A NOB-vezető Adolf Ogival, Svájc elnökével - egyben sportminiszterével - valamint Kaspar Villiger pénzügy- és Joseph Deiss külügyminiszterrel tárgyal majd. Az 1915 óta az ötkarikás mozgalom központjául szolgáló Lausanne képviselőit szintén meghívták a megbeszélésre. A találkozót a tavaly ősszel megalakult Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) csütörtökön kezdődő első tanácskozása elé időzítették. Samaranch az 1998 végén kirobbant korrupciós botrány nyomán életbe léptetett reformokról, és a sportvilág doppingellenes küzdelmének kilátásairól is tájékoztatást ad.
Az utóbbi hónapokban ismét javult a NOB és Svájc viszonya, amely tavaly mélypontra jutott. Svájci politikusok egy csoportja ugyanis a vesztegetési ügyekre hivatkozva meg akarta fosztani a szervezetet hagyományos adókedvezményeitől. A megoldást az jelentette, hogy a NOB maga vonta vissza az ügyben benyújtott kérelmét. Ezután a múlt nyáron Sion városával szemben az olaszországi Torino kapta meg a 2006-os téli játékok rendezési jogát, a svájci közvélemény és média egyöntetűen a NOB ellen fordult, a választásban egyfajta bosszút látva az adóvitáért. Az elégedetlenségi hullám tetőzéseként megrongálták a lausanne-i olimpiai múzeumot is.
A bírálatok következtében az is felmerült 1999-ben, hogy a NOB elköltözik Svájcból. Egyes szervezeten belüli vélemények szerint az szintén problémákat okozhat, hogy az ország nem tagja az Európai Uniónak.
[origo], 2000. január 10.
Olimpiát rendeznének a franciák
Egy felmérés szerint Franciaország lakosságának 80 százaléka szeretné, ha Párizs rendezné a 2008-as nyári olimpiát.
A Le Parisien című napilap által megkérdezettek 68 százaléka úgy vélte: egy olimpia jelentős lökést adna az ország gazdaságának. Hatvankét százalékuk gondolta úgy, hogy a rendezvény nagyban növelné Franciaország népszerűségét, míg 21 százalékuk a hazai sport fejlődését is várja az olimpiától.
A NOB 2001 júliusában dönt a 2008-as játékok színhelyéről.
[origo], 2000. január 14.