Kovács István tovább őrizné a trónt a Honvéddal, Kásás Zoltán szép Vasas-muzsikát hallgatna
Világbajnoki idény következik

--------------------------------------------------------------------------------
forrás: SZG, Nemzeti Sport 2003.09.26

Hirtelenjében elárasztották a magyar férfi vízilabda-pontvadászatot a világbajnokok. Matematikai nyelven ez azt jelenti, hogy nulláról tizenkettőre nőtt a számuk, köszönhetően a júliusban Barcelonában vitézkedő 13 hősnek, no meg annak, hogy közülük Kásás Tamás és Steinmetz Barnabás hazatért Olaszországból.

A BVSC kapusa, Szécsi (hátul) megint lesben áll, hogy lefülelje a honvédos Molnárt (Fotó: Árvai Károly)
Egyedül Benedek Tibor az, aki határainkon túl kergeti őrületbe az ellenfeleket, ő továbbra is a Recco alkalmazottja.
A pénteken az UTE-Szent István Egyetem meccsel rajtoló idény (a többi találkozóra szombaton kerül sor) erőviszonyaira jelentősen rányomja bélyegét a 12 világbajnok jelenléte, mégpedig azért, mert lényegében két csapatot, a Vasast és a Honvédot erősítik, csak a kapus Szécsi Zoltán tapossa a vizet egy harmadik gárdában, mégpedig a BVSC-ben. Ezzel meg is neveztük az aranyérem legfőbb várományosait, a reálisan gondolkodók döntő többsége már most a Honvéd-Vasas párharcra hegyezi magát.
De vajon mit szól ehhez Kovács István, a legutóbbi három bajnokságot megnyerő, a szentesi felkészülési tornán diadalmaskodó Domino-BHSE mestere?
"Címvédők lévén, nem lehet más célunk, mint megőrizni a trónt. A szentesi torna azért volt hasznos, mert öt meccset játszottunk, s ezeken több taktikai elemet is gyakorolhattunk. Sajnos az utolsó meccset betegség miatt kihagyta Biros Péter, aki nem is edzett a héten.”
A nagy rivális Vasas már túl van az első, tétre menő tornán is, más kérdés, hogy a strasbourgi Euroliga-selejtező szakmai értéke nemigen vetekedhet az itthon megrendezett felkészülési tornákéval. Persze ez a tény legfeljebb a jelenre lehet befolyással, hosszú távon semmiképpen sem zavaró.
"Természetes, hogy kihegyezi a sajtó a Vasas-Honvéd párharcot, hiszen mindenki ezt a két csapatot várja az első helyre - így Kásás Zoltán, aki az Olympiakosz kispadját cserélte a Vasaséra. - De emiatt nem szabad begörcsölni, különben is a BVSC és a Fradi is tartogathat meglepetéseket. Körülbelül februárra várom, hogy a csapat úgy játsszon, ahogy én elképzelem, több hónapos kemény munkára van szükség, hogy aztán szépen muzsikáljunk. Mindehhez elengedhetetlen a hosszú kispad, és nekünk több jó játékosunk van, mint egy kezdő hetes.”
Kásás Zoltán hozzátette, hogy többet vár a világbajnokoktól, ugyanakkor a fiatalabbaknak is könnyebb játszania a már nagy sikereket elért játékosokkal.
A Vasas és a Honvéd állandó emlegetése kellő daccal vértezheti fel a BVSC-t és az FTC-t, azt a két együttest, amelyektől mindenki azt várja, hogy beleszóljanak a két favorit párviadalába. A legutóbb 1999-ben bajnokságot nyerő vasutasok mesterét, Gerendás Györgyöt nem hagyta el a humora, és így fogalmazta meg elvárásait.
"Nekünk elég, ha megnyerjük az Euroligát, és a bajnokságban bejutunk a döntőbe - mosolygott. - Bennem korábban is megvolt a dac, és szeretnék arra emlékeztetni, hogy az elmúlt idényben a két egymás elleni meccsünkből egyszer győztünk, egyszer pedig döntetlent értünk el a Honvéd ellen. Eddig is jó ellenfelei voltunk a nagyoknak, és ezen a következő bajnokságban sem akarunk változtatni.”
A nagy játékosvándorláson átesett FTC új vezetőedzője, Csapó Gábor megfontoltan fogalmazott csütörtökön:
"Úgy tűnik, a Vasas és a Honvéd nehezen közelíthető meg, de mi hároméves ciklusban gondolkodunk. Jóllehet izomban vesztettünk, fiatal csapatunkkal igyekszünk gyorsabb játékstílust megvalósítani, és megcélozni a bronzérmet. Jövőre szeretnénk visszahozni az Olaszországba távozott Hosnyánszkit, és a harmadik év végén az aranyéremért indulunk harcba.”
Ez tehát a legjobbnak tartott négy csapat állásfoglalása közvetlenül az idény előtt, de fél szemmel azért érdemes figyelni az Újpestre és a Szegedre is, néhány fordulót követően pedig még akár módosulhat is a feltételezett erősorrend.

2003/04 FÉRFI BAJNOKSÁG
A bajnokság lebonyolítási rendje
Az alapszakaszban két teljes kört játszik a 12 csapat, majd három csoportra tagolódik a mezőny. Az 1–4. helyezettek kvartettjében az alapszakaszban első helyen végző csapatot a negyedikkel, a másodikat a harmadikkal párosítják össze a rájátszásban, és a párharcokból az kerül ki győztesen, aki előbb eléri a 8 pontot. Az elődöntőnek megfelelő párviadalokba beszámít a két vetélytársnak az alapszakaszban egymás ellen elért eredménye, ennek megfelelően minimum két, maximum hat mérkőzésre (április 8.–május 1.) kerül sor. Döntetlen eredmény nincs, így szükség esetén 2x3 perc hosszabbítás következik, ha ez sem hoz döntést, aranygólig játszanak a csapatok. A döntő (2004. május 5–16.) az egyik fél harmadik győzelméig tart, döntetlen esetén szintén hosszabbításra kerül a sor. A harmadik helyről az elődöntő két vesztese határoz két mérkőzés összesített eredménye alapján. Az 5–8. és 9–12. helyezetteknél a két középső, valamint a legelőrébb és a leghátrébb rangsorolt együttes két meccset játszik, a párharc győztesei vívhatnak meg az 5., illetve a 9. helyért, a vesztesek a 7., illetve a 11. helyért játszanak ugyancsak két meccset. A 12. helyezett kiesik, az OB I B elsője feljut, a 11. pedig az OB I B másodikjával játszik osztályozót.