Szabó Szilvia, Kovács Katalin: K-2 500 m
A reményteljes négyes hajóból Sydneyben a szőkék átszállnak egy kisebb hajóba, és ketten is megpróbálják maguk mögé utasítani a mezőny nagy részét. Az elöl ülő Kovács Katalin, szereti az ezüstékszereket, gyűrűket, karkötőket, de természetesen versenyek után inkább az aranyból készült medálokat részesíti előnyben. Ahhoz azonban, hogy Sydneyben is a nyakába kerüljön az aranyérem, óriási munkára van szükség, és ő nem is ijed meg a sokaknak esetleg monotonnak tűnő edzésektől. Mivel Katinak csak négyévente adatik meg, hogy igazán megünnepelje születésnapját, lévén szökőnapon született, elhatározta, idén feledhetetlen ajándékkal lepi meg magát...
Kati párja, Szabó Szilvi életét immár tíz éve teljesen a kajak tölti ki. Más sportágakra nem jut túl sok ideje, szívesen nézi viszont az atlétika versenyek közvetítését.
A fárasztó edzések, edzőtáborok után legszívesebben édesanyja által készített mákos gubával tölti fel magát, ő maga azonban csak télen szokott főzni, akkor ugyanis több szabadideje van.
Mint mindig idén is ősszel kerít csak sort a "nyaralásra". Az Olimpia után legszívesebben Tunéziába utazna el, hogy megfelelő körülmények között pihenhesse ki Sydney fáradalmait és örömeit.
A milánói világbajnokságon harmadik helyezést elért magyar női páros bizakodhat: akkor három hajó szinte egyszerre ért célba, s centimétereken múlt, hogy arany-, ezüst- vagy bronzérmet ér teljesítményük. Kovács Katalin feláldozta az egyes indulás lehetőségét a páros és a négyes sikeréért, míg társa Szabó Szilvia keményen megküzdött a helyéért Bóta Kingával. Oly sokáig folyt a küzdelem, hogy Sydney előtt ez volt a magyar válogatott legkésőbb összeállt egysége. Úgy gondoljuk, megérte a fáradozás, Kovács és Szabó éremesélyes a játékokon.
|