ZF Hungária-Egri VK–Ceglédi VSE-Geosaurus 6–5

EGER: Jászberényi – Bálint, Petik 1, Éles, Seress 1, Hegedűs 1, Ágner 1. Cs: Tóth P., dr. Bene, CSÁNYI 2, Kiss L., Bial, Szabolcsi. Edző: Tóth Kálmán
CEGLÉD: Kuna – ZSARKÓ 2, Cagalinec, Dongó, Korbuly, Molnár, Haufe 2. Cs: Cachovan, Ványi, Jankovics I., Pieskó 1. Edző: Bóbis Károly
Gól – emberelőnyből: 8/4, ill. 8/2
Négyméteresből: 1/0, ill. –
Kipontozódott: Cagalinec (27. p.)
Kiállítva: Bálint (végleg cserével, 18. p.)

Az őszi szezonzárón hagyományos módon jól kezdett az egri csapat, az első negyedben megszerzett háromgólos előny jó játékkal is párosult. A vendégeknek nem ízlett a szoros védekezés, kizárólag távoli lövésekkel próbálkoztak. Fordulás után visszaesett az egriek játéka. A ceglédiek 5–3-ra felzárkóztak, és a harmadik negyed utolsó pillanatában esett Csányi-találattal sem dőlt el végérvényesen a mérkőzés, mert Haufe kétszer is emberelőnyös helyzetet értékesített, a másodikat az utolsó másodpercekben. A sok hibával játszó csapatok találkozóján jobb kezdésének köszönheti sikerét a házigazda.

Tóth Kálmán:
– Három negyeden át jól játszottunk, a végén pedig lelkesen.
Bóbis Károly: – Nem tudta a csapatom elhinni, hogy nyerhet Egerben, ezért nem is tudtunk pontot szerezni.

OSC-British Knights–Legrand-Szentesi VK 12–6
(3–1, 4–1, 2–3, 3–1)

Hajós Alfréd uszoda, 100 néző. V: Bors, Székely B.
OSC: KARDOS – Alibán 2, Mányai 2, Ibolya 1, BÉKÉSI 2, BEREZVAI 3, TIBA 2. Cs: Hábetler, Lutter, Ürögi, Keszthelyi B., Barna, Hirbek. Edző: Keszthelyi Tibor
SZENTES: Gál – Zentai, Kis I., Berki 1, SZEBENI 2, Vígh, Juhász E. 1. Cs: Ujházi (kapus), Juhász Zs., Szénászky 2, Lavrisinec, Kameneckij, Pellei, Hyc. Edző: Komlósi János
Gól – emberelőnyből: 8/6, ill. 6/2
Négyméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Lavrisinec (17. p.),
Kiállítva: Berki (végleg cserével, 18. p.)

Az értelmező kéziszótárban a fegyelmezett játék kifejezés alatt valószínűleg az OSC Szentes elleni találkozóját olvashatjuk ezután példaként. Az első negyedben minden a hazaiak szája íze szerint alakult, könnyed játékkal 3–1-re nyerték ezt a felvonást. A Szentesből ugyan hiányzott az egyik alapember, Somogyi Balázs, de ez nem mentség arra, hogy a vendégek nem tudták eltalálni a kaput. Ha mégis arra ment a labda, azt Kardos hárította. A fordulás után két gyors góllal feltámadt a Szentes (7–4), ám ezután már semmi esélye sem volt, hiszen Berezvai, Tiba és Mányai vezérletével a vendéglátók sorra belődözték a fórokat, tökéleteset alkotva ebben a műfajban. Nem mellesleg azonos létszámnál is sokkal eredményesebbek voltak, aminek legfőbb oka talán a vendégkapusok gyenge teljesítménye volt.

Keszthelyi Tibor:
– Jó játékkal a vártnál simábban nyertünk.
Komlósi János: – A mérkőzés elején kihagytuk a helyzeteinket, utána meg csak futottunk az eredmény után.

Szolnoki VSC–Ybl-Szent István Egyetem SE 3–7
(2–1, 1–1, 0–3, 0–2)

Szolnok, 100 néző. V: Székely Z., Madaras
SZOLNOK: Kiss T. – Balog, Egedi, Mohi 1, BOROS 2, Varga Z., Kenéz. Cs: Hangay, Arroyo, Balogh, Broome. Edző: Hasznos István
SZENT ISTVÁN EGYETEM: LACZÓ – Szabó Z. 1, Povázai 1, VOGEL 1, SZABÓ G. 2, CSEH S. 1, Müller 1. Cs: Kuncz, Helenbai, Kádár, Márton, Szőcs. Játékos-edző: Martinovics György
Gól – emberelőnyből: 7/2, ill. 10/5
Négyméteresből: 1/1, ill. –
Kiállítva: cserével végleg Broome (25. p.)

A hazai medencében nyeretlen szolnoki csapat győzelemre készült az újonc egyetemistákkal szemben. Boros és Szabó gólpárbajával indult a hátsó régióban tanyázó csapatok csatája. Már ekkor lehetett látni, hogy a fővárosiak okosabban és agresszívabban játszanak, mint vendéglátóik. Igaz, a térfélcseréig még vezettek a szolnokiak, akik olykor fölöslegesen erőltették a centerjátékot, mert Vogel vezérletével jól bekkeltek az egyetemisták. A harmadik negyedben fordult a kocka, előbb Vogel bizonyította, hogy nemcsak bekkelni tud, hanem a góllövésben is jártas, majd Povázai révén először vezettek a vendégek. Ekkor már hibát hibára halmoztak a szolnokiak, Varga Z. kapufára lőtt egy emberfórt, majd Hangay hagyott ki ordító helyzetet. A záró negyedben az egykori szolnoki Cseh Sándor, majd Müller adta meg a házigazdáknak a kegyelemdöfést. A szárnyaszegetten játszó szolnokiak, bár betegségek és sérülések sújtják őket, nem érdemeltek pontot a kiesési rangadón.

Hasznos István:
– Nem tudok mit mondani.
Martinovics György: – Fegyelmezett, okos játékkal bravúros győzelmet arattunk.

Nehezen nyert az UTE

UTE-Taxi 2000–Szeged-Beton VE 11–8
(3–1, 3–3, 3–2, 2–2)

Hajós-uszoda, 200 néző. V: Juhász, Vojvoda
ÚJPEST: ÁTS – DÁVID 2, Kovács R. 1, BENCZÚR 2, Ferkó 1, Kéri 1, Fábry 1. Cs: Kotszidisz 1, Máthé, Maklári, Varga D. 1, Hangody 1, Horváth M. Edző: Petrovics Mátyás
SZEGED: Barát – Szűcs L. 1, Molnár P. 1, Plézer 1, Pataki 1, Varga P. 1, TORDAY 2. Cs: Várhelyi, Török, Varga I. 1, Szabó N. Edző: Horváth Viktor
Gól – emberelőnyből: 11/6, ill. 8/5
Négyméteresből: 1/0, ill. 0
Kipontozódott: Plézer (20. p.), Várhelyi (21. p.)

Gyűrték egymást a felek rendesen: olyannyira küzdelmes volt a meccs, hogy minden egyes megnyert centinek örülni kellett. A forgatókönyv pedig úgy nézett ki az elején, hogy az Újpest szépen fölépítgette a két-három gólos előnyét, aztán gyorsan leadta. Ennek a koreográfiának az volt az egyik oka, hogy a lilák néha igen figyelmetlenek voltak, a másik pedig, hogy a Szeged irtó nagy bombákat küldött folyvást a hazai kapu felé. Aztán a kisszünettel járó óramizéria után végképp beindultak az újpestiek, és végül hozták, amit hozniuk kellett.