--------------------------------------------------------------------------------
forrás: Kozák János, Nemzeti Sport 2003.10.10

LEGRAND: UJHÁZI – Somogyi 2, Lavrisinec, BERKI 1, Kis 1, Szebeni 1, KAMENECKIJ 2. Cs: Pellei, Juhász E., Döbrössy, Vígh, Zentai, Szabó T. Edző: Komlósi János
DOMINO: Gergely – Fodor 1, Kiss G., Szívós 1, MOLNÁR 2, Vári, BIROS 4. Cs: Kovács O. 1, BERECZKI 2, Bárány, Paján 1, Sugár. Edző: Kovács István
Gól – emberelőnyből: 8/2, ill. 7/3
Kipontozódott: Lavrisinec (15. p.)

Komlósi János:
– Jól kezdtünk, és három negyeden keresztül méltó partnerei voltunk nagy nevű ellenfeleinknek.
Kovács István: – Gondban voltunk a helyzetkihasználással, a Szentes pedig azt játszotta, amire számítottunk.

Szegedi diadal

forrás: Thékes István, Nemzeti Sport 2003.10.06

Szeged-Beton VE–Szolnoki VSC 10–8 (1–1, 2–2, 3–3, 4–2)
Szeged, 150 néző. V: Bátori, Füzesi
SZEGED: BARÁT – VARGA P. 2, Szabó N. 1, Torday 2, Pataki 1, Molnár P., Szűcs L. 2. Cs: TÖRÖK 2, Varga I., Plézer. Edző: Horváth Viktor
SZOLNOK: Kiss T. – Egedi 1, Mohi, BOROS 4, Babay 1, Varga Z., Kenéz. Cs: Broome, Lukács 1, Balogh Z. 1, Arroyo. Edző: Hasznos István
Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 9/6
Kipontozódott: Varga P. (27. p.)

A gyengélkedő Szolnok végig egyenrangú ellenfele volt esélyesebb ellenfelének. Az utolsó percben, 9–8-as állásnál a mezőny legjobbja, Boros Zoltán a blokkba lőtt egy emberelőnyt, az ellentámadás végén Szabó Nándor beállította a végeredményt.

Horváth Viktor:
– Boldog vagyok, hogy fiatal csapatom, ha kínkeservesen is, de megnyerte első hazai bajnoki mérkőzését.
Hasznos István: – Gyermeteg hibáink miatt vesztettünk.

Cegléd, 100 néző. V: dr. Fekete, Martinovics
CEGLÉD: Gáti – Zsarkó 1, Dongó, Korbuly, Molnár, Cagalinec 1, HAUFE 4. Cs: Kuna (kapus), Ványi, Pieskó, Türei, Ábel, Jankovics G., Csernus. Edző: Bóbis Károly
ÚJPEST: ÁTS – Benczúr 1, KOVÁCS 3, DÁVID 4, Fábry, Kopsidis, Ferkó 2. Cs: Bisztritsányi (kapus), Varga D. 2, Maklári, Kéri 1, Máthé 1, Horváth, Ferenczy. Edző: Petrovics Mátyás
Gól – emberelőnyből: 6/2, ill. 6/1
Négyméteresből: –, ill. 1/1

Az első gólra az ötödik perc végéig kellett várni, amikor Dávid közelről talált Gáti kapujába. Kettős emberelőnyben, Kéri révén harmadszor szerzett vezetést az UTE a második negyedben, amire már nem érkezett ceglédi felelet. Jött viszont egy dörgéssel, villámlással kísért, bőrig áztató óriási eső, amely miatt a játékvezetők érthetően kényszerszünetet rendeltek el. A mintegy húszperces pihenő jót tett a fővárosi gárdának, amely a második negyed még hátralévő részében, majd a harmadik játékrészben elhúzott, és fölényesen nyert még úgy is, hogy a záró negyedben már egyenlő számban került mind a két kapuba a labda.

Bóbis Károly:
– Két negyedig tartott a lendületünk, utána fegyelmezetlenül játszottunk.
Petrovics Mátyás: – Ahogy elmúlt a vihar, elkezdtünk vízilabdázni.

Vasas-Plaket-Euroleasing–Szent István Egyetem-Ybl 19–2
(4–0, 3–0, 6–0, 6–2)

Komjádi-uszoda, 250 néző. V: Székely Z., Madarasi
VASAS: Németh II Zs. – Varga D. 1, Kásás, STEINMETZ Á. 6, Steinmetz B. 1, Varga T. 1, MADARAS 4. Cs: Gombos, Mátyás, VARGA II ZS. 5, Hesz, Bánhidy 1. Edző: Kásás Zoltán
SZENT ISTVÁN: LACZÓ – Szabó G., Cseh, Helenbay, Tóth F. 1, Jókuti, Müller 1. Cs: Kovács R. (kapus), Vogel, Balczó, Szőcs G., Győri, Márton, Kádár. Edző: Martinovics György
Gól – emberelőnyből: 10/6, ill. 5/1

Akárcsak az elsô fordulóban, ezúttal is Steinmetz Ádám (elöl) lôtte a legtöbb Vasas-gólt (Fotó: Árvai Károly)
Hiába volt a félidőben már 7–0 a Vasasnak, a vendégek olyan elszántan jöttek minden egyes támadásnál, mintha 0–0 lett volna az állás. Madaras már az első negyedben eljutott három gólig, később beérte őt Varga II Zsolt, majd az ifjabbik Steinmetz, Ádám is, akinek ötödik góljához egy lefordulás végén bátyja, Barnabás adta a passzt. Érdekesség még, hogy Varga II ötödik találatánál hozzá sem ért a labdához, az ellenfél védőjének öngólját neki írták jóvá. Az első becsületgól az egykori vasasos Tóth Frank nevéhez fűződött, aki minden rutinját beleadva végighajtotta a meccset. A találkozó nagyon sportszerű volt, a végén az angyaföldi szurkolók már az ellenfelet is buzdították.

Kásás Zoltán:
– Nem az volt a lényeg, hogy ki mekkora gólokat tud lőni, gyakoroltuk, amiket megbeszéltünk. Ezekben láttam jó és rossz dolgokat is, nincs megállás, megyünk tovább.
Martinovics György: – Szerencséjük volt…

OSC-British Knights–VF Hungária-Egri VK 7–7
(2–1, 2–2, 1–2, 2–2)

Hajós Alfréd uszoda, 50 néző. V: Schlosser, Horváth S.
OSC: Kardos – Tiba 2, Békési, Ürögi, IBOLYA 3, Alibán, Berezvai. Cs: Mányai 2, Keszthelyi B., Hábetler, Barna, Hirbek. Edző: Keszthelyi Tibor
EGER: Jászberényi – Csányi 1, Seress, Bálint, Tóth P., Hegedűs 2, Ágner 1. Cs: ÉLES 2, Petik, Bene, Kiss L. 1, Szabolcsi. Edző: Vidumanszky László
Gól – emberelőnyből: 7/3, ill. 10/5
Négyméteresből: 1/1, ill. 1/0
Kipontozódott: Békési (21. p.), Ürögi (25. p.), Hábetler (27. p.)

Igazán változatos csatát láthatott a szigeti publikum szombat este. Végig szoros volt a meccs, hol a hazaiak, hol a vendégek vezettek. A negyedik negyednek aztán döntetlennel indulhattak neki a felek, végül csak nem tudták eldönteni a kérdést a csapatok, így egál lett a vége is. Talán így volt igazságos.