SPORTESEMÉNYEK
  BUDAPEST 2017, vizes vb
  RACICE kajak-kenu vb
  KOPPENHÁGA úszó Eb

  PYEONGCHANG 2018
 
  BELGRÁD kajak-kenu Eb
  BARCELONA vízilabda Eb
  GLASGOW 2018, úszó Eb
  MONTEMOR kajak-kenu vb
  HUANGZHOU 2018 úszó vb

  GWANGJU 2019, vizes vb
 
  SZEGED kajak-kenu vb

  BUDAPEST 2020, úszó Eb
  BUDAPEST 2020, póló Eb
  TOKYO 2020
 
  ABU-DHABI 2020, úszó vb

  FUKUOKA 2021, vizes vb

  BEIJING 2022
 
  KAZAN 2022, úszó vb

  DOHA 2023, vizes vb

  BUDAPEST 2024, úszó vb

NETANYA EB 2015

LINKEK
  hivatalos honlap

ÉREMTÁBLÁZAT
országAEB
1HUN820
2ITA344
3GER320
4RUS236
5POL211
6SWE200
LÁNYOK
  Hosszú Katinka
  Jakabos Zsuzsanna
  Kapás Boglárka
  Sztankovics Anna
  Szilágyi Liliána
  György Réka
  Joó Sára
  Juhász Adél
  Molnár Flóra
  Novoszáth Melinda
  Sebestyén Dalma
  Szokol Szonja

FIÚK
  Balog Gábor
  Bernek Péter
  Cseh László
  Grátz Benjámin
  Gyurta Dániel
  Gyurta Gergely
  Kenderesi Tamás
  Takács Krisztián
  Verrasztó Dávid
  Földházi Dávid
  Lavotha Oszkár
  Lobanovszkij Maxim
  Mészáros Márk
  Nagy Péter
  Sós Dániel

LONDON 2016
ÚSZÓ VK 2015
BUDAPEST 2017
RIO 2016
 
KATACAhome

HOME / SPORT / VERSENY / NETANYA EB 2015




#Netanya2015

18. Rövidpályás (25m) Úszó Eb 2015

Netanya, 2015.12.02-06
férfi 100 pillangó selejtezõ Cseh László 2., Kenderesi Tamás 35., Gratz Benjamin 43.
nõi 50 mell selejtezõ Sebestyén Dalma 16., Sztankovics Anna 28., Szokol Szonja 34.
férfi 50 mell selejtezõ
nõi 400 vegyes selejtezõ Hosszú Katinka 1. WR, Jakabos Zsuzsanna 3., György Réka 9.
férfi 400 gyors selejtezõ Bernek Péter 1.
nõi 100 hát selejtezõ Hosszú Katinka 1., Joó Sára 17.
férfi 200 hát selejtezõ Földházi Dávid 3., Balog Gábor 9.
férfi 4x50 gyors selejtezõ Magyarország 7. (Takács Krisztián, Lobanovszkij Maxim, Lavotha Oszkár, Mészáros Márk)
nõi 800 gyors selejtezõ Kapás Boglárka 1., Juhász Adél 9.

férfi 50 mell középdöntõ
nõi 50 mell középdöntõ Sebestyén Dalma 15.
férfi 200 hát döntõ 1. Kawecki Radoslaw (POL) 1:48.33
2. Toumarkin Yakov Yan (ISR) 1:49.84
3. Sabbioni Simone (ITA) 1:50.75
6. Földházi Dávid 1:51.61
nõi 400 vegyes döntõ 1. HOSSZÚ Katinka 4:19.75
2. Miley Hannah (GBR) 4:26.87
3. Grangeon Lara (FRA) 4:27.31
- JAKABOS Zsuzsanna DSQ
férfi 400 gyors döntõ 1. Bernek Péter 3:35.46
2. Biedermann Paul (GER) 3:35.96
3. Detti Gabriele (ITA) 3:37.22
nõi 100 hát középdöntõ HOSSZÚ Katinka 1.
férfi 100 pillangó középdöntõ Cseh László 2.
nõi 50 mell döntõ 1. LAUKKANEN Jenna (FIN) 29.71
2. LECLUYSE Fanny (BEL) 29.84
3. IVANEEVA Natalia (RUS) 29.99
férfi 50 mell döntõ 1. DUGONJIC Damir (SLO) 26.20
2. PEATY Adam (GBR) 26.21
3. 2 KOSTIN Oleg (RUS) 26.35
férfi 4x50 gyors döntõ 1. RUSSIA 1:23.49
2. ITALY 1:24.44
3. BELARUS 1:25.01
6. MAGYARORSZÁG (Takács Krisztián, Lobanovszkij Maxim, Lavotha Oszkár, Mészáros Márk) 1:26.47
férfi 200 gyors selejtezõ Mészáros Márk 16., Bernek Péter DNS
nõi 50 pillangó selejtezõ Szokol Szonja 22.
férfi 200 mell selejtezõ Gyurta Dániel 7.
nõi 100 gyors selejtezõ Hosszú Katinka 3., Molnár Flóra 14., Joó Sára 30.
férfi 100 hát selejtezõ Földházi Dávid 25., Balog Gábor DNS
nõi 100 vegyes selejtezõ Hosszú Katinka 1. CR, György Réka 29., Jakabos Zsuzsanna DNS
férfi 400 vegyes selejtezõ Verrasztó Dávid 3., Gratz Benjamin 9., Sós Dániel 17.
mixed 4x50 vegyes selejtezõ
férfi 1500 gyors selejtezõ Gyurta Gergely 10., Bernek Péter DNS

nõi 50 pillangó középdöntõ
férfi 200 gyors döntõ 1. BIEDERMANN Paul (GER) 1:42.68
2. TIMMERS Pieter (BEL) 1:42.85
3. SURGELOOSE Glenn (BEL) 1:43.55
férfi 200 mell döntõ 1. KOCH Marco (GER) 2:00.53
2. GYURTA Daniel 2:01.99
3. WILLIS Andrew (GBR) 2:02.76
nõi 100 gyors középdöntõ Molnár Flóra 14.
férfi 400 vegyes döntõ 1. VERRASZTÓ Dávid 4:02.43
2. PAVONI Roberto (GBR) 4:02.69
3. NEVO Gal (ISR) 4:04.68
nõi 100 hát döntõ 1. HOSSZÚ Katinka 55.42
2. TCHORZ Alicja (POL) 57.17
3. GUSTAFSDOTTIR Eyglo Osk (ISL) 57.42
férfi 100 hát középdöntõ
nõi 100 vegyes középdöntõ HOSSZÚ Katinka 1.
férfi 100 pillangó döntõ 1. CSEH László 49.33
2. RIVOLTA Matteo (ITA) 49.70
3. KONOVALOV Nikita (RUS) 50.28
nõi 800 gyors döntõ 1. CARLIN Jazmin (GBR) 8:11.01
2. KAPÁS Boglárka 8:11.43
3. ROUWENDAAL Sharon (NED) 8:15.84
8. JUHASZ Adel 8:28.38
nõi 50 pillangó döntõ 1. SJOESTROEM Sarah (SWE) 24.58
2. OTTESEN Jeanette (DEN) 25.04
3. DI PIETRO Silvia (ITA) 25.26
mixed 4x50 vegyes döntõ 1. ITALY 1:38.33
2. RUSSIA 1:38.36
3. BELARUS 1:39.03
nõi 100 mell selejtezõ Sebestyén Dalma 17., Sztankovics Anna 21., Szokol Szonja 31.
férfi 50 gyors selejtezõ Takács Krisztián 18., Lobanovszkij Maxim 28., Mészáros Márk 47., Lavotha Oszkár 53.
nõi 200 hát selejtezõ Hosszú Katinka 1., György Réka 12.
férfi 100 mell selejtezõ Gyurta Dániel 8.
nõi 200 pillangó selejtezõ Szilágyi Liliána 3., Jakabos Zsuzsanna 7., Hosszú Katinka DNS
férfi 200 vegyes selejtezõ Cseh László 2., Sós Dániel 22., Gratz Benjamin 31., Nagy Péter 32.
nõi 4x50 gyors selejtezõ

férfi 50 gyors középdöntõ Takács Krisztián 10.
nõi 100 gyors döntõ 1. SJOESTROEM Sarah (SWE) 51.37
2. KROMOWIDJOJO Ranomi (NED) 51.59
3. POPOVA Veronika 52.02
férfi 100 mell középdöntõ Gyurta Dániel 7.
nõi 200 hát döntõ 1. HOSSZÚ Katinka 1:59.84
2. USTINOVA Daria K. (RUS) 2:01.57
3. GUSTAFSDOTTIR Eyglo Osk (ISL) 2:03.53
férfi 200 vegyes döntõ 1. CSEH László 1:51.36
2. HEINTZ Philip (GER) 1:53.21
3. CARVALHO Diogo Filipe (POR) 1:53.45
nõi 200 pillangó döntõ 1. HENTKE Franziska (GER) 2:03.01
2. GRANGEON Lara (FRA) 2:03.85
3. POLIERI Alessia (ITA) 2:04.37
5. JAKABOS Zsuzsanna 2:05.16
6. SZILAGYI Liliana 2:05.64
nõi 100 mell középdöntõ
férfi 100 hát döntõ 1. KAWECKI Radoslaw (POL) 49.64
2. DONETS Stanislav (RUS) 50.30
3. WALKER-HEBBORN Christoph (GBR) 50.35
nõi 100 vegyes döntõ 1. HOSSZÚ Katinka 56.67
2. O'CONNOR Siobhan-Marie (GBR) 57.65
3. STEENBERGEN Marrit (NED) 59.00
férfi 1500 gyors döntõ 1. PALTRINIERI Gregorio (ITA) 14:08.06
DETTI Gabriele (ITA) 14:18.00
3. CHRISTIANSEN Henrik (NOR) 14:23.60
férfi 50 gyors döntõ 1. SEDOV Evgeny (RUS) 20.87
2. ORSI Marco (ITA) 20.92
3. SZCZEPANSKI Sebastian (POL) 21.21
nõi 4x50 gyors döntõ 1. ITALY 1:36.05
2. NETHERLANDS 1:36.20
3. RUSSIA 1:36.62
férfi 50 pillangó selejtezõ Cseh László 6.
nõi 50 hát selejtezõ Hosszú Katinka 1., Joó Sára 24.
férfi 100 gyors selejtezõ Takács Krisztián 24., Mészáros Márk 25., Lavotha Oszkár 48., Lobanovszkij Maxim 50.
nõi 200 gyors selejtezõ Hosszú Katinka 1., Kapás Boglárka 10., Novoszáth Melinda 19.
nõi 100 pillangó selejtezõ Szilágyi Liliána 12., Joó Sára 15., Szokol Szonja 27.
férfi 100 vegyes selejtezõ Földházi Dávid 19., Nagy Péter 20., Sós Dániel 34., Gratz Benjamin 41.
nõi 200 vegyes selejtezõ Hosszú Katinka 1., György Réka 7., Jakabos Zsuzsanna 8., Sebestyén Dalma 11.
mixed 4x50 gyors selejtezõ

nõi 50 hát középdöntõ Hosszú Katinka 2.
férfi 50 pillangó középdöntõ
nõi 100 mell döntõ 1. LAUKKANEN Jenna (FIN) 1:04.56
2. NIJHUIS Moniek (NED) 1:05.21
3. GUNES Viktoria Zeynep (TUR) 1:05.32
férfi 100 gyors középdöntõ
nõi 200 vegyes döntõ 1. Hosszú Katinka 2:02.53 CR
2. O'CONNOR Siobhan-Marie (GBR) 2:05.13
3. HANSSON Louise (SWE) 2:07.96
7. György Réka 2:09.85
férfi 100 vegyes középdöntõ
nõi 200 gyors középdöntõ
férfi 200 vegyes középdöntõ
férfi 100 mell döntõ 1. KOCH Marco (GER) 56.78
2. PEATY Adam (GBR) 56.96
3. TITENIS Giedrius (LTU) 57.02
5. GYURTA Daniel 57.45
nõi 100 pillangó középdöntõ Szilágyi Liliána 10., Joó Sára 12.
férfi 50 pillangó döntõ 1. GOVOROV Andriy (UKR) 22.36
2. TSURKIN Yauhen (BLR) 22.56
3. POPKOV Aleksandr (RUS) 22.69
nõi 50 hát döntõ 1. HOSSZÚ Katinka 26.13
2. URBANCZYK Aleksandra (POL) 26.27
3. JOVANOVIC Sanja (CRO) 26.45
mixed 4x50 gyors döntõ 1. ITALY 1:29.26
2. RUSSIA 1:29.59
3. NETHERLANDS 1:30.03
nõi 50 gyors selejtezõ Hosszú Katinka 9., Jakabos Zsuzsanna 10., Molnár Flóra 34., Joó Sára 43.
férfi 50 hát selejtezõ Nagy Péter 30., Földházi Dávid 33., Balog Gábor DNS
nõi 200 mell selejtezõ Sztankovics Anna 20., Sebestyén Dalma 7.
férfi 200 pillangó selejtezõ Cseh László 1., Verrasztó Dávid 8., Kenderesi Tamás 9.
nõi 400 gyors selejtezõ Hosszú Katinka 1., Kapás Boglárka 5., Juhász Adél 22., Novoszáth Melinda 16.
férfi 4x50 vegyes selejtezõ Hungary 8. (Földházi Dávid, Gyurta Dániel, Takács Krisztián, Lobanovszkij Maxim)
nõi 4x50 vegyes selejtezõ

nõi 50 gyors középdöntõ Jakabos Zsuzsanna 10.
férfi 50 hát középdöntõ
nõi 200 mell döntõ 1. LECLUYSE Fanny (BEL) 2:18.49
2. ASTASHKINA Maria (RUS) 2:19.69
3. GUNES Viktoria Zeynep (TUR) 2:19.73
6. SEBESTYÉN Dalma 2:22.40
férfi 100 gyors döntõ 1. ORSI Marco (ITA) 46.05
2. TIMMERS Pieter (BEL) 46.61
3. SZCZEPANSKI Sebastian (POL) 46.87
nõi 100 pillangó döntõ 1. SJOESTROEM Sarah (SWE) 55.03
2. OTTESEN Jeanette (DEN) 55.68
3. WENK Alexandra (GER) 56.43
férfi 100 vegyes döntõ 1. FESIKOV Sergei (RUS) 52.00
2. TOUMARKIN Yakov Yan (ISR) 52.62
3. VAZAIOS Andreas (GRE) 52.67
nõi 400 gyors döntõ 1. CARLIN Jazmin (GBR) 3:58.81
2. HOSSZÚ Katinka 3:58.84
3. KAPÁS Boglárka 3:59.02
férfi 200 pillangó döntõ 1. CSEH László 1:49.00
2. BROMER Viktor B (DEN) 1:51.62
3. SJOEDIN Simon (SWE) 1:52.89
8. VERRASZTÓ Dávid 1:54.32
nõi 50 gyors döntõ 1. KROMOWIDJOJO Ranomi (NED) 23.56
2. SJOESTROEM Sarah (SWE) 23.63
3. OTTESEN Jeanette (DEN) 23.94
férfi 50 hát döntõ 1. POLEWKA Tomasz (POL) 22.96
2. WALKER-HEBBORN Christoph (GBR) 23.09
3. SABBIONI Simone (ITA) 23.09
nõi 4x50 vegyes döntõ 1. NETHERLANDS 1:44.85
2. SWEDEN 1:45.34
3. ITALY 1:45.73
férfi 4x50 vegyes döntõ 1. ITALY 1:31.71
2. RUSSIA 1:32.17
3. BELARUS 1:33.21
5. HUNGARY (FOLDHAZI David, GYURTA Daniel, CSEH Laszlo, TAKACS Krisztian) 1:33.62

2015.12.06
Cseh megdöngette a magyar rekordot
Cseh László elégedetlen az Eb-arannyal
Cseh László élete legnagyobb formájában

2015.12.05
Hosszú 200 vegyesen és 50 háton legyozhetetlen az Eb-n
Hosszú három számban is a legjobb volt délelõtt, Cseh csúcsot úszott
Hosszú Katinka már biztos unja a himnuszt
Hosszú Katinka a szombat délelott királynoje (is)

2015.12.04
Hosszú világcsúcshoz közeli idõvel döntõs
Cseh László rendíthetetlen, 30 évesen Európa-csúccsal nyert
Hosszú megint világcsúcsot úszott, Cseh legyozte a démonjait
Aputesttel lett Eb-aranyérmes a magyar klasszis
Hosszú Katinkára két Eb-dönto is vár délután

2015.12.03
Gyurtáék beúsztak a döntõbe Izraelben
Verrasztó Dávid elhízva nyert óriási versenyt
Aranytrió: Hosszú, Cseh és Verrasztó is nyert
Sokan megelozték a Gyurta testvéreket az úszó-Eb-n
Rosszul lett a magyar úszóbajnok, vége az Eb-jének

2015.12.02
Hosszú Katinka világcsúccsal kezdett a rövidpályás Eb-n
Hosszú szenzációs fölénnyel Európa-bajnok
Így néz ki közelrol Hosszú Katinka aranyérme
Hosszú hibát talált az úszásában, Jakabost kizárták
Hosszú Katinka világcsúccsal nyitotta az Eb-t


2015.12.01
Hosszú Katinka ismét elkápráztathatja Európát

2015.11.28
Rövidpályás úszóvilágcsúcs nõi 100 gyorson
Az elso százon világcsúcsot úszott, aztán mindenki megelozte

2015.11.27
A mesteredzo négy Eb-aranyat vár Hosszú Katinkától

2015.11.25
Hosszú Katinka minden eddiginél többet vállal az Eb-n
Hosszú és Jakabos végigdarálja az Eb-t

2015.11.20
Fáznak a német úszók a rövidpályás Eb-tol


Rövidpályás magyar bajnokság, Százhalombatta 2015.11.11-14
2015.11.14
Hosszú Katinka letarolta a magyar bajnokságot
Hosszú 17 számból 16-ot megnyert, Cseh könyöke megroppant

2015.11.13
Cseh László még a cáparuhás rekordjánál is gyorsabb
Hosszú Katinkának másfél óra úszás meg se kottyan

2015.11.12
Hosszú tarolt a rövidpályás úszó-ob-n
Hosszú Katinka és az olimpiai bajnok sem bírt Kapással
Hosszú Katinka tarolt

2015.11.11
Hosszú Katinka idén még egyszer szétnyeri magát
Hosszú Katinkát hazai pályán gyõzték le

2015.10.21
Magyarország nem akarja ellopni az úszó-Eb-t Izraeltõl

Férfiak
  • Balog Gábor – 50m hát, 100m hát, 200m hát
  • Bernek Péter – 200m gyors, 400m gyors, 1500m gyors
  • Cseh László – 50m pillangó, 100m pillangó, 200m pillangó, 200m vegyes
  • Földházi Dávid – 50m hát, 100m hát, 200m hát, 100m vegyes
  • Grátz Benjámin – 100m pillangó, 100m vegyes, 200m vegyes, 400m vegyes
  • Gyurta Dániel – 100m mell, 200m mell
  • Gyurta Gergely – 1500m gyors
  • Kenderesi Tamás – 100m pillangó, 200m pillangó
  • Lavotha Oszkár – 50m gyors, 100m gyors
  • Lobanovszkij Maxim – 50m gyors, 100m gyors
  • Mészáros Márk – 50m gyors, 100m gyors, 200m gyors
  • Nagy Péter – 50m hát, 100m vegyes, 200m vegyes
  • Sós Dániel – 100m vegyes, 200m vegyes, 400m vegyes
  • Takács Krisztián – 50m gyors, 100m gyors
  • Verrasztó Dávid – 200m pillangó, 400m vegyes
Nõk
  • György Réka – 200m hát, 100m vegyes, 200m vegyes, 400m vegyes
  • Hosszú Katinka – 11 szám (részletek a rajt elõtt)
  • Jakabos Zsuzsanna – 50m gyors, 100m gyors, 200m gyors, 200m pillangó, 100m vegyes, 200m vegyes, 400m vegyes
  • Joó Sára – 50m gyors, 100m gyors, 50m hát, 100m hát, 100m pillangó
  • Juhász Adél – 400m gyors, 800m gyors
  • Kapás Boglárka – 200m gyors, 400m gyors, 800m gyors
  • Molnár Flóra – 50m gyors, 100m gyors
  • Novoszáth Melinda – 200m gyors, 400m gyors
  • Sebestyén Dalma – 50m mell, 100m mell, 200m mell, 200m vegyes
  • Szilágyi Liliána – 50m pillangó, 100m pillangó, 200m pillangó
  • Szokol Szonja – 50m mell, 100m mell, 50m pillangó, 100m pillangó
  • Sztankovics Anna – 50m mell, 100m mell, 200m mell
Váltók
  • 4x50m férfi gyors
  • 4x50m férfi vegyes
  • 4x50m nõi vegyes
  • 4x50m mixed vegyes

#katacahu

 
@kataca.hu



Terepszemle

OLD KATACA.HU
Az elsõ magyar nyelvû vizes sportál. First hungarian watersport portal since 1996
Kiötlötte, megalkotta és fenntartja (ha van kedve+ideje)
: [Kataca] © 1996 óta
A KATACA.HU vízjellel ellátott fotókra minden jog fenntartva!