FONTOS


 

Találkozás az őserővel
Két ezüsttel és egy bronzzal gazdagodtak a magyarok


Két nap alatt két ezüst- és egy bronzérem a mieink mérlege a paralimpiai játékokon. Vasárnap a klasszikus számban, a 100 m-es gyorsúszásban Sánta Krisztián mindössze 29 századmásodperccel lemaradva kapott ki a világcsúcstartó holland Houtsmától. A verseny után elmondta, az ötven méteren szeretné megleckéztetni a holland fiút. Délután aztán a női kerekesszékes párbajtőrvívónk kitettek magukért, hisz egy ezüst- és egy bronzéremmel bővült a magyar paralimpiai csapat éremgyűjteménye.

Remek sportember Pálfi Judit. Kedvenc versenyszámában, a tőrvívásban a négy közé jutásért 13:8-as vezetésről kikapott a német Stolwerktől, hétfőn viszont revansot vett, az elődöntőben 15:6-ra verte meg. A döntőben aztán elfogyott az ereje, és úgy tűnt, megelégedett az ezüstéremmel. Amikor megkérdeztem, azt válaszolta, hogy a döntőbeli ellenfele maga volt az őserő, és vele nem tudtott mit kezdeni.

A vívócsarnokban a kettes pavilonban nem ritka a magyar szó. Kovács András, az újpestiek korábbi mestere a spanyol válogatott szövetségi kapitánya, Nagy József az egyik versenybíró. Hétfőn egy ismerős, mokány kiállású, bajuszos úr tűnt fel a pástok mellett. Amikor megszólítottam, és elmondtam neki, hogy harmincegy évvel ezelőtt igen nagy örömöt szerzett nekem a pesthidegkúti repülőtéren, elmosolyodott. Gondolom, az olvasók emlékeznek még az 1969-es budapesti öttusa világbajnokságra, amelynek a befejező számát, a futást, ott rendezték a hidegkúti repülőtéren. A legtöbben csak Balczó nagy futására emlékeznek, de hát a junior öttusázók között is aranyérmet nyert egy mokány kiállású, bajszos fiú, akit úgy hívnak, Pető László. Laci 1981-ben egy nagyobb futásra vállalkozott, nem olyan rövidre, mint a hidegkúti repülőtéren, ahol 40 ezren újjongtak a győzelme után, mert Sydneyg meg sem állt. Azóta is itt él, van egy lovasiskolája, és amikor megkérdeztem tőle, mi a neve, elhomályosodott a szeme és csak annyit mondott: "Tudod, Budapest Lovasiskola. Mert én magyar maradok".

ATLÉTIKA

Nők. Magasugrás. T20-as kategória

Paralimpiai bajnok: Lisa Lawrence (Ausztrália) 154 cm, 2. Szakadzsi (Japán) 153, 3. Tilk (Észtország) 144, 4. Varga Margit (Magyarország) 141 - új országos csúcs

Férfiak. 400 m (T20)

PB: Juan López (Spanyolország) 48.70, 2. Stewart (Nagy-Britannia) 49.17, 3. Newell (Ausztrália) 49.35, .7. Orsós Zsolt (Magyarország) 51.85

CSÖRGŐLABDA

B-csoport, 1. forduló:

Magyarország-Kanada 1-1

ERŐEMELÉS

Nők. 82.5 kg

PB: Emma Brown (Nagy-Britannia) 132.5 kg - új világcsúcs, 2. Abd Elaty (Egyiptom) 120, 3. Dumapong (Fülöp-szigetek) 110, .6. Puxler Józsefné (Magyarország) 85

ÚSZÁS

Férfiak. 100 m gyors (S14)

PB: Alwin Houtsma (Hollandia) 56.60, 2. Sánta Krisztián (Magyarország) 56.89, 3. Kolackovsky (Szlovákia) 57.01

4x100 m-es gyorsváltó (S14)

PB: Ausztrália 4:00.63 - új világcsúcs, 2. Nagy-Britannia 4:03.00, 3. Oroszország 4:03.25, 4. Magyarország (Majer Gábor, Sánta Krisztián, Rácz János, Szedő Tibor) 4:03.93

ÜLŐRÖPLABDA

A-csoport, 3. és 4. forduló:

Hollandia-Magyarország 3:0 (21, 22, 23)

Németország-Magyarország 3:0 (25, 19, 22)

VÍVÁS

Kard. Férfiak. Egyéni. A-kategória

PB: Robert Wysmierski (Lengyelország), 2. Czop (Lengyelország), 3. Durand (Franciaország), .7. Szekeres Pál (Magyarország)

Csapat. PB: Franciaország, 2. Lengyelország, 3. Hongkong, .6. Magyarország (Bolyos István, Szekeres Pál, Döme István)

Párbajtőr. Nők. A-kategória

PB: Silke Schwartz (Németország), 2. Polasik (Lengyelország), 3. Krajnyák Zsuzsa (Magyarország)

B-kategória

PB: Marta Wirzikowska (Lengyelország), 2. Pálfi Judit (Magyarország), 3. Weber-Krantz (Németország)

56-ra emlékeztek

Hétfőn október 23-ra emlékeztek Sydneyben: a helyi magyarok ünnepséget szerveztek, és annak keretében a helyszínen tartózkodó Szakács Imre, az ISM politikai államtitkára rövid beszédben köszöntötte az itt élő magyar közösséget.

Mindig csak csigavonalban

Gyalog óriási távolságra vannak egymástól a helyszínek. A teniszcenter és a médiaközpont közötti távolság legalább három kilométer. Így aztán a tudósító hosszú kilométereket talpal naponta az egyik, vagy a másik helyszín megközelítése közben. A rendezők pedig érdekesen, és úgy tűnik, néha kellemetlenkedve irányítanak. Még egyszer sem tudtam úgy megközelíteni egy helyszínt, hogy ne kellett volna csigavonalban legalább ötféle kerítésnél jelentkezni, pedig légvonalban három méterre voltam a bejárattól. De a hömpölygő tömeg - ugyanis nagyon sokan látogatnak ki a játékokat megtekinteni - nyugodtan veszi tudomásul, hogy a kereszteződéseknél lévő, röplabda-játékvezetői magaslaton ülő kalapos úr vagy hölgy gigafonon keresztül tájékoztatja a tömeget, hogy hol, milyen esemény van, és kizárólag merre lehet menni.

Sipos János, A Színes Sport 2000.10.24.



SYDNEY.2000

CIKKEK
KÉPEK

  

 
LINKEK

  SYDNEY 2000