Magyarország-Németország 15-4 (4-0, 2-2, 5-0, 4-2)
Firenze, 2000 néző, v: Brass (holland), Rakovec (szlovén)
Magyarország: Kósz - Tóth F. 1, Kásás 2, Vári 2, Kiss G. 1, Steinmetz 1, Molnár 1, csere: Märcz 2, Varga Zs. 2, Székely, Fodor 2, Vincze 1, Kovács Z.
Németország: Tchigir - Weissinger 1, Politze, Reinhardt 2, Mackeben, Reimann, Tomanek, csere: Kaiser, Schertwitis 1, Zellmer, Wollthan, Ingenlath, Pohlmann
Emberelőny/gól: 6/2, illetve 6/2
Három perc elteltével már két góllal vezetett a magyar válogatott. Vári távolról, Kiss G. előnyből talált be a német kapuba. Kásás megúszás után, Ma:rcz pedig távoli lövéssel növelte a különbséget, míg a német csapat az első negyedben egyszer sem tudott kapura lőni.
A második hét percben Reinhardt előbb emberelőnyös helyzetből, majd fél perccel később szép támadás végén vette be Kósz kapuját (4-2). Molnár értékesített négyméterese és Vincze bombagólja után ismét megnyugtató előnnyel vezetett a magyar csapat.
A harmadik negyed közepén Kósz helyett Kovács Z. állt a kapuba, de sok dolga neki sem akadt, mert a magyar védők között a németek csak nagyon ritkán jutottak lövéshez.
A befejező játékrészben már csak az volt a kérdés, hogy sikerül-e tíz vagy annál több góllal legyőzni a teljesen elfáradt német együttest. Végül sikerült, sőt, Székely Bulcsu kivételével valamennyi mezőnyjátékos szerzett legalább egy gólt.
Kemény Dénes szövetségi kapitány: - Örülök, hogy túlvagyunk a mérkőzésen. Ezzel a találkozóval többet nem is érdemes foglalkozni. Sietünk vissza a szállodába, hogy a fiúk minél jobban ki tudják magukat pihenni a csütörtöki, Olaszország elleni elődöntő előtt.
A negyeddöntők első mérkőzésén a házigazda olasz válogatott a mérkőzés második felében nyújtott jobb teljesítményének és nagyobb szerencséjének köszönhetően nagy küzdelemben, egy góllal legyőzte Oroszországot és bejutott az elődöntőbe, ahol Magyarországgal találkozik ismét.
Olaszország-Oroszország 7-6 (1-1, 2-4, 2-1, 2-0)
góldobók: Angelini, Gibellini 2-2, Calcaterra, Sottani, Silipo 1-1, illetve Jerisov 3, Zsinnurov 2, Csomakidze 1
A magyar és az olasz válogatott az Eb-k története során eddig összesen 17-szer találkozott egymással: 10 magyar győzelem mellett egyszer volt döntetlen (éppen legutóbb, a firenzei csoportmérkőzések alkalmával: 7-7), az olaszok pedig hatszor nyertek. Elődöntőben még egyszer sem csapott össze a két együttes. Döntőt eddig kétszer játszottak, és mindkétszer olasz siker született (1993, Sheffield: 11-9, illetve 1995, Bécs: 10-8).
A második negyeddöntő mérkőzésen Horvátország - feszültségektől sem mentes találkozón - a hosszabbításban legyőzte Jugoszláviát. A találkozón a harmadik negyedet leszámítva végig Horvátország vezetett, de egyszer sem tudott egy gólnál nagyobb előnyre szert tenni.
Horvátország-Jugoszlávia 9-7 (3-2, 1-1, 1-2, 2-2, 0-0, 2-0)
góldobók: Simenc, Smodlaka, Dogas 2-2, Stritof, Baracs, Kobescsak 1-1, illetve Szavic, Ikodinovic, Vicevic 2-2, Uskokovic 1
Óriási meglepetés született a férfiak harmadik negyeddöntő mérkőzésén, ahol Görögország fegyelmezett - és szinte hibátlan - védekezésének köszönhetően egy góllal legyőzte a világbajnok Spanyolországot. A találkozó végig nagyon feszült hangulatban zajlott: a második negyedet követő térfélcserénél a görögök szövetségi kapitánya, Kiriakosz Joszifidisz kis híján összeverekedett a spanyolok egyik játékosával, Marcosszal. A feleket a két együttes vízilabdázói közös erővel választották szét. (A csütörtöki elődöntőben 20.15 órakor Görögország-Horvátország találkozóra kerül sor.)
Görögország-Spanyolország 7-6 (1-2, 4-2, 0-0, 2-2)
góldobók: Mavrotasz 2, Kajafasz, Mazisz, Ludisz, Ciciteodoru, Afrudakisz 1-1, illetve P. Garcia 2, S. Gomez 2, Ballart, Perez 1-1
A 9. helyért: Románia-Szlovákia 9-8 (A románok javára az aranygól döntött a hosszabbítást követően.)
A 11. helyért: Szlovénia-Hollandia 8-7
A női válogatott szintén a házigazda olaszokkal játszik csütörtöki elődöntőben, hiszen az olasz-spanyol mérkőzést az előbbiek nyerték 8-2-re. A két együttes ötször találkozott eddig az Európa-bajnokságokon: kétszer bizonyultak jobbnak a magyarok, kétszer az ellenfél, egyszer pedig döntetlen lett az eredmény. Legutóbb 1997-ben játszott egymással a két csapat, és azt az összecsapást a negyeddöntőben az olaszok nyerték 8-7-re. Érdekesség, hogy amikor Olaszország felülmúlta Magyarországot, végül mindig megnyerte az Eb-t is.
Az olasz televízió kérésére az Európa-bajnokság szervezőbizottsága megváltoztatta a csütörtöki női elődöntők időpontját. A Magyarország-Olaszország mérkőzés így 17 órakor, míg a Hollandia-Oroszország találkozó 18.15 órakor kezdődik.
nők, az elődöntőbe jutásért:
Olaszország-Spanyolország 8-2
Oroszország-Görögország 6-3
a 7. helyért: Németország-Franciaország 12-6
[origo], 1999. szeptember 8.