SPORTESEMÉNYEK
  BUDAPEST 2017, vizes vb
  RACICE kajak-kenu vb
  KOPPENHÁGA úszó Eb

  PYEONGCHANG 2018
 
  BELGRÁD kajak-kenu Eb
  BARCELONA vízilabda Eb
  GLASGOW 2018, úszó Eb
  MONTEMOR kajak-kenu vb
  HUANGZHOU 2018 úszó vb

  GWANGJU 2019, vizes vb
 
  SZEGED kajak-kenu vb

  BUDAPEST 2020, úszó Eb
  BUDAPEST 2020, póló Eb
  TOKYO 2020
 
  ABU-DHABI 2020, úszó vb

  FUKUOKA 2021, vizes vb

  BEIJING 2022
 
  KAZAN 2022, úszó vb

  DOHA 2023, vizes vb

  BUDAPEST 2024, úszó vb


BELGRÁD 2016


SPORTESEMÉNYEK
  Versenynaptár 2016
  Versenynaptár 2015
 

KAZAN 2015
KÉPRIPORT

  
   Pólós Eb Budapest 2014
   .. további képsorok >>

RIO 2016
BUDAPEST 2017
 
KATACAhome
OLIMPIA
VÍZILABDA
ÚSZÁS
MÛÚSZÁS
MÛUGRÁS
KAJAK-KENU

HOME / SPORT / VERSENY / VERSENYNAPTÁR 2016

Versenynaptár 2016

JANUÁR

1., 3. és 6. Síugró Négysáncverseny, 2., 3. és 4. forduló, Garmisch-Partenkirchen, Innsbruck, Bischofshofen

3-5. Volvo Kupa férfi vízilabdatorna, Győr

3-5. Univer Kupa Női vízilabdatorna, Miskolc

3-16. Dakar-rali, Argentína

9-10. Gyorskorcsolya Eb, Minszk

11. FIFA-gála, Zürich

10-23. Vízilabda Eb, Belgrád

10-16. Jégkorong, Női U18-as divízió I-es vb, Miskolc

15-31. Férfi kézilabda olimpiai kvalifikációs Eb, Lengyelország

16-17. Evezős ergométeres Európa- és országos bajnokság, Győr

16-17. Tekvondó olimpiai kvalifikációs verseny, Isztambul

18-31. Tenisz Australian Open, Melbourne

20-24. Asztalitenisz World Tour-verseny, Budapest

21-24. Fedettpályás idénynyitó öttusaverseny, Budapest

22-24. Monte-Carlo rali, Monaco

25-30. Műkorcsolya és jégtánc Eb, Pozsony

31. A FINA díjátadó gálája, Vigadó

FEBRUÁR

2-13. Futsal Eb, Belgrád

3-6. Tenisz Fed Kupa euro-afrikai zóna I-es csoport tornája, Eilat (Izrael)

3-6. Bocskai István nemzetközi ökölvívó emlékverseny, Debrecen

4-7. Légfegyveres országos bajnokság, Százhalombatta

5-7. Rövidpályás gyorskorcsolya világkupa, Drezda

5-7. Asztalitenisz Európa Top 16, Gondomar (Portugália)

6. Kajak ergométeres és medencés sárkányhajó kupa, Budapest

6. Nyíltvízi úszó világkupa, 10 km, Viedma

6-7. Kötöttfogású birkózó Magyar Nagydíj, Szombathely

7. Nyíltvízi úszó Grand Prix, 25 km, Villa Urquiza

7. Super Bowl, Santa Clara

11-14. Jégkorong olimpiai selejtezőtorna, Papp László Budapest Sportaréna

11-14. Gyorskorcsolya-vb, Kolomna

13-14. Röplabda férfi Magyar Kupa, négyes döntő

13-14. Atlétikai összetett országos bajnokság, Syma Csarnok

16. Férfi vízilabda világliga, A csoport, 4. forduló, Grúzia-Magyarország

16-17. Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzések

18. Labdarúgás, Európa Liga, a legjobb 16 közé jutásért, első mérkőzések

20-21. Fedettpályás atlétikai országos bajnokság, Syma Csarnok

20. Női kosárlabda Európa-bajnoki selejtező: Magyarország-Szlovákia

22-28. Olimpiai kvalifikációs 10 méteres sportlövo Eb, Győr

23. Női vízilabda világliga, A csoport, 4. forduló, Olaszország-Magyarország

23-24. Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzések

24. Női kosárlabda Eb-selejtező: Izland-Magyarország

25. Labdarúgó Európa Liga, a legjobb 16 közé jutásért, visszavágók

26. FIFA-kongresszus, Zürich

26-III.6. Ifjúsági téli olimpia, Lillehammer

27. Nyíltvízi úszó világkupa, 10 km, Abu-Dzabi

27-28. Atlétikai téli dobó ob, Szombathely

27-28. Gyorskorcsolya sprint-vb, Szöul

28-III.6. Asztalitenisz csapat-vb, Kuala Lumpur

MÁRCIUS

II. 26-6. Ifjúsági téli olimpia, Lillehammer

II. 28-6. Asztalitenisz csapat-vb, Kuala Lumpur

2-6. Pályakerékpáros vb, London

4-6. Tenisz Davis Kupa, euro-afrikai zóna I-es csoport, Magyarország-Izrael

5-7. Gyorskorcsolya összetett vb, Berlin

8-9. Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók

8-13. Birkózó Eb, Riga

10. Labdarúgó Európa Liga, nyolcaddöntő, első mérkőzések

10-30. Sakk világbajnokjelölti torna, Moszkva

11-13. Rövidpályás gyorskorcsolya vb, Szöul

12. Mezeifutó országos bajnokság, Kecskemét

12-13. Atlétikai téli dobó Európa Kupa, Arad

14-15. Asztalitenisz országos bajnokság, Celldömölk

15-16. Labdarúgás, Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók

17. Labdarúgó Európa Liga, nyolcaddöntő, visszavágók

17-20. Kézilabda, Női olimpiai kvalifikációs torna

17-20. Fedettpályás atlétikai vb, Portland

18-20. Férfi és Női párbajtőr Grand Prix, Budapest

18-20. Forma-1, Ausztrál Nagydíj, Melbourne

20. Gyorsaságimotoros-vb, Katari Nagydíj

21-28. Olimpiai pótselejtezős Női vízilabdatorna, Gouda

28-IV. 2. Műkorcsolya és jégtánc-vb, Boston

ÁPRILIS

1-3. Forma-1, Bahreini Nagydíj, Szahír

3-10. Férfi vízilabda olimpiai kvalifikációs torna, Trieszt

4-10. Jégkorong Női divízió I/B-s vb, Asiago

5-6. Labdarúgó Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzések

6-10. Asztalitenisz európai olimpiai selejtező, Isztambul

7. Labdarúgó Európa Liga, negyeddöntő, első mérkőzések

7-10. Kézilabda férfi olimpiai kvalifikációs torna

10-16. Súlyemelo olimpiai kvalifikációs Eb, Forde

12. Női vízilabda világliga, A csoport, 5. forduló, Hollandia-Magyarország

12-13. Labdarúgó Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók

12-17. Úszó olimpiai tesztverseny, Rio de Janeiro

14. Labdarúgó Európa Liga, negyeddöntő, visszavágók

14-18. Öttusa világkupaverseny, Kecskemét

15-17. Birkózó európai olimpiai kvalifikációs verseny, Zrenjanin

15-17. Forma-1, Kínai Nagydíj, Sanghaj

16-17. Evezős világkupaverseny, Varese

16-17. Duatlon Eb, Kalkar

16-17. Olimpiai kvalifikációs európai vívó zónaverseny, Prága

18. Nyíltvízi úszó világkupa, 10 km, Noumea

18-24. Jégkorong U18-as divízió I/B-s vb, Asiago

20-V. 1. Európai olimpiai kvalifikációs ökölvívóverseny, Isztambul

21-24. Olimpiai kvalifikációs cselgáncs Eb, Kazany

22-23. Kajak-kenu tájékoztató verseny, Szolnok

22-24. Birkózó olimpiai világkvalifikációs verseny, Ulánbátor

23. Rövidtávú duatlon ob, Káptalantóti

25. Nyíltvízi úszó Grand Prix, 25 km, Cozumel

25-27. Férfi kard és Női tőr csapat világbajnokság, Rio de Janeiro

26. Férfi vízilabda világliga, A csoport, 5. forduló, Románia-Magyarország

26-27. Labdarúgó Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzések

28. Labdarúgó Európa Liga, elődöntő, első mérkőzések

29-V. 1. Forma-1, Orosz Nagydíj, Szocsi

30. Sprinttávú duatlon ob, Kaszó

30-V. 1. Evezős válogató, Szeged

MÁJUS

IV. 20-1. Európai olimpiai kvalifikációs ökölvívótorna, Isztambul

IV. 29-1. Forma-1, Orosz Nagydíj, Szocsi

IV. 30-1. Evezős válogató, Szeged

3. UEFA-kongresszus, Budapest

3. Női vízilabda világliga, A csoport, 6. forduló, Magyarország-Franciaország

3-4. Labdarúgó Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágók

5. Labdarúgó Európa Liga, elődöntő, visszavágók

6. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Doha

6-8. Öttusa világkupadöntő, Sarasota

6-8. Evezős Eb, Brandenburg

6-22. Jégkorong-vb, Moszkva, Szentpétervár

6-29. Kerékpár, Giro d'Italia

6-8. Birkózó olimpiai világkvalifikációs verseny, Isztambul

7-8. Kézilabda Női BL Final Four, Papp László Budapest Sportaréna

7-8. Golf Magyar Kupa, Máriavölgy

7-8. Hosszútávú duatlon Eb, Koppenhága

9-22. Úszó, muugró és szinkronúszó Eb, London

10. Férfi vízilabda világliga, A csoport, 6. forduló, Magyarország-Görögország

11-13. Kajak-kenu olimpiai válogató, Szeged

11-24. Sakk Eb, Gjakovo

12-15. Kajak-kenu szlalom Eb, Liptószentmiklós (Szlovákia)

13-15. Forma-1, Spanyol Nagydíj, Barcelona

13-22. Az APB és WSB félprofi ökölvívó-sorozatok olimpiai kvalifikációs versenye, Szófia

14. Labdarúgó Magyar Kupa-döntő

14. Kötöttfogású birkózó országos bajnokság, Miskolc

14. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Sanghaj

16. Férfi és Női röplabda Eb-selejtezők

18. Labdarúgó Európa Liga, döntő, Bázel

18-19. Kajak-kenu olimpiai pótkvalifikációs verseny, Duisburg

19-27. Olimpiai kvalifikációs Női ökölvívó-vb, Asztana

20-28. Repülohollandi-világbajnokság, Steinhude

20-22. Kajak-kenu világkupaverseny, Duisburg

20-22. Kajak-kenu maratoni országos bajnokság, Győr

21. Triatlon klubcsapat ob, Tiszaújváros

21-22. Férfi és Női röplabda Eb-selejtezők

22-25. Evezős végso olimpiai kvalifikációs regatta, Luzern

22-29. Öttusa-vb, Moszkva

23-29. Olimpiai kvalifikációs íjász Eb, Nottingham

23-VI.6. Tenisz Roland Garros, Párizs

25-29. Torna Eb, férfiak, Bern

26-29. Triatlon Eb, Lisszabon

26-29. Forma-1, Monacói Nagydíj, Monte-Carlo

26-VI.8. Női sakk Eb, Mamaia

27-28. Férfi és Női röplabda Eb-selejtezők

27-29. Golf nyílt magyar match play-bajnokság, Tata

27-29. Kajak-kenu világkupaverseny, Racice

28. Labdarúgó Bajnokok Ligája, döntő, Milánó

28. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Eugene

28-29. Kézilabda, férfi BL Final Four, Köln

28-29. Evezős világkupaverseny, Luzern

29. Szabadfogású és Női országos bajnokság, Budapest

29. Transat New York-Vendée

JÚNIUS

1-5. Torna Eb, nok, Bern

2. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Róma

2-4. Férfi vízilabda Bajnokok Ligája Final Six, Budapest

3-5. Kajak-kenu világkupaverseny, Montemor-o-Velho

3-26. Labdarúgó Copa America, Egyesült Államok

4-5. Duatlon-világbajnokság, Aviles

5. Középtávú triatlon ob, Keszthely

5. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Birmingham

7-12. Női vízilabda világliga szuperdöntő, Sanghaj

7-19. Olimpiai kvalifikációs ökölvívótorna, Baku

9. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Oslo

10-12. Kajak-kenu olimpiai és Eb-válogató, Szeged

10-12. Forma-1, Kanadai Nagydíj, Montreal

10-VII. 10. Labdarúgó Eb, Franciaország

11-12. Olimpiai kvalifikációs nyíltvizi úszóverseny, Setubal

12. Triatlon vegyesváltó ob, Fonyód

16. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Stockholm

16-19. Országos öttusabajnokság

16-25. Bridzs csapat Eb (nyílt, noi, szenior), Budapest

17-19. Forma-1, Európa Nagydíj, Baku

18. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, New York

18. Nyíltvízi úszó világkupa, 10 km, Balatonfüred

18-19. Evezős világkupaverseny, Poznan

20-25. Vívó Eb, Torun (Lengyelország)

21-26. Férfi vízilabda világliga, szuperdöntő

24-26. Kajak-kenu Eb, Moszkva

25. Sprinttávú triatlon ob, Baja

25-26. Aquatlon és sprinttávú triatlon Eb, Chateauroux

25-26. Cselgáncs Budapest Grand Prix

27-VII. 10. Wimbledoni teniszbajnokság, London

JÚLIUS

VI. 10-VII. 10. Labdarúgó Európa-bajnokság, Franciaország

1-3. Kajak-kenu maratoni Eb, Ponteverda

1-3. Forma-1, Osztrák Nagydíj, Spielberg

2-5. Ifjúsági triatlon Eb, Tiszaújváros

2-24. Kerékpár, Tour de France

4-7. Öttusa Eb, Szófia

4-14. Koronglövo Eb, Lonato

6-10. Atlétikai Eb, Amszterdam

8-10. Forma-1, Brit Nagydíj, Silverstone

9. Rövidtávú triatlon ob, Szombathely

9-10. Triatlon világkupa, Tiszaújváros

10-14. Nyíltvízi úszó Eb, Hoorn

14-16. Kajak-kenu országos bajnokság, Szolnok

14-17. Kékszalag Balaton-kerülo vitorlásverseny, Balatonfüred

15. Aquatlon ob, Balassagyarmat

15. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Monaco

16-17. Red Bull Air Race, Budapest

16-17. Triatlon vegyesváltó világbajnokság, Hamburg

17. Triatlon váltócsapat ob, Balassagyarmat

17. Gyorsaságimotoros-vb, Német Nagydíj, Sachsenring

18. Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíj, Székesfehérvár

21-24. Evezős országos bajnokság, Szeged

22-23. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, London

22-24. Forma-1, Magyar Nagydíj, Mogyoród

22-24. Golf magyar amator bajnokság, Kisoroszi

23-24. Koronglövo országos bajnokság, skeet

24. Hosszútávú triatlon Eb, Poznan

28. Nyíltvízi úszó világkupa, 10 km, Lac Saint-Jean

29-31. Atlétikai országos bajnokság, Székesfehérvár

29-31. Forma-1, Német Nagydíj, Hockenheim

30. Hosszútávú triatlon ob, Nagyatád

30. Nyíltvízi úszó Grand Prix, 25 km, Lac Saint-Jean

30-31. Koronglövo országos bajnokság, trap

AUGUSZTUS

5-21. XXXI. nyári olimpiai játékok, Rio de Janeiro

12-14. Golf magyar amator nyílt bajnokság, Balatonudvari

13. Tereptriatlon ob, Felsőtárkány

13. Nyíltvízi úszó világkupa, 10 km, Lac-Mégantic

20. Nyíltvízi úszó Grand Prix, 25 km, Ohridi-tó

20-IX. 11. Kerékpáros Vuelta a Espana

21-28. Evezős vb, Rotterdam

25. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Lausanne

25. Labdarúgó Bajnokok Ligája, a csoportkör sorsolása

26. Labdarúgó Európa Liga, a csoportkör sorsolása

26-28. Forma-1, Belga Nagydíj, Spa-Francorchamps

26-28. Koronglövo országos bajnokság (dupla trap)

27. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Párizs

28-IX. 9. Tenisz US Open, New York

31-IX. 4. Négyesfogathajtó-vb, Breda

31-IX. 17. Férfi kosárlabda Eb-selejtezők

SZEPTEMBER

VIII. 20-11. Kerékpáros Vuelta a Espana

VIII. 31-4. Négyesfogathajtó-vb, Breda

1. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Zürich

1-4. Jégkorong olimpiai selejtezőtorna

2-4. Sportlövo országos bajnokság, kisöbu puska 50 m

2-4. Forma-1, Olasz Nagydíj, Monza

3-4. Terepduatlon ob, Kamaraerdo

3-4. Atlétikai Magyar Szuper Liga-döntő, Budapest

4. Hosszútávú duatlon-vb, Zofingen

4. Középtávú triatlon Eb, Walchsee

4. Nyíltvízi úszó Grand Prix, 36 km, Capri

6. Labdarúgó vb-selejtező: Feröer-szigetek - Magyarország, Torshavn

7-18. Paralimpiai játékok, Rio de Janeiro

9. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Brüsszel

10-11. Atlétikai csapatbajnokság, döntő, Székesfehérvár

10-11. Golf magyar klubcsapatbajnokság, Balatonudvari

10-X. 1. Futsal-vb, Kolumbia

11-18. Aquatlon-vb és a triatlon világbajnoki sorozat döntője, Cozumel

16-18. Kajak-kenu maratoni vb, Brandenburg

16-18. Forma-1, Szingapúri Nagydíj

16-19. Sportlövo országos bajnokság, sportpisztoly 25 m, Budapest

17-30. 42. sakkolimpia, Baku

17-X. 1. Jégkorong, világkupa, Toronto

24-25. Hosszútávú triatlon-vb, Oklahoma

30-X. 2. Forma-1, Malajziai Nagydíj, Sepang

OKTÓBER

IX. 10-1. Futsal-vb, Kolumbia

IX. 17-1. Jégkorong világkupa, Toronto

IX. 30-2. Forma-1, Malajziai Nagydíj, Sepang

7. Labdarúgó vb-selejtező: Magyarország-Svájc

7-9. Forma-1, Japán Nagydíj, Szuzuka

9. Spar Budapest Maraton

9. Nyíltvízi úszó világkupa, 10 km, Hangcsou

9-16. Kerékpár országúti vb, Doha

10. Labdarúgó vb-selejtező: Lettország-Magyarország, Riga

15. Nyíltvízi úszó világkupa, 10 km, Hongkong

18-23. Asztalitenisz egyéni Eb, Budapest

21-23. Forma-1, Egyesült Államok Nagydíja, Austin

24-30. Tenisz WTA-vb, Szingapúr

28-30. Forma-1, Mexikói Nagydíj, Mexikóváros

NOVEMBER

6. Vendée Globe-rajt, Les Sables d'Olonne

11-13. Forma-1, Brazil Nagydíj, Sao Paulo

13. Labdarúgó vb-selejtező: Magyarország-Andorra

13. Gyorsaságimotoros-vb, Valenciai Nagydíj, Valencia

13-14. Tenisz Fed Kupa-döntő

14-20. Tenisz ATP-vb, London

19. Női kosárlabda Eb-selejtező: Magyarország-Portugália

23. Női kosárlabda Eb-selejtező: Szlovákia-Magyarország

25-27. Hungarian Open nemzetközi légfegyveres verseny

25-27. Tenisz Davis Kupa-döntő

25-27. Forma-1, Abu-Dzabi Nagydíj

DECEMBER

Asztalitenisz Top 12-bajnokság (késobb kijelölendo idopontban és helyszínen)

Vívó országos bajnokság (késobb kijelölendo idopontban és helyszínen)

4-18. Kézilabda Női Eb, Svédország

6-11. Rövidpályás úszó-vb, Windsor

7-10. Férfi ökölvívó országos bajnokság

11. Mezeifutó Eb, Chia


#katacahu

 
@kataca.hu



Terepszemle

OLD KATACA.HU
Az elsõ magyar nyelvû vizes sportál. First hungarian watersport portal since 1996
Kiötlötte, megalkotta és fenntartja (ha van kedve+ideje)
: [Kataca] © 1996 óta
A KATACA.HU vízjellel ellátott fotókra minden jog fenntartva!