Gáspár nyolcadik lett száz gyorson az amerikai nyílt bajnokságon
Peirsol Krayzelburg nyomába ért

Világcsúcsot hozott az amerikai nyílt bajnokság második napja, a legnagyobb tapsot Aaron Peirsol kapta Minneapolisban. A mindössze tizenkilenc esztendős tengerentúli hátúszó kétszáz méteren az ukrán származású, de amerikai színekben olimpiai bajnoki címet szerző Lenny Krayzelburg világrekordját adta át a múltnak (1:55.15). Mivel Krayzelburg sérülés miatt tavaly egyáltalán nem versenyzett, várható volt, hogy a száznyolcvanöt centiméter magas, kilencven kilós Peirsol idővel a trónjára tör. Nos, a kétezeregyes, fukuokai világbajnokságon Krayzelburg távollétében nyerni tudott kétszáz háton és immár nem csupán a vb-arany, a világrekord is az ő tulajdona. Peirsol - aki nem mellékesen az április eleji, moszkvai rövid pályás világbajnokságon is rajtkőre lép - természetesen boldogan nyilatkozott a csúcsdöntés után: "Igazán akkor fogtam fel, hogy mit értem el, amikor kijöttem a medencéből. Az edzőm és a nővérem rohant felém, mindenki sírt, csak én nem. Túl fáradt voltam hozzá..." - szólt a győzelmi gyorsinterjú.

Magyar szereplője is volt a második napi döntőknek, Gáspár Zsolt a száz gyors döntőjében volt érdekelt. A pillangón és gyorson is remek, tengerentúlon tanuló és tréningező versenyző néhány hete még nem tervezte, hogy elindul a nyílt bajnokságon, ám "túlkorossága" miatt nem szerepelhet az amerikai egyetemi bajnokság döntőjén, így esett a választása Minneapolisra. Nos, a ferencvárosi úszó 51.24-el került döntőbe, ám hiába javított (51.01), a nyolcadik helyen zárta a finálét. Közben az ausztrál nagymedencés bajnokságon ismét egyedi rekordot állított fel Ian Thorpe. A hatszoros világbajnok a kétszáz és a négyszáz gyors után százon is nyerni tudott, ami korábban még egy versenyzőnek sem sikerült az ausztrál bajnokság történetében.

Amerikai nyílt nagymedencés bajnokság, Minneapolis

Férfiak. 100 m gyors: 1. Lezak 48.49, 2. Tucker 49.46, 3. Dusing 49.48, ...8. Gáspár Zsolt (magyar) 51.01. 200 m hát: 1. Peirsol 1:55.15 - világcsúcs, régi: 1:55.87, Lenny Krayzelburg - 1999., 2. Davis 2:00.39. 200 m mell: 1. Kibbe 2:17.43. 200 m pillangó: 1. Malchow 1:55.13

Nők. 100 m gyors: 1. Poll (Costa Rica-i) 55.62. 200 m hát: 1. MacManus 2:11.80. 200 m mell: 1. Quann 2:27.42. 200 m pillangó: 1. Hill 2:12.92

(A nem jelölt nemzetiség? versenyzők amerikaiak)

Ausztrál nagymedencés bajnokság, Brisbane

Férfiak. 100 m gyors: 1. Thorpe 48.98, 2. Callus 49.4.3 400 m vegyes: 1. Norris 4:20.24

Nők. 800 m gyors: 1. Pascoe 8:38.34. 100 m pillangó: 1. Thomas 58.94