Férfi Euroliga, D-csoport: pedig a Domino-BHSE 11–9-re is vezetett
Valahogy sikerült elveszíteniük

--------------------------------------------------------------------------------
forrás: CSG, Nemzeti Sport 2003.11.23

Pedig nagyon úgy tűnt, megszakad a Jug Dubrovnik hosszú hazai veretlensége az európai kupákban, elvégre a Domino-BHSE a záró rész hajrájába fordulva 11–9-re vezetett. Aztán…

Jug Dubrovnik (horvát)–Domino-BHSE 12–11 (2–3, 4–3, 2–3, 4–2)
Dubrovnik, 3000 néző
V: Bock (német), Argirosz (görög)
Domino-BHSE: Gergely – Fodor, Vári, Kovács O., MOLNÁR T. 2, Biros 2, KISS G. 3. Cs: Bereczki, SZÍVÓS 4, Paján, Bárány, Sugár. Edző: Kovács István
A Jug gólszerzői: Karac 4, Fatovic 3, Vranjes 2, Smodlaka, Buric, Krzic
Gól – emberelőnyből: 13/10, ill. 7/5
A Hercegnovi (szerb-montenegrói)–Volgográd (orosz) mérkőzést vasárnap játsszák

De menjünk sorjában: a mérkőzés elején a Smodlaka által szállított fórokat lődözgették be a hazaiak, ám bajnokcsapatunk hol egyszer, hol kétszer válaszolt. Két Biros-gólnak hála vezetéssel zárta az első játékrészt a Domino, ám Fatovicék a folytatásban sem voltak hajlandóak téveszteni létszámfölényből. Molnár és Szívós akciógóljai csak ahhoz voltak elegendőek, hogy a szünetben ikszre álljon a parti.
A folytatásban hosszú idő után először a nyolcadik előnygóllal megint átvette a vezetést a Jug, erre azonban három magyar találat volt a válasz: először Szívós szédületes átlövése akadt meg Volarevic mögött, majd Kiss Gergely két, fórból elért találata következett: az első öt másodperccel a harmadik rész vége előtt esett, a második az utolsó részt vezette be (8–10). A játékvezetők rendületlenül szórták kifelé a magyar bekkeket, kisvártatva Bereczki, Vári és Kovács Olivér is a parton ült három hibával – aminek a végén lett jelentősége.
Bár nem gondoltuk volna, hogy lesz, hiszen a negyed közepén a fantasztikus formában lövő Szívós 11–9-re alakította az állást három perccel a befejezés előtt – más kérdés, hogy ezután egy kapufáról levágódó labdát követően jutott emberelőnyhöz a Dubrovnik, amit Karac használt ki. Másfél perc maradt, s úgy festett, az egy pont mindenképpen megvan, elvégre 71 másodperccel a befejezés előtt Biros védett lövését követően támadhattak a horvátok. Már lepörgőben volt a támadóidő, amikor az öreg balkezes, Krzic egy váratlan ejtéssel meglepte Gergelyt, így 40 másodperccel a vége előtt 11–11-re alakult az állás. Az utolsó Domino-akciónál aztán megkoronázták produkciójukat a játékvezetők, elvégre csupán szabaddobást ítéltek centerben Molnár javára – ilyen a modern kori pólóban nincs –, majd Bárány ellen gyorsan fújtak egy kontrát, és az ellenakcióból Smodlaka – akire nem jutott már igazi bekk – Biros alól megszerezte a győztes gólt, hét másodperccel a befejezés előtt. Avagy a Jug tíz előnygól után akkor talált be akcióból, amikor arra a legégetőbb szüksége volt…

Kovács István:
– Másban is kereshetnénk a hibát, hiszen az utolsó négy percben szinte nem is támadhattunk, ettől függetlenül saját magunkat kell okolnunk, hogy hibáink miatt nem tudtunk legalább egy pontot szerezni ezen a mérkőzésen.