Az ötödik meccs dönt, miután veszített a Pro Recco
--------------------------------------------------------------------------------
forrás: , Nemzeti Sport 2004.05.13

A Posillipo visszadta a kölcsönt a Pro Reccónak, hiszen 9–5-ös vereségét 10–6-os győzelemmel semlegesítette az olasz bajnoki finálé negyedik, nápolyi derbijén. Benedek Tibor a Recco első gólját szerezte (ezzel lett 1–1), s a liguriaiak 4–3-ig tartották magukat. A harmadik negyedben azonban csak a házigazda talált be Postiglione és Buonocore révén, majd az utolsó felvonás elején Jerisov is mattolta Tempestit, így a 7–3-as állás kellő biztonságot nyújtott a Posillipónak. A döntés az ötödik meccsre marad, akárcsak tavaly – akkor a Recco vesztett a Brescia ellen. A találkozón a nápolyiak elnöke köszöntötte Carlo Silipót, aki a 300. bajnoki meccsét játszotta a Posillipo sapkájában.

Olaszország. A1-liga. Férfiak, döntő, negyedik mérkőzés
Posillipo– Pro Recco (Benedek Tibor 1) 10–6 (1–1, 3–2, 2–0, 4–3). A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 2–2

Sztrájk miatt maradt el Stieberék meccse
Benedek esélyt adott a Pro Reccónak

forrás: , Nemzeti Sport 2004.05.04

A Pro Recco győzelemmel kezdte az olasz férfibajnoki döntőt, s ha játékosai babonásak, némileg meg is könnyebbülhetnek.

Tudniillik tavaly úgy mondtak búcsút a scudettónak, hogy a Brescia elleni maratoni párviadalban mindannyiszor idegenbeli siker született, s a liguriaiak húzták a rövidebbet – most viszont otthon nyertek Benedek Tiborék a Posillipo ellen, igaz, alaposan kapaszkodnia kellett a házigazdának. Hiszen a nápolyiak 7–5-re is vezettek már a negyedik negyedben, ám Angelini előbb szépített, majd Benedek találata meghozta az egyenlítést és a hoszszabbítást. A ráadásban már a BL legutóbbi nyertese, a Recco akarata érvényesült, így közelebb került huszadik bajnoki címéhez.
A hölgyek az elődöntőnél, azon belül is a második találkokzónál tartanak, s a hosszú ideje egyeduralkodó Catania Pelle Anikó két, Drávucz Rita egy góljával 9–3-ra diadalmaskodott az Ortigia felett. A címvédőnek már csak egy siker kell a fináléba jutáshoz. A másik ágon elmaradt a Palermo–Pescara összecsapás, miután az AlItalia sztrájkja miatt nem jutott el Szicíliába Stieber Mercedes, Valkay Ágnes és Valkay Erzsébet csapata.
Még hátrébb tart a pontvadászat Spanyolországban. A férfiaknál a hét végén rendezték meg az alapszakasz utolsó fordulóját, amely után a Sabadell (Kiss Csaba) megőrizte második helyét, a Mataró (Matajsz Márk) pedig maradt negyedik. De a kapus Horváth Tamás együttese, a Valencia is folytathatja a negyeddöntőben, amelyben két nyert mérkőzés kell az üdvösséghez.

OLASZORSZÁG. A1-liga, férfiak. Döntő, első mérkőzés. Pro Recco (Benedek Tibor 2)–Posillipo 10–8 (2–2, 1–3, 2–1, 2–1, 2–1, 1–0) – hosszabbítás után. A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1–0 a Pro Recco javára.
Nők. Elődöntő, második mérkőzések. Catania (Pelle Anikó 2, Drávucz Rita 1)–Ortigia 9–3 (3–1, 1–1, 3–1, 2–0). A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 2–0 a Catania javára. A Gifa Cittá Palermo–Pescara (Stieber Mercedes, Valkay Ágnes, Valkay Erzsébet) mérkőzést elhalasztották.

SPANYOLORSZÁG. A1-liga, férfiak. 22. forduló. magyar érdekeltségű eredmények. Martianez–Valencia (Horváth Tamás) 10–9, Mataró (Matajsz Márk 2)–Sabadell (Kiss Csaba 1) 8–8. Az alapszakasz végeredménye: 1. Barcelona 63 pont, 2. Sabadell 51, 3. Barceloneta 50, 4. Mataró 38, …8. Valencia 26. A negyeddöntő párosítása: Barcelona– Valencia, Sabadell–Plaza, Barceloneta–Terrassa, Mataró–Catalunya

LEN-KUPA. Férfiak. Döntő, visszavágó: CN Barcelona (spanyol)–Vuliagmeni (görög) 11–5 (4–1, 5–2, 2–0, 0–2). A LEN-kupa győztese: a Barcelona (22–16)

Benedek Tibor három gólt szerzett
A Recco a másik finalista

forrás: SZG, Nemzeti Sport 2004.04.23

A Posillipo három mérkőzés alatt elérte, hogy az olasz férfibajnoki döntőbe tempózzon, a másik ágon viszont még akadt munkája a két elődöntős résztvevőnek.

A negyedik találkozón a Pro Reccót látta vendégül a Savona, és ígéretesen rajtolt a házigazda, hiszen Varga I Zsolt 55 másodperc után két méterről mattolta Tempestit, sőt 2–0-nál Ikodinovics szabálytalansága miatt négymétereshez jutott a Savona. Rath lövését azonban fogta Tempesti, így a hazaiak nem tudták megrogyasztani a legutóbbi ezüstérmest. A Reccót sem dobta fel a hálóőr bravúrja, így a második negyed elején Monostori révén mégis háromgólosra növelte előnyét az alapszakasz negyedik helyezettje. Ekkor kezdett éledezni a Recco, s a hátát fájlaló, ám annál agilisabb Benedek 3–4-re módosította az állást a felvonás végére. Ugyanő a következő játékrészben egyenlített, miután a Monostori faultja nyomán megítélt négyméterest értékesítette – Monostori pedig még ebben a negyedben kipontozódott. A Recco 5–4-es vezetéssel indult neki az utolsó felvonásnak, ám a Varga ellen elkövetett szabálytalanságot követő büntetőből Fresia egyenlített. Ekkor következett harmadszor Benedek, ugyancsak négyméteresből, Szavics ziccertalálata után pedig már 5–7-et mutatott az eredményjelző. A hátralévő időben egy-egy gól esett mindkét oldalon, így a Pro Recco is beevezett a fináléba, amelynek első meccsét április 30-án játszszák le. A Recco legutóbb – 18 év várakozást követően – 2002-ben szerzett bajnoki aranyérmet, s összességében a tizenkilencedikért indul hadba a Posillipo ellen.

A1-LIGA
Férfiak. Elődöntő, negyedik mérkőzés: Savona (Märcz Tamás 1, Monostori Attila 1, Varga I Zsolt 1)–Pro Recco (Benedek Tibor 3) 6–8 (2–0, 2–3, 0–2, 2–3). A három nyert mérkőzésig tartó párharc végeredménye: 3–1, a Recco javára. A döntőben: Recco–Posillipo (április 30., május 4., 7., 11., 14.)

Olasz bajnokság A1-liga, férfiak
Újra előny a Reccónál

forrás: , Nemzeti Sport 2004.04.19

Az olasz férfibajnokság elődöntőjében már csak ez egyik fronton harcolnak tovább a csapatok – a Posillipo ugyanis megnyerte harmadik mérkőzését is, így a Brescia nem védheti meg címét. A másik ágon a Pro Recco szerzett újra előnyt, miután hazai pályán három góllal legyőzte a Savonát. A házigazdánál Benedek Tibor kétszer volt eredményes, míg a vendégeknél két magyar gól született: az egyiket Varga I Zsolt, a másikat Monostori Attila jegyezte.

Olaszország, A1-LIGA. Férfiak. Elődöntő, harmadik mérkőzések. Pro Recco (Bendek Tibor 2)–Savona (Monostori Attila 1, Varga I Zsolt 1, Märcz Tamás) 7–4 (1–1, 3–1, 3–2, 0–0). A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 2–1, a Pro Recco javára. Posillipo–Brescia 11–7. A három nyert mérkőzésig tartó párharc végeredménye: 3–0, a Posillipo javára.

Olaszország: Ezüstgóllal nyert a Savona

forrás: SZG, Nemzeti Sport 2004.04.05

Egyenlített a Savona az olasz bajnoki elődöntőben. Monostori Attila, Märcz Tamás és Varga I Zsolt csapata 5–3-as hátrányba került a harmadik negyed végére, mégis egyenlíteni tudott a rendes játékidőben. A hosszabbításban a harmadik játékrész döntött, a reccói születésű Temellini ezüstgóljával nyert a Savona. A harmadik találkozót pénteken rendezik meg Reccóban.
A1-liga. Férfiak. Elődöntő, második mérkőzések.
Savona (Monostori Attila 1, Märcz Tamás, Varga I Zsolt)–Pro Recco 8–7 – ezüstgóllal. A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1–1. Brescia–Posillipo 14–15. A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 2–0, a Posillipo javára

Négy góllal segítette elődöntőbe a Savonát
Märcz tanári mutatványa

Az olasz férfibajnokság negyeddöntőjében csak a Savona és a Camogli túlórázott, hiszen harmadik meccsre volt szükség a továbbjutás eldöntéséhez.

Märcz Tamás nagyon beindult a második félidôben, s szebbnél szebb gólokkal keserítette meg a Camogli életét (Fotó: Danis Barna)
Nos, a Savona Märcz Tamás, Monostori Attila, és Varga I Zsolt hathatós segítségével, összesen hat góljával simán győzött, így Benedek Tibor együttesével, a Pro Reccóval találkozik az elődöntőben. Kiemelendő Märcz fantasztikus teljesítménye, hiszen az olimpiai bajnok center négyszer rezegtette meg az ellenfél hálóját, egyik gólja szebb volt, mint a másik. Érdekesség, hogy a második félidőben, csapata 7-3-as vezetésénél indult útjára a magyar légiós gálája, a harmadik felvonást például az ő két találata vezette be, de az utolsó, azaz 15. Savona-gól is az ő nevéhez fűződik. Märcz tehát oktatott, amit a helyszínen Paolo de Crescenzo olasz szövetségi kapitány is láthatott. A szakvezető szerint a Pro Recco a favorit a két gárda elődöntős párbajában, ám a Savona Camogli elleni, harmadik mecscsen mutatott játéka cáfolatot adhat vélekedésére.

A1-LIGA. FÉRFIAK. Negyeddöntő, harmadik mérkőzés. Savona (Märcz Tamás 4, Monostori Attila 1, Varga I Zsolt 1)-Camogli 15-10. Továbbjutott: a Savona, 2-1-gyel. Az elődöntő párosítása: Pro Recco (Benedek Tibor)-Savona, Posillipo- Brescia. A mérkőzések időpontjai: április 9., 13., 16., és ha szükséges, április 20. és 23.

Benedek: fél tucat

forrás: SZG, Nemzeti Sport 2004.04.01

A Pro Recco már bejutott az olasz bajnokság elődöntőjébe, miután idegenben is simán legyőzte az Ortigiát. Benedek Tibor fantasztikus formájáról mindent elmond, hogy hat (!) gólt ragasztott az ellenfél kapujába.

Katonás Gergő együttese, a Chiavari elvérzett a Brescia ellen, holott az első meccsen csak egy találattal maradt alul. A Savona ráadásra, azaz harmadik mérkőzésre kényszerült, mert a Camogli Szapics négy góljával és Pastorino kiváló kapusprodukciójával 9-7-re nyert. A mindent eldöntő mérkőzést pénteken 21.15 órakor rendezik meg Savonában, s a győztes a Pro Reccóval harcolhat a fináléba jutásért.

A1-liga, férfiak. Negyeddöntő, második mérkőzések. Ortigia (Regős Áron, Binder Szabolcs)-Pro Recco (Benedek Tibor 6) 5-11. Továbbjutott: a Pro Recco, kettős győzelemmel. Camogli-Savona (Monostori Attila 1, Varga I Zsolt, Märcz Tamás) 9-7. Az állás: 1-1. Chiavari (Katonás Gergő 2)-Brescia 6-9. Tj: a Brescia, kettős győzelemmel. Cremona-Posillipo 7-13. Tj: a Posillipo. Az elődöntő párosítása: Posillipo-Brescia, Pro Recco-a Savona-Camogli párharc győztese. A találkozókat április 9-én, 13-án, 16-án és ha szükséges, április 20-án és 23-án játsszák le. A 9-16. helyért. Második mérkőzések. Magyar érdekeltségű eredmény: Florentia (Hosnyánszky Norbert 2)-Catania (Fazekas Zoltán)

Negyeddöntő, első mérkőzések

forrás: SZG, Nemzeti Sport 2004.03.30

Olaszországban megkezdődött a férfibajnoki rájátszás, és honfitársaink közül Benedek Tibor (Pro Recco), Märcz Tamás, Monostori Attila és Varga I Zsolt (Savona) is örülhetett a negyeddöntő első találkozóján. Akár Katonás Gergő (Chiavari) is elégedett lehetne, hiszen csapata mindössze egy góllal kapott ki az alapszakasz-második Posillipo otthonában, csakhogy a két győzelemig tartó párharcban az egygólos vereség is ugyanakkora hátrány, mint a tízgólos kudarc. A nőknél még az alapszakasznál tartanak, s legutóbb vérbeli rangadóra került sor, magyar főszereplőkkel. Noha a Pescara magyarjai majdnem kétszer több gólt lőttek, a listavezető Catania nyert 13-10-re.

Olasz bajnokság
A1-liga, férfiak. Negyeddöntő, első mérkőzések.
Pro Recco (Benedek Tibor 2)-Ortigia (Regős Áron 3, Binder Szabolcs 1) 18-6, Savona (Märcz Tamás 1, Varga I Zsolt 1, Monostori)-Camogli 13-9, Brescia-Chiavari (Katonás Gergő 1) 11-10, Posillipo-Cremona 13-12. A 9-16. helyért. Első mérkőzések. Magyar érdekeltségű eredmény: Catania (Fazekas Zoltán)-Florentia (Hosnyánszky Norbert 3) 6-7
Nők, 20. forduló. Magyar érdekeltségű eredmény: Catania (Pelle 3, Drávucz)-Pescara (Valkay Ágnes 3, Stieber Mercedes 3, Valkay Erzsébet) 13-10. Az állás: 1. Catania 58 pont (234-96), 2. Gifa Cittá Palermo 47 (166-94), 3. Pescara 46 (208-126)

forrás: , Nemzeti Sport 2004.03.25

A1-liga
Férfiak. Rájátszás a negyeddöntőbe jutásért, visszavágók: Ortigia (Binder Szabolcs 2, Regős Áron 1)–Nervi 12–9. Továbbjutott: az Ortigia (22–21). Pescara–Cremona 8–6. Tj: a Cremona (18–17). A negyeddöntő párosítása: Pro Recco (Benedek Tibor)–Ortigia, Posillipo–Cremona, Brescia–Chiavari (Katonás Gergő), Savona (Märcz Tamás, Monostori Attila, Varga I Zsolt)–Camogli.

A Sabadell kiesett a kupa negyeddöntőjében

forrás: SZG, Nemzeti Sport 2004.03.23

A Spanyol Kupában meglehetősen vegyes a magyar mérleg, hiszen míg a Matarótól (Matajsz Márk) dicséretes dolog az elődöntőbe jutás, addig Kiss Csaba együttese, az euroligás Sabadell elvérzett a negyeddöntőben a bajnokságban hetedik Terrassa ellenében. A finálét a Vasas szombati, Euroliga-beli ellenfele, a Barceloneta nyerte meg.

Spanyol Kupa
Férfiak. Negyeddöntő. Magyar érdekeltségű eredmények. Mataró (Matajsz Márk)– Valencia (Horváth Tamás) 11–6, Terrassa– Sabadell (Kiss Csaba) 6–5. Elődöntő: Barcelona–Mataró 9–8, Barceloneta–Terrassa 11–4. Döntő: Barceloneta–Barcelona 6–5

A1-liga
Férfiak. Rájátszás a negyeddöntőbe jutásért, első mérkőzések: Nervi–Ortigia (Binder Szabolcs 3, Regős Áron 1) 12–10, Cremona– Pescara 12–9. Az alapszakasz első hat helyezettje, a Pro Recco, a Posillipo, a Brescia, a Savona, a Camogli és a Chiavari eleve negyeddöntős.
Nők. 19. forduló. Magyar érdekeltségű eredmények. Pescara (Valkay Ágnes 3, Valkay Erzsébet 2, Stieber Mercedes)–Gifa Cittá Palermo 6–4, Florentia–Catania (Drávucz Rita 7, Pelle Anikó 4) 4–17. Az állás: 1. Catania 54 pont (214–79, 18 mérk.), 2. Pescara 46 (198–113), 3. Gifa Cittá Palermo 46 (162–90)