Arattak az esélyesek

--------------------------------------------------------------------------------
forrás: , Nemzeti Sport 2003.11.16

FTC-UTE 7-8

Sem Kósz Zoltán, sem Kuna Péter neve nem került jegyzőkönyvbe, az első számú kapuvédők pihentetése már eleve jelezte, hogy egyik csapat számára sem sorsdöntő a mérkőzés.

BVSC-Brendon–Szeged-Beton VE 9–2
(0–1, 2–0, 2–1, 5–0)

Szőnyi út, 250 néző. V: Marjay, Kun
BVSC: SZÉCSI Z. – Gulyás Á., Varjas 1, Nyéki 2, Kis G., Dabrowski 1, Nitsovits 1. Cs: Czigány, Zoufal, Szabó G., NÉMETH I ZS. 2, Persely 1, Kaszper 1. Edző: Gerendás György
SZEGED: Barát – Szűcs L., Plézer, Varga I., Szabó N., Tordai 1, Molnár P. 1. Cs: Munkácsi, Várhegyi, Pataki, Görög. Edző: Horváth Viktor
Gól – emberelőnyből: 4/3, ill. 2/0

Barát Ferenc (balra) és Plézer János közösen sem tudta megállítani a BVSC-Brendon záró negyedbeli rohamát (Fotó: Czagány Balázs)
Igen nehezen lendült bele a Vasút, minthogy a második negyed közepéig Barát kapus parádézott csak. Akadozott a BVSC játéka, ami leginkább annak tudható be, hogy sok volt a hiányzó, így Vincze Balázs is csak a nézőtéren ücsörgött. A harmadik negyedben Gulyás Ábel és Szűcs Levente akadt öszsze, kérdés, mely testrészüknél fogva… Mindenesetre egy kis üvöltözés után mosollyal zárult az affér. A vége majdhogynem gálába ment át, egyértelmű volt, hogy a dobogóra pályázó BVSC ennyivel is jobb a Szegednél.

Gerendás György:
– Ez a végeredmény nem volt benne a meccsben.
Horváth Viktor: – A védekezésünk már tűrhető, támadójátékunk viszont még gyenge.

Szent István Egyetem-Ybl–Domino-BHSE 5–18
(2–3, 0–6, 1–5, 2–4)

Szőnyi út, 250 néző. V: Németh A., Vajda
SZENT ISTVÁN EGYETEM: Kovács R. – Szabó G. 1, Cseh 1, Szabó Z., Povázai 1, Müller, Kuncz. Cs: Balczer, Hajós, Márton, Kádár 2, Szőts, Köllő. Edző: Martinovics György
BHSE: Kovács Z. – SZÍVÓS 3, Vári, KOVÁCS O. 4, Molnár T. 2, Sugár, Kiss G. 1. Cs: BÁRÁNY 3, Frikk 1, Bereczki 1, Paján 2, Bodnár, Szécsi D. 1. Edző: Kovács István
Gól – emberelőnyből: 4/1, ill. 5/2
Négyméteresből: –, ill. 1/0
Kiállítva (cserével végleg): Kádár (28. perc)

Nem úgy tűnt, hogy a múlt heti vereség a végletekig feltüzelte volna a dominósokat. Az Ybl elleni meccsre ugyanis Fodort és a Vasasnak ötöt berámoló Birost sem nevezték. Ennek ellenére könnyen haladt előre a Honvéd, főleg a kiegészítő embereknek volt kedvük pólózni szombat délután. Nem meglepő, hogy a bajnok finoman fogalmazva is simán nyert. Szécsi Dávid, valamint Bodnár Zsigmond most debütált, előbbi ráadásul gólt is szerzett! A mérkőzés utolsó pillanatában Kádár Bence próbált meg gólt szerezni, de úgy nézett ki: fejbe akarja lőni Kovács kapust. Az ifjú játékost ezért cserével végleg kiállították. Sőt akár fegyelmi is lehet az ügyből, holott el sem takálta a pirossapkást, és pláne nem tűnt szándékosnak az eset.

Martinovics György:
– Hajszálon múlott...
Kovács István: – Azt hiszem, ez valójában edzés volt.

ZF Hungária-Egri VK–Legrand-Szentesi VK 7–7
(2–2, 1–1, 3–2, 1–2)

Eger, 600 néző. V: Kiszelly, Martinovics
EGER: Jászberényi – PETIK 3, Ágner, Hegedűs, Tóth P., SERESS 2, Bálint 1. Cs: Csányi, Szabolcsi, Éles 1, Kiss L., Bene. Edző: Tóth Kálmán
SZENTES: Újházi – Somogyi, Lavrisinec 1, BERKI 1, Pellei, SZEBENI 2, Kameneckij 2. Cs: Szénászky 1, Juhász E., Kis I., Vígh, Juhász Zs. Edző: Komlósi János
Gól – emberelőnyből: 8/4, ill. 6/4
Kipontozódott: Éles (26. p.)

A vendégek helyezése nem reális – figyelmeztette tanítványait Tóth Kálmán, az egriek ezen a héten kinevezett új trénere. A 64. Eger–Szentes vidéki rangadón végig óriási küzdelem folyt a medencében. A fordulás után Petik góljai révén 7–5-re megléptek a hazaiak, de az utolsó két percben elpuskázták a helyzeteiket. A jól hajrázó vendégek Kamenickij emberelőnyből szerzett góljával mentettek pontot Egerben.

Tóth Kálmán:
– Igazságos eredmény született.
Komlósi János: – Hatalmas küzdelemben, úgy érzem, megérdemeltük az egyik pontot.

Vasas-Plaket Euroleasing–Ceglédi VSE-Geosaurus 12–3
(3–1, 3–0, 3–1, 3–1)

Komjádi uszoda, 300 néző. V: Horváth S., Madarasi
VASAS: Németh Zs. – Hesz 1, Varga D., Steinmetz Á., Steinmetz B. 2, Gombos 1, MADARAS 3. Cs: Mátyás, VARGA T. 3, Bánhidy, Kásás T. 2. Edző: Kásás Zoltán
CEGLÉD: Gáti – Haufe, Zsarkó 1, Cagalinec, Korbuly, Jankovics I., Dongó. Cs: Cochovan, Türei, Ványi 1, Ábel, Molnár Á. 1, Pieskó Edző: Bóbis Károly
Gól – emberelőnyből: 6/3, ill. 2/0
Négyméteresből: 2/2, ill. 0

Sem Kósz Zoltán, sem Kuna Péter neve nem került jegyzőkönyvbe, az első számú kapuvédők pihentetése már eleve jelezte, hogy egyik csapat számára sem sorsdöntő a mérkőzés. A Vasas egyébként is hárommal kevesebb játékost nevezett a megengedettnél. Kásás Zoltán negyedenként keverte állományát, amelyből főleg Varga Tamás tűnt ki szépségdíjas góljaival. A ceglédieket nem nagyon engedték kapuközelbe a fővárosiak, így a vendégek csupán távoli lövésekkel kísérletezhettek, többnyire csak kapufákig jutottak. A nemzetközi szereplésre készülő piros-kékek gyakorlásnak szánták ezt a bajnoki találkozót, miközben többször is tapsot érdemlően megvillantak. Izgalommentes, sportszerű mérkőzésen érvényesült a papírforma.

Kásás Zoltán:
– Igyekeztem azokat játszatni, akik egyébként keveset jutnak szóhoz. Amit elképzeltem, több-kevesebb sikerrel megvalósult.
Bóbis Károly: – Remélem, hogy jó edzőpartnerek voltunk, amit tudtunk, megtettük!

Szolnoki VSC–OSC-British Knights 6–7
(3–3, 1–2, 1–2, 1–0)

Szolnok, 100 néző. V: Schlosser, Horváth G.
SZOLNOK: KISS T. – Babay 2, Boros 1, Balogh 1, Mohi, Lukács, Varga Z. 1. Cs: Broome 1, Balog, Egedi. Edző: Hasznos István OSC: KARDOS – TIBA 3, Berezvai, Békési 1, Ibolya 1, Mányai, Alibán. Cs: Hábetler 1, Keszthelyi B., Barna 1, Ürögi. Edző: Keszthelyi Tibor
Gól – emberelőnyből: 7/3, ill. 9/2 Négyméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Babay (20. p.), Mohi
(24. p.)

Az első negyedben semmi jele nem mutatkozott annak, hogy a házigazda nem tudja megszerezni idei első hazai győzelmét. Kétgólos előnye (3–1) azonban tiszavirág-életűnek bizonyult, s miután a második negyedben átvette a vezetést az OSC, már csak futott az eredmény után. Már három góllal is mentek a fővárosiak (4–7), ám sikerült felzárkózniuk a Tisza-partiaknak. Sőt, az utolsó fél percben a kezükben volt az egyenlítés lehetősége is, de Egedi Gábor az utolsó másodpercekben hiába talált a hálóba, túl közelről húzta be a labdát, így gólját érvénytelenítették a játékvezetők.

Hasznos István:
– Katasztrófa!
Keszthelyi Tibor: – Maradéktalanul csak az eredménynek tudok örülni, különösen az emberelőnyös helyzetekben bizonytalankodtunk sokat.