén szépítettek. A folytatásban is a várakozásnak megfelelően alakult a játék, és a találkozó állása. Potyogtak a gólok, többségében a ceglédiek kapujában landolt a labda, így ahogy múltak a percek, úgy nőtt a fővárosiak előnye. Az utolsó játékrészben a csapatok és a játékosok mintha megelégelték volna a góllövést, ekkor már csak mindkét oldalon egy-egy találat esett. Előbb Zsarkó akcióból, majd Balatoni emberelőnyből volt eredményes.

Bóbis Károly:
- Ahogy tudtunk, hajtottunk. Egy kicsivel szorosabb eredményben reménykedtem.
Gyöngyösi András: - Becsülettel játszottunk, készülünk a rájátszásra.

OSC-British Knigths-Szeged-Beton VE 9-14 (4-2, 4-5, 0-2, 1-5)
Hajós uszoda, 100 néző. V: Móni, Marjay
OSC: Tory - Tiba 1, Mányai, Békési 1, KESZTHELYI B. 2, BEREZVAI 2, OFNER 2. Cs: Ludányi, Hábetler, Alibán, Szollár 1, Hirbik, Ürögi. Játékosedző: Ürögi Zsolt
SZEGED: Barát - MÓD 4, WESZELOVSZKI 3, Varga I., Samuels, VARGA P. 3, Molnár P. Cs: Kittredge 2, Török, Várhegyi 2, Balla, TÓTH I. (kapus). Edző: Horváth Viktor
Gól - emberelőnyből: 11/5, ill. 9/7
Négyméteresből: -, ill. 1/1
Kipontozódott: Varga I. (23. p.)
Kiállítva végleg - cserével: Samuels (2. p.), Török (17. p.), Keszthelyi B. (25. p.)

Az első ránézésre tét nélkülinek mondható mérkőzésen a nyugodt vízilabda helyett a sok kontrafault és a még több kiállítás kapott főszerepet. A szegedi Samuels például a második perctől kezdve a lelátóról szemlélte, ahogy csapata az első negyedet 4-2-re elbukja. Kis pihenőt követően azonban Varga Péter vezérletével 5-5-re egyenlítettek a vendégek, innentől kezdve felváltva estek a gólok, de a nagy öreg, Szollár László találata már a 8-6-ot jelentette az OSC javára. A térfélcserét követően elapadtak a gólok, a végére azonban elfáradtak a hazaiak, bedobták a törülközőt, így a vége az ő szempontjukból súlyos vereség lett.

Ürögi Zsolt:
- Három negyedig betartottuk a taktikát, utána nyerni akartunk. Ez sajnos az ellenkezőjére fordult, de a felkészülés szempontjából ez fontos mérkőzés volt.
Horváth Viktor: - Az első két negyed gyenge teljesítménye után magabiztosan nyertünk.

Kecskeméti VSC-ZF Hungária Egri VK 5-12 (1-3, 2-4, 2-3, 0-2)
Kecskemét, 150 néző. V: Bors, Székely B.
KECSKEMÉT: Harkai - Hasas, Plézer, Márton, Czirok, SZABÓ G. 3, MARTINOVICS 2. Cs: Hajós, Orosz, Hyc Z., Matajsz G. Edző: Kovács Róbert
EGER: JÁSZBERÉNYI - Szabolcsi Z. 1, POLACSIK 4, ÁGNER 3, Hegedűs 1, Gott 1, Kiss L. 2. Cs: Bial, Kiss Sz., Tóth P., Veréb, Szabó G., Bálint, Pászti (kapus). Edző: Vidumanszky László
Gól - emberelőnyből: 10/4, ill. 9/3
Kipontozódott: Szabó G. (22. p.), Hasas (25. p.)

Az Eger jobb csapatmunkával biztosan nyerte a helyezések szempontjából fontos találkozót. A hazaiak ezzel a mérkőzéssel búcsúztak az OB I-től.

Kovács Róbert:
- Egy Jászberényivel és egy csapattal jobb volt az Eger.
Vidumanszky László: - Örülök a győzelemnek, és gratulálok a csapatomnak.

Szolnoki VSC-UTE-Taxi 2000 5-9 (2-4, 0-0, 1-2, 2-3)
Szolnok, 200 néző. V: Kun Gy., Fekete
SZOLNOK: KISS T. - Körmendi, Lukács, BOROS 2, Hangay, PATAKI 1, Krasznai B. 2. Cs: Vargyas, Broome, Kenéz, Munkácsy, Balog. Edző: Urbán Lajos
UTE: Áts - Kovács R. 1, DÁVID 2, LÉTAY 2, Kéri, Suti 1, FERKÓ. Cs: Benczúr 1, Varga D. 1, Süveges 1, Zentai. Edző: Csapó Gábor
Gól - emberelőnyből: 7/2, ill. 11/5
Kipontozódott: Kéri (28. p.)

A hazaiak a centerjátékot erőltették, de ezzel nem sokra mentek, mert elvesztek a vendégvédők gyűrűjében. Az ellentámadásoknál a bírók sorra ítéltek emberelőnyt az Újpest javára, ezeket Létayék biztosan értékesítették. Vezetése tudatában okosan ziccerig játszott a vendégcsapat, míg a szolnokiak továbbra is hadilábon álltak a gólszerzéssel. A fordulást követően némileg felzárkóztak a vendéglátók, de csak megnehezíteni tudták a magabiztos lila-fehérek dolgát. Győzelmével az Újpest az ötödik helyet szerezte meg az alapszakaszban, míg a hazaiak csupán a 9-11. helyért játszhatnak a folytatásban.

Urbán Lajos:
- Pontatlanul játszottunk, az Újpest pedig jól használta ki a lehetőségeit.
Csapó Gábor: - Kis szerencsével, de biztosan nyertünk.

12. Kecskemét 22 1 2 19 112-260 4

A felsőházi rájátszás elődöntőjében nyolc pont eléréséig mérkőznek a felek, és magukkal viszik az alapszakasz eredményeit. Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény döntött: Vasas-Honvéd 6-9, Honvéd-Vasas 7-7. Szolnok-Szentes 9-8, Szentes-Szolnok 7-2. A párosítás: Honvéd-FTC (az állás: 3-1), Vasas-BVSC (3-1). A döntő három nyert mérkőzésig tart. Az 5-11. helyezett csapatok az alsóházi rájátszásban csatáznak tovább. A Kecskemét kiesett.